У ТДМУ ліцеїсти склали присягу

За доброю традицією урочиста посвята в ліцеїсти учнів 10 класу загальносвітньої школи І-ІІІ ступенів – медичного ліцею № 15 відбулася в актовій залі Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. Діти чекали цього свята і готувалися до нього з натхненням. Їх радісне хвилювання розділяли вчителі, батьки. Піднесений настрій панував у залі.

«Шановні учні, педагоги, батьки! Ми раді вітати вас в стінах нашого університету, – звернувся до присутніх проректор з навчально-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай. – Насамперед, хочу передати найщіріші вітання від ректора, професора Михайла Михайловича Корди та побажати вам успіху на шляху здобуття  медичної професії».

Як зазначив Аркадій Гаврилович, посвята в ліцеїсти – особливий день, що знаменує початок шляху до омріяного фаху. Це перший крок до найгуманнішої і, водночас, дуже складної та відповідальної  професії медика, яка передбачає служіння людям і вимагає постійного навчання й самовдосконалення. Щоб стати лікарем, треба здобути вищу медичну освіту і в ТДМУ для цього створені всі умови. Приємно, що серед нинішніх студентів університету є випускники школи – ліцею №15, які в майбутньому можуть стати авторитетними представниками галузі охорони здоров’я й успішно впроваджуватимуть нові медичні технології. Нинішнім школярам Аркадій Гаврилович побажав наполегливо і старанно вчитися, щоб, отримавши необхідні знання, вступити до ТДМУ, здобути вищу медичну освіту і стати високо кваліфікованими фахівцями.

Учнів, вчителів, батьків також привітав проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан.

«Для мене нинішнє свято – подвійне, адже я теж навчався в Тернопільській школі №15, – сказав Степан Йосипович. – Радію,  що цьогоріч 14 її випускників стали студентами нашого університету. І сподіваюся, що наступного року нові ліцеїсти успішно складуть вступні іспити в один з найкращих медичних університетів України – Тернопільський державний медичний університет, якому цьогоріч виповнилося 60. Хочу виконати приємну місію й від імені ректора нашого університету, професора Михайла Михайловича Корди подарувати шкільній бібліотеці книгу про академіка Василя Дмитровича Братуся –прекрасну людину і видатного хірурга, який присвятив своє життя медицині. Мені пощастило бути учнем Василя Дмитровича».

Згадуючи свого наставника і друга, Степан Йосипович розповів, що коли Василя Дмитровича в день його 90-річчя запитали в чому секрет його довголіття, сивочолий академік відповів: «Спішіть робити людям добро і добром вам воздасться».

Директор ліцею Тетяна Солтис привітала десятикласників з посвятою в ліцеїсти.

«Це свято вступу до майбутьої професії і символічно, що відбувається воно у стінах чудового вищого медичного навчального закладу. Медик – найблагородніша професія, але водночас дуже нелегка. Бути справжнім медиком означає любити людей і вміти допомогти пацієнту в скрутну хвилину, коли є небезпека для його здоров’я, а то й життя. Сьогодні ви складете клятву і отримаєте пам’ятку ліцеїста, яка нагадуватиме про головне у міжлюдських стосунках – добро, гуманність, милосердя, про те, що життя і здоров’я – найбільша цінність. Бажаю кожному здійснити свою мрію, бути здоровим і успішним», – додала Тетяна Степанівна.

На плідне навчання учнів благословив священик Архікатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятї Богородиці, отець Андрій Янішевський, який зазначив, що зараз їх завданням є здобувати знання, якомога більше і якомога наполегливіше. Тільки маючи міцні знання, можна стати студентом медичного вишу.

Піднявшись на сцену, десятикласники склали клятву ліцеїста і виконали студентський гімн «Гаудеамус». Директор ліцею вручила кожному святкову пам’ятку.

За традицією батьки передали ліцеїстам пишний коровай. Свято завершилося невеличким концертом. У виконанні учнів прозвучала пісня «Я бажаю вам добра»  та інші. Присутні в залі оплесками супроводжували кожен виступ.

Більше світлин тут: https://www.facebook.com/pg/tdmu.official/photos/?tab=album&album_id=1409712522484207

Прес-служба Тернопільського держаного медичного університету імені І.Горбачевського.