Меню Закрити

У ТДМУ відбулося відкриття навчальної аптеки

Уперше в історії Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського на кафедрі управління та економіки фармації з технологією ліків (вул. Руська, 36) під керівництвом професора Тараса Грошового та доцента Антоніни Денис 30 листопада 2017 року відбулося відкриття навчальної аптеки (у цьому приміщенні раніше функціонувала аптека «Ера-Тер» (2005-2013 рр.)). До роботи активно долучилися асистенти Анастасія Дуб і Лілія Стойко.

Приміщення аптеки складається з кабінету завідувача, торгівельної зали і окремо облаштованого місця під матеріальну кімнату. Аптека укомплектована необхідними меблями, технікою, довідковою літературою згідно з чинним законодавством. На комп’ютерах встановлено ліцензійне програмне забезпечення.

У матеріальній кімнаті обладнано робоче місце для відпрацювання практичних навичок з прийому товару за кількістю та якістю, оприбуткування його через програмне забезпечення «Парацельс» і зберігання запасів.

Торгівельна зала навчальної аптеки оснащена вітринами, шафами з шухлядами, стелажами, холодильником та сейфом, які заповнені упаковками з-під лікарських засобів, лікарської рослинної сировини, біологічно активних добавок, виробів медичного призначення, лікувальної косметики та засобів особистої гігієни. Викладка товару проведена відповідно до токсикологічних груп, фізико-хімічних властивостей, анатомо-терапевтично-хімічної (АТХ) класифікації та правил мерчандайзингу.

Студенти зможуть ознайомитися з основними принципами зберігання лікарських засобів і виробів медичного призначення та самостійно проводити розміщення упаковок відповідно до Наказу МОЗ України № 44 від 16.03.1993 р. «Про організацію зберігання в аптечних закладах різних груп лікарських засобів та виробів медичного призначення».

На базі навчальної аптеки студенти будуть закріплювати теоретичні знання та практичні навички з забезпечення санітарно-протиепідемічного режиму роботи аптечних закладів, рецептурного відпуску лікарських засобів і визначення вартості екстемпорально виготовлених лікарських форм.

У приміщенні торгівельної зали облаштовано робоче місце провізора першого столу, де студенти матимуть змогу в навчальному режимі шляхом діалогу купувати та реалізовувати лікарські засоби, а також інші супутні товари аптечного асортименту з друкуванням чеку та заповненням необхідної документації.

Окремо виділено дві функціональні зони:

  • куточок споживача з переліком обов’язкової документації, яка повинна бути в аптеці у публічному доступі;
  • навчальна зона розрахована на 16 студентських та 1 викладацьке місце з відео-системою для проведення лекційних та практичних занять.

На базі навчальної аптеки студенти вивчатимуть такі дисципліни:

  • «Вступ у фармацію», I курс;
  • «Організація та економіка фармації», IV курс;
  • «Медичне та фармацевтичне товарознавство», IV-V курс;
  • «Організація та регулювання діяльності підприємств фармації», V курс.

Також будуть відпрацьовуватися окремі практичні навички з «Менеджменту та маркетингу у фармації» (IV-V курс) та «Фармакоекономіки» (IV курс) студентами фармацевтичного факультету денної та заочної форм навчання.

Інформацію підготував колектив кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків.

Більше світлин тут: https://www.facebook.com/pg/tdmu.official/photos/?tab=album&album_id=1415684205220372