Меню Закрити

Студенти ТДМУ завітали з подарунками до учнів навчально-реабілітаційного центру

У Теребовлянському навчально-реабілітаційному центрі Тернопільської обласної ради навчаються 158 дітей з вадами слуху та важкими порушеннями мовлення. Для хлопчиків і дівчаток, які приїхали з різних районів області, цей навчальний заклад став другою домівкою, затишною і теплою, з гарними умовами для якісного навчання і розвитку. У цьому переконалися студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, які завітали сюди 7 грудня 2017 року, щоб привітати дітей зі святом Миколая, яке стрімко наближається, вручити їм подарунки і поспілкуватися. Спілкування вийшло повноцінним, бо гості володіли мовою, зрозумілою нечуючим, – мовою жестів. Опанували її на курсах з вивчення жестової мови, що діють в ТДМУ і вже набули популярності серед студентів.

До речі, щодо курсів, то сформовано дві групи по 50 осіб в кожній. Упродовж жовтня і листопада студенти  вивчили алфавіт, засвоїли основні фрази і перейшли до вивчення медичної термінології. В цьому велика заслуга вчителя Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру Неоніли Яценко, яка вела заняття. Жестова мова у всьому світі – друга за популярністю. В розвинених країнах кожен медичний заклад чи державна установа має спеціаліста, який володіє мовою жестів. Це загальноєвропейська, загальносвітова практика. У ТДМУ вперше в Україні майбутніх медиків почали навчати спілкуватися мовою жестів, щоб  зробити медицину доступнішою людям з вадами  слуху.

До доброчинної акції у Теребовлянському навчально-реабілітаційному центрі, крім студентів, що відвідують курси, долучилися також учасники  загальноуніверситетського волонтерського руху «Misericordia» та члени науково-краєзначої студії «Терполяни».

Присутніх і гостей привітала директор центру Марія Кацан, яка розповіла, що в структурі закладу діють дошкільне відділення, початкова, базова і старша школи, а старшокласники, здобуваючи загальну середню освіту, навчаються також кравецькій справі, комп’ютерному набору. До речі, Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр першим в Україні почав надавати дітям з вадами слуху професії «оператор комп’ютерного набору» та «кравець».

Студентка 1 курсу стоматологічного факультету, староста науково – краєзнавчої студії «Терполяни» Олеся Цвігун від імені майбутніх медиків щиро подякувала дітям і вчителям за запрошення й побажала всім гарного передноворічного настрою.

«Наш університет – це велика родина, яка об’єднала представників  багатьох країн і майже всіх континентів, – сказав доцент кафедри філософії ТДМУ, керівник студії «Терполяни» Леонід Кравчук. – Дуже приємно бачити ваші усміхнені обличчя, спілкуватися з вами».

Доцент кафедри філософії ТДМУ і один з ініціаторів проекту зі створення курсів з вивчення жестової мови Тарас Кадобний передав директору навчально-реабілітаційного центру книги «Особливості педагогічної діяльності», «Нариси з історії української духовності» та «Історія козацтва після зруйнування Запорізької Січі», які поповнять бібліотеку закладу.

Українська народна пісня у виконанні студентки 4 курсу медичного факультету, бандуристки і співачки Лілі Іськів стала ліричним продовженням щирої розмови.  Зворушила всіх і пісня «Мальви», яку заспівала студентка 1 курсу стоматологічного факультету Яна Владика. Не менш яскравим був виступ студентки 6 курсу медичного факультету Віти Васильчук з піснею «Я у тебе одна». Зливу оплесків викликав й дует у складі Віти Васильчук і учениці навчально-реабілітаційного центру Наталі Марущак. Завдяки сурдоперекладу Наталі нечуючі глядачі краще зрозуміли  зміст слів,  відчути їх енергетику. Нікого не залишила байдужим й пісня «Коли співають діти» в жестовому виконанні  вихованців центру. Жартівлива сценка «Борщ», талановито зіграна старшокласниками, викликала веселий сміх і справжні овації. Як і артистично виконана пантоміма. Загалом, всі діти виступили прекрасно, продемонструвавши творчі здібності і невичерпність таланту. А на завершення пісню в сурдоперекладі  виконали педагоги центру.

Про те, чим навчання в центрі відрізняється від навчання в звичайній загальноосвітній школі, розповіла сурдопедагог Оксана Ломакіна. Гостям показали також невеличкий фрагмент уроку з формування у нечуючих дітей  вимови та слухо-зоро-тактильного сприймання мовлення. Під час таких занять діти вчаться розуміти співрозмовника по рухах губ, або, як кажуть, зчитують з губ слова, будують речення.

Гості подякували керівнику, педагогам, всім працівникам закладу за працю і тепло сердець, яке вони дарують дітям і вручили подарунки – солодощі, фрукти, іграшки, фламастери, дитячі зимові курточки і пуховики. А діти вручили гостям виготовлені власноруч ангелики, вклавши у них коротенькі листи з гарними побажаннями.

Як зазначили учасники заходу від ТДМУ, зустріч була дуже важливою, бо вона поклала початок дружбі і добрим стосункам між двома закладами. Викладачі і студенти висловлюють подяку ректору, професору Михайлу Корді за сприяння в організації доброчинної акції, а також  всім, хто долучився до збору подарунків і, зокрема, працівникам кафедри медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання та завучу кафедри, доценту Богдану  Паласюку.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.