Меню Закрити

У ТДМУ відбувся Тиждень іноземних мов

Симбіозом тижня іноземних мов стали не лише пізнавальні, розважальні, творчі заходи, але й завзята, наполеглива, з елементами дискусії спільна праця викладачів та студентів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Як процес діалогічного спілкування з елементами мозкового штурму було проведено заняття у 29-й групі другого курсу медичного факультету на тему «Hauterkrankungen (Захворювання шкіри)» (доцент Федчишин Н.О.). Студенти намагалися висунути якомога більше ідей можливих захворювань, не критикуючи їх, а потім виокремили найбільш змістовні, які обговорили, оцінили можливості їх доведення або спростування. Дискусія продовжилася у формі виконання студентами певних ролей: лікар-опонент (аналізував основні причини захворювань шкіри, вказував на помилки та вразливі місця, пропонував оптимальні варіанти розв’язання проблеми), лікар-експерт (визначав правильність встановлення діагнозу, давав оцінку лікування). Відтак елементом відпочинку і закріплення матеріалу стало розв’язання ребусів з теми заняття.

Насиченим і творчим було заняття у 30-й групі другого курсу медичного факультету. Заняття проводила доцент кафедри Бобак М.І. Студенти вразили своєю креативністю, створивши міні-сценку «Anatomical Lego», у якій намагалися допомогти привиду знайти своє тіло і повернутися знову до життя після дорожньо-транспортної пригоди. Кожен зі студентів символічно дарував один орган, як частинку конструктора «Лего» і пояснював свій вибір.

Заняття з латинської мови у 12-й групі медичного факультету першого курсу з доцентом Саварин Т.В. відбулося з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Студенти були попередньо розділені на три групи. Завданням кожної групи було пояснити певну частину теми заняття якомога чіткіше і цікавіше, щоб інші студенти  зрозуміли і закріпили новий матеріал. З цією метою були використані різні методи й засоби навчання: пояснення з використанням презентацій, закріплення матеріалу за допомогою кросвордів, загадок, розроблених вправ, застосуванням мультимедійних засобів тощо.

Студенти 47-ї групи другого курсу продемонстрували свою ерудицію, широкий світогляд, вміння логічно та образно мислити, водночас підтвердивши добрі знання з іноземної мови під час гри «Що? Де? Коли?» (доцент Кліщ Г.І.). Захід був спрямований на активізацію у студентів розумової та пізнавальної діяльності, розширення кругозору, розвиток професійних знань. Команда здобула впевнену перемогу у розв’язуванні інтелектуальних завдань з медицини і була відзначена грамотою від кафедри.

Доцент Олексій К.Б. організувала заняття з англійської мови для студентів першого курсу медичного факультету у формі інтелектуальної гри «Кіт». Відбулося змагання двох команд студентів на знання медичної термінології з теми «Skeletal system». У ході гри студенти показали високий рівень володіння медичною термінологією, вміння швидко реагувати на запитання та злагоджено працювати у командах.

Доцент Корольова Т.В. разом зі студентами другого курсу 2-ї групи медичного факультету провели інтерактивне заняття з англійської мови за професійним спрямуванням на тему «Competition in small groups». Ця мотиваційна гра спонукала студентів до комунікативної активності. Її було використано для розгляду теми «Dermatitis». Студенти аналізували свої думки, перш ніж їх озвучувати, адже обов’язковим елементом дискусії було пояснення ходу власних думок.

Доцент Єлагіна Н. І. разом зі студентами 11-ї групи медичного факультету (2-й курс) організували змагання справжніх інтелектуалів – гру «Що? Де? Коли?», метою якого було навчити студентів самостійно мислити; підвищувати пізнавальний інтерес до навчання; розвивати логічне мислення і мовлення, ерудицію, творчі здібності, кмітливість, спостережливість, допитливість, цікавість; виховувати сміливість суджень, уміння висловлювати власну думку.

На занятті з латинської мови (викл. Коцюба Р.Б.) студентам було запропоновано відгадати хімічні елементи та кислоти. Водночас студенти виконували різні завдання у створених мікрогрупах і розгадували кросворд, присвячений темі заняття.

Студенти 6-ї групи  першого курсу стоматологічного факультету на занятті з латинської мови (викл. Волощук М.В.) підготували презентацію до теми «Клінічна термінологія» про роль латинської мови у медицині, методи кріотерапії, проблеми гомеопатії, лікування неврозів.

Студенти 10-ї групи першого курсу медичного факультету вивчали структуру рецепта на занятті з латинської мови (викл. Нахаєва Я.М.). Зокрема використано відеопрезентацію про будову рецепта та латинські назви його частин, проведено дидактичну гру «Випиши рецепт». Майбутні лікарі підготували «Рецепт щастя» латинською мовою, який складався з «любові», «ніжності», «доброти», «здійснення бажань» та інших «компонентів».

Доцент Кучма М.О. провела з 3-ю групою другого курсу медичного факультету заняття «Dermatitis», під час якого використала цікаві тематичні ігри. Студенти розв’язували ребуси, сканворди, переглядали навчальні відеофільми.

Квінтенсенцією тижня іноземних мов став Foreign Language Fest (29 березня). Глядачі мали можливість почути латинську, українську, англійську, німецьку, французьку мови та хінді. Святковий концерт відкрили ведучі Артем Грабарчук та Юлія Правак.

Свято розпочалося з декламування латинською мовою оди Горація «До Мельпомени» у виконанні студента другого (НТН) курсу 58-ї групи медичного факультету Романа Литвина. Переклад А.О.Содомори зачитав студент 50 групи другого курсу факультету іноземних студентів Кодуах Кайсер Дісхер, а французькою мовою – студент 9-ї групи першого курсу факультету іноземних студентів Ель Касар Адам.

Неперевершений солоспів відомої молитви «Ave, Maria» прозвучав у виконанні студентки першого курсу 23-ї групи медичного факультету Яворської Вікторії.

Не залишила нікого байдужим чуттєва пісня «Radioactive» популярного гурту Imagine Dragons, яка прозвучала під акомпанемент гітари у виконанні студента 11-ї групи другого курсу медичного факультету Кундеуса Святослава.

Свій хист до декламування поетичних рядків продемонстрував Кайсер Дісхер Амоах Кодуах, студент 50-ї групи другого курсу факультету іноземних студентів, прочитавши вірш класика англійської літератури Редьярда Кіплінга «I keep six honest serving-men».

Піснею «Some like You» студенти 8-ї групи першого курсу медичного факультету Заугольнова Анастасія та Чайка Андрій зачарували слухачів, які сповна оцінили ліричність, милозвучність та оригінальну ритміку англійської мови.

Пісня «What does the fox say?» та танець у виконанні студентів 47-ї групи другого курсу медичного факультету викликали справжню бурю позитивних емоцій.

Студенти 2 курсу 20-ї групи медичного факультету підготували та провели інтелектуально-розважальну гру «Хто зверху». У грі брали участь 2 команди по 4 учасники у кожній. Першу команду представляли студенти, іншу – викладачі. Командам зачитували англійською мовою дефініції до слів, вони з наявних у них літер складали правильну відповідь. Гра пройшла у веселій та творчій атмосфері, усі учасники намагалися якнайшвидше дати правильну відповідь. Переможцями конкурсу стала команда ініціативних та креативних студентів.

Справжньою феєрією акторської майстерності стала постановка студентами 10-ї групи першого курсу медичного факультету казки братів Грімм «Гензель і ґретель» («Hänsel und Gretel»). Завдяки власній артистичності, чудовим декораціям і вдало підібраним костюмам студентам вдалося перенести глядачів у казковий світ маленьких героїв, які завдяки винахідливості рятуються від злої відьми. На завершення казки студенти виконали пісню німецькою мовою у сучасній інтерпретації, що викликало бурхливі оплески в аудиторії.

Уривок з балади Й.В. Гете «Вільшаний король» («Erlkönig») у виконанні студента 50-ї групи другого курсу факультету іноземних студентів Кайсера Дісхера Амоаха Кодуаха навіяв на аудиторію ліричний і дещо таємничий настрій.

Зрозуміло без слів, що кожна нація має унікальні традиції, притаманні лише їй. Проте «Language is the key which opens the door of the world». Як кажуть англійці: «Мова – це ключ, який відкриває двері світу». Затамувавши подих, усі глядачі з задоволенням слухали попурі індійських пісень у виконанні студентів з Індії Мусле Вініт (43-а група першого курсу факультету іноземних студентів) та Ваібхав Тріпаті (47-а група першого курсу факультету іноземних студентів).

Музика не відає кордонів, об’єднує серця закоханих різних країн світу. Чарівну мелодію пісні «Can’t help falling in love» на флейті зіграла студентка з Польщі Анна Яніцка (34-а група другий курс факультету іноземних студентів), викликавши справжній вихор емоцій і почуттів у кожного глядача.

Заключним акордом концертної програми став підсумок виставки національних костюмів і прапорів намальованих власноруч студентами різних країн. Протягом тижня студенти усі факультетів мали змогу залишити на спеціально створеному стенді малюнки, на яких зображали свій прапор і національні костюми. Отож, родзинкою заключного концерту було проведення конкурсу («Guess the flag and national costume of your country») на знання прапорів та костюмів країн світу. Студентка 10-ї групи другого курсу медичного факультету Копитчак Софія презентувала залишені раніше студентами зображення прапорів та національних костюмів, а глядачі намагалися відгадати, якій країні належить представлений прапор чи національний одяг.

На завершення дійства зі словами подяки виступила завідувач кафедри Н.О. Федчишин,  наголосивши на важливості вивчення іноземних мов, тому що воно відкриває можливість навчатися у престижних закордонних університетах, отримати перспективну роботу, читати в оригіналі класиків світової літератури, вільно мандрувати, бути в курсі останніх новин науки та техніки, забезпечувати комунікацію між народами.

Студенти та викладачі кафедри отримали безліч задоволення та позитивних вражень від проведеного тижня.

Усіх учасників нагороджено грамотами.

У межах тижня студенти мали можливість подати свої побажання викладачам кафедри. Професорсько-викладацький склад висловлює подяку усім за високу оцінку нашої роботи.

Відповідальна за проведення Тижня іноземних мов – викладач Колодницька О. Д.

Інформацію подала кафедра іноземних мов.