Студент ТДМУ – учасник SAIL-2018, організованого Балтійською університетською програмою

Балтійська університетська програма (БУП) є мережею, яка включає в себе близько 230 університетів та інші вищі навчальні заклади у країнах Балтійського моря, а також країни поблизу нього, зокрема Чеську Республіку, Норвегію, Словаччину та Україну. Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського є партнером БУП з 2016 року. Цього року студент четвертого курсу факультету іноземних студентів Хуберт Мікоша взяв участь у літній конференції SAIL (Sustainability Applied in International Learning), яка відбулася 4-18.09.2018 року у відкритому морі (Норвегія). Конференція відбулася у відкритому морі на борту корабля Фридерик Шопен. Участь у SAIL взяли студенти з 26 університетів-членів БУП з 11 країн світу. Літня конференція SAIL була зосереджена на різних тематичних напрямках сталого розвитку, зокрема навколишнє середовище, енергетика, клімат, технології, економіка, соціальна наука, освіта тощо.

sdr

На борту вітрильного судна всі студенти та викладачі виступали як єдина ціла команда однодумців, які цілодобово виконували різноманітну роботу, починаючи з навігації, прибирання судна, закінчуючи приготуванням їжі. Для тих студентів, які не були зайняті обов’язками чергових, читались лекції та проводились групові тематичні проекти.

«Це були одні з найбільш довгих складних двох тижнів мого життя. Графік дня повністю відрізнявся від того, що зазвичай проводиш на конференціях. Програма включала безліч активних заходів, починаючи від важкої цілодобової фізичної роботи на борту корабля, закінчуючи дійсно цікавими дискусіями та програмами, що були тим часом організовані студентами та викладачами. Навіть приготування їжі для всіх членів команди, що розпочиналось вдосвіта і тривало цілий день, було важким, але дійсно захоплюючим обов’язком. Я ніколи не готував на борту корабля, але мої мрії збулися! Крім того, я завжди мріяв відвідати Швецію та Норвегію, і тепер я знаю, що вони будуть моїм наступним напрямком подорожі, оскільки я закохався у ландшафти та архітектуру цих країн.

Разом з вчителями ми стали однією командою, маючи спільну роботу, проекти, вражаючі дискусії та обговорення. На мій погляд, однією з неймовірних особливостей SAIL було велике різноманіття справді розумних студентів із 26 університетів, які навчаються на різних факультетах, тому ми безперервно обговорювали всілякі теми, ділились досвідом і багатьма ідеями», – розповів Хуберт Мікоша.

Програма конференції включала важливі питання щодо сталого розвитку. Студенти брали участь у проектних роботах, презентаціях, лекціях та дискусіях про сталий розвиток, зміни клімату, охорону навколишнього середовища, а також розглядали деякі галузі охорони здоров’я.

dav

«Я був дуже здивований різноманітністю тем, які ми обговорювали. Серед проблем сталого розвитку, змін у навколишньому середовищі, проводились лекції з питань керуванням стресом під керівництвом професора Юнаса Бергкіста. Ми проводили контроль зміни артеріального тиску під час морської подорожі серед членів екіпажу та студентів, що було дійсно цікавим для мене як студента-медика», – додав Хуберт.

Учасники також мали можливість покращити свої навички роботи з командою, навчитися різним методам підвищення продуктивності роботи та з’ясувати, як успішно організувати роботу проекту. Крім того, в процесі роботи проекту використовувався метод Thinking Design (DT), який допомагає у пошуку креативних рішень та ефективної розробки завдань.

dav

«Лекції, які відбулися в університеті Упсала, були неймовірно захоплюючими. Я з’ясував для себе багато корисних моментів і порад, які, безумовно, буду використовувати в навчанні, науковій роботі, а також у виконуючи обов’язки президента Польської асоціації студентів ТДМУ. Відчуваю, що я вдосконалив свої навички для створення групових проектів, і тепер я знаю, як краще організовувати свій час, щоб він був настільки ж ефективним, наскільки це можливо. Проекти про нульові відходи від громадської діяльності та про використання дизайнерського мислення стануть основою для створення моїх майбутніх проектів.

Мені також було дуже приємно співати для членів екіпажу та учасників SAIL.

Я дуже вдячний, що отримав цю чудову можливість провести два тижні на борту судна «Фрідерік Шопен». Насамперед дякую координаторам Балтійської університетської програми Марії Хейні та Катажині Знайдек за цю чудову, добре організовану морську подорож. Висловлюю свою вдячність моєму науковому керівнику – завідувачу кафедри медичної біології, професору Ларисі Федонюк за неоціненну підтримку у розробці моєї наукової роботи, а також за рекомендацію мене як учасника SAIL-2018. Я також щиро хотів би подякувати ректору Тернопільського державного медичного університету, професору Михайлу Корді та декану факультету іноземних студентів, професору Петру Сельському за можливість брати участь у цьому проекті», – підсумував Хуберт Мікоша.