Кафедра психіатрії, наркології та медичної психології ТДМУ з волонтерською акцією відвідала «Дім милосердя» у Чорткові

30 жовтня 2018 року викладачі кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського завідувач, доктор медичних наук Венгер Олена Петрівна, доцент кафедри Нестерович Ярослав Михайлович, доцент кафедри Смашна Олена Євгенівна, доцент кафедри Сас Леся Михайлівна, асистент кафедри Мисула Юрій Ігорович, асистент кафедри Костіна Ольга Ігорівна, асистент кафедри Білоус Володимир Сергійович, відвідали благодійну організацію «Дім милосердя» у Чорткові, з якою наш навчальний заклад нещодавно уклав угоду про співпрацю. До складу волонтерської групи увійшли лікарі-інтерни й студенти ТДМУ.

У Всесвітній день психічного здоров’я, 10 жовтня, кафедра психіатрії, наркології та медичної психології організувала благодійну акцію зі збору коштів для «Дому милосердя». Упродовж двох днів волонтерами було зібрано близько 21400 гривень. На отримані кошти організатори закупили необхідні медикаменти, засоби гігієни, іграшки, фрукти та солодощі для дітей і під час поїздки у Чортків передали потребуючим.

Під час відвідування закладу директор «Дому милосердя» Тетяна Дубина ознайомила гостей з діяльністю центру, а також розповіла, які ж проблеми та потреби мають діти та їхні батьки.

Історія заснування організації особлива. Її, об’єднавши зусилля з батьками особливих діток та за підтримки Бучацької єпархії УГКЦ, у 2013 році заснувала матір хлопчика, хворого на аутизм. Зараз вона працює директором закладу, а її помічники, понад двадцять фахівців, піклуються про діток, займаються їхньою реабілітацією та вихованням.

Протягом п’яти років ЦЯ організація займається соціальною адаптацією та розвитком дітей з особливими потребами. Комплекс послуг у «Домі милосердя» включає денний та нічний догляд, навчання і цілодобове проживання осіб, які потребують допомоги. Зараз у закладі кожного дня понад сорок дітей проходять психолого-педагогічну реабілітацію, з них близько двадцяти – проживає цілодобово. Також організація опікується п’ятдесятьма малозабезпеченими родинами, в яких є діти-інваліди.

Під час відвідин закладу лікарі-інтерни та студенти мали змогу зустрітися і поспілкуватися з персоналом, а також попрацювати спільно з психологами та логопедами над проблемами діток, які проживають в центрі.

Благодійні проекти завжди дарують найцінніше – вони надихають. Чим більше ми віддаємо зі світлими намірами – тим більше отримуємо взамін. Кожен з нас може спробувати, і неодмінно переконатися в цьому. Адже кращий спосіб отримати посмішку – це посміхнутися самому.

А найголовніше – не варто забувати про те, що будь-яка посильна допомога – безцінна. Ще філософ Демокрит сказав: «Малі послуги, що надаються вчасно, є найбільшими благодіяннями для тих, хто їх отримує».