У ТДМУ відбувся практичний майстер-клас з хірургії для студентів

У вихідні – 3 листопада 2018 року – в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського відбувся навчальний тренінг з основ хірургії для іноземних студентів вишу. Його організував студент п’ятого курсу з Гани Emmanuel Kwaku Nimoh, який навчається в Івано-Франківському національному медичному університеті і планує працювати лікарем у своїй країні.

Він об’єднав довкола себе однодумців в організацію Help Motherland International з метою допомогти своїм землякам стати професійними медиками. Емануель уже здобув освіту у Гані і приїхав до України, аби отримати медичний фах. Навчання йому дається легко – він швидко засвоює матеріал і опановує практичні навички. Хлопець побачив, що його друзі та однокурсники не встигають вивчати все. Він вирішив допомагати їм у підготовці до занять. Невдовзі на його лекції почало приходити все більше студентів. З часом Емануель знайшов меценатів, які допомогли йому створити Help Motherland International, – і тепер у більшої кількості іноземних студентів є можливість шліфувати свої знання та практичні навички. Сьогодні це об’єднання має п’ять філій в Україні.

У ТДМУ відділення цієї організації очолює студентка другого курсу факультету іноземних студентів Rachel Kwofie, яка доклала зусилля, щоб організувати перший практичний семінар з відпрацювання медичних і хірургічних навичок. За словами організаторів, майбутні лікарі ТДМУ настільки зацікавлено і віддано працювали упродовж семінару, що у них виникло бажання організувати ще низку подібних занять.

Зазначимо, що вищезгадана організація проводить літні практики для студентів-медиків, науково-практичні конференції. У ТДМУ філіал об’єднання налічує 9 осіб.

Головні завдання Help Motherland International полягають у тому, щоб створити глобальну мережу людей, об’єднаних спільною метою бути агентом позитивних змін і розвитку для рідної країни; впровадити програми та проекти, щоб сприяти розвитку особистості та громади; надавати членам організації всю необхідну інформацію та навички, які необхідні для сприяння вирішенню ключових глобальних та національних проблем: охорони здоров’я, освіти, навколишнього середовища та сталого розвитку, наставництва та глобального партнерства.

З цією метою організовуються навчальні семінари та тренінги, працює інститут менторства, розповсюджуються міжнародні навчальні матеріали, здійснюються літні поїздки з певною місією (практична клінічна допомога), публікуються навчальні посібники з основних медичних курсів та для підготовки до державних ліцензійних іспитів.

Базові цінності організації – бути відданим своїй місії, відповідальним у навчанні, бути самодисциплінованим, вміти працювати в команді, працювати над цілісним розвитком особистості, бути наполегливим і поважати інших.

Організатори заходу висловлюють подяку заступнику директора центру виховної роботи і культурного розвитку, доценту Олені Покришко за допомогу та підтримку, а також університету загалом за сприяння.

Зі свого боку засновник організації висловив сподівання на зміцнення співпраці з ТДМУ і проведення нових заходів для студентів.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.