Меню Закрити

ТДМУ виграв конкурс на участь у Українсько-швейцарському проекті «Розвиток медичної освіти в Україні»

Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського отримав статус пілотного закладу Українсько-швейцарського проекту «Розвиток медичної освіти в Україні».

Наприкінці жовтня представники Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського подали заявку на участь у вищезгаданому проекті щодо реформи вищої медичної освіти у двох напрямках – загальна практика та сімейна медицина і навчання медсестер.

Він започаткований Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я за підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва. Основним його завданням є допомога університетам у впровадженні освітніх інновацій в рамках реформи медичної освіти МОЗ України.

Проект спрямований на медичні університети, де здобувають освіту майбутні лікарі загальної практики та сімейної медицини, а також керівники закладів, у яких надається первинна медична допомога. Подавати заявку могли лише ті заклади вищої освіти, в яких є медичний факультет з бакалаврською та післядипломною освітою, а також кафедра сімейної медицини й загальної практики та спеціалізації в галузі сімейної медицини (інтернатури).

Також проект розрахований на медичні освітні інституції для медсестер – училищ, коледжів, факультетів, інститутів медсестринства.

За результатами конкурсного відбору було обрано три медичних начальних заклади, до числа який увійшов і ТДМУ.

The phonendoscope and keyboard on a working table

Учасники проекту отримають експертну, нормативну та освітню підтримку в процесі підвищення якості освіти; відкриття та оснащення симуляційного центру для опанування базових клінічних навичок; зростання привабливості закладу освіти для студентів за рахунок впровадження інноваційних технологій, у тому числі е-навчання; зростання престижності закладу освіти для викладачів завдяки збільшенню можливостей професійного розвитку через організацію тренінгів зі студентоорієнтованого навчання та створення можливостей для міжнародної співпраці; розвиток культури академічної доброчесності в закладі освіти; підвищення рейтингу закладу освіти з-поміж інших навчальних закладів через посилення міжнародної співпраці; розвиток дослідницьких спроможностей у закладі освіти; підвищення інституційної спроможності до ведення проектної діяльності.

Проект буде втілено в життя з 2018 по 2022 роки.

Прес-служба тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.