Меню Закрити

День відкритих дверей у ТДМУ

У Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського 24 лютого 2019 року відбувся День відкритих дверей. В актовій залі адміністративного корпусу зібралися майбутні абітурієнти з Тернопільщини та інших областей України.

Знайомство з ТДМУ розпочалося з перегляду презентаційних фільмів про університет, студентське життя, важливі наукові і міжнародні проекти, впровадження у навчальний процес передових технологій.

Присутніх привітав проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай.

«ТДМУ є одним з кращих медичних вишів України. В українських та закордонних незалежних рейтингах наш університет є лідером і посідає перші місця зі всіх напрямків діяльності. Це результати великої роботи всього колективу. Наприклад, у Webometrics ranking of world’s universities, зі 171 університету України, які увійшли до цього рейтингу, наш виш посідає 8 місце, а серед медичних – перше.

Навчання в ТДМУ відбувається на медичному, стоматологічному фармацевтичному факультетах, в навчально-науковому інституті медсестринства, а також є післядипломна освіта. Медичний факультет готує фахівців за спеціальністю «Медицина», «Фізична терапія. Ерготерапія». Також цього року ми розпочали набір на нову спеціальність «Громадське здоров’я» для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр». На стоматологічному факультеті здійснюється підготовка фахівців за спеціальністю «Стоматологія», на фармацевтичному – за спеціальністю «Фармація». Медсестер і парамедиків готують на базі ННІ медсестринства.

У університеті впроваджені сучасні технології навчання. У нас новітня і передова технологія підсумкового контролю, який не має жоден інший вищий навчальний заклад. Також успішно працює науковий відділ незалежного оцінювання знань студентів, де відбуваються всі іспити. І це є одним з головних критеріїв академічної доброчесності. Університет має один з найкращих в Україні центр симуляційного навчання. Сьогоднішня ситуація вимагає впровадження в навчальний процес новітніх симуляційних методів у підготовці лікаря.

Внутрішня платформа нашого веб-порталу дає можливість студентам, перебуваючи в будь-якому куточку світу, вчасно і якісно підготуватися до занять. Фактично для кожного заняття тут розміщені всі навчально-методичні матеріали, є тестові завдання, щоб студенти могли завчасно підготуватися до складання іспитів. Такої системи оцінювання знань студентів не мають інші виші.

У нас добре організована наукова робота. Студенти нашого університету мають можливість займатися в наукових гуртках, брати участь у конференціях різного рівня. В рамках програм академічної мобільності молоді люди мають унікальну можливість упродовж семестру навчатися в кращих університетах Європи.

Завдяки потужній міжнародній співпраці ми маємо понад 70 іноземних партнерів у всьому світі. Це дає змогу розвивати наукову і освітянську співпрацю.

Чотирнадцять років поспіль на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина» відбуваються Міжнародні студентські літні школи, в яких беруть участь майбутні медики з усіх університетів України та з-за кордону.

Як ви бачите, в університеті створені всі можливості для успішного навчання, наукової роботи, відпочинку та самореалізації. Запрошуємо вас обирати наш університет», – зазначив Аркадій Шульгай.

Про умови навчання і студентське життя розповіла голова Студентського парламенту Романна Павлюк. Вона наголосила на тому, що є киянкою, але ні разу не пошкодувала, що обрала ТДМУ для здобуття медичної освіти, оскільки у неї тут вистачає часу на реалізацію своїх волонтерських, громадських, творчих та інших можливостей. «Хочу зазначити, що ми маємо всіляку підтримку від адміністрації вишу. Ми організовуємо заходи, запрошуємо іноземних і українських лекторів для зустрічей і тематичних лекцій, організовуємо майстер-класи, делегуємо студентів на всеукраїнські зустрічі та конференції і багато іншого. Нам легко співпрацювати з ректором університету, який завжди цікавиться нашим життям і проектами. Цього літа я була на практиці в одній з кращих клінік Туреччини, де зрозуміла, що я цілком конкурентоспроможна на світовому ринку праці. Тобто мої знання, отримані в цьому університеті, відповідають світовому рівню», – розповіла Романна.

Від Студентського парламенту було представлено відеоінтерв’ю відомих випускників ТДМУ, які поділилися своїми спогадами про університет і дали свої поради абітурієнтам.

Про правила прийому до ТДМУ у 2019 році поінформував відповідальний секретар приймальної комісії, доцент Ігор Драч. Він докладно розповів про те, які документи потрібні для вступу, терміни та порядок їх подачі і вичерпно відповів на запитання, що цікавили присутніх.

Детальніше про медичний факультет й систему організації навчання учасникам зустрічі розповіла заступник декана медичного факультету, доцент Ірина Смачило.

Декан фармацевтичного факультету, доцент Дмитро Коробко у своєму виступі зазначив, що уже відбувся 14-й випуск провізорів денної форми і 6-й випуск провізорів заочної форми навчання. Студенти отримують весь обсяг знань з кожної дисципліни, що вивчають на факультеті.

Про навчання на стоматологічному факультеті, його профільні кафедри розповіла декан факультету, доцент Світлана Бойцанюк.

Директор навчально-наукового інституту медсестринства Світлана Ястремська, ознайомила присутніх з професією медсестри, яку можна здобути в ТДМУ, а також детальніше зупинилася на новій спеціальності – «Парамедик».

Наприкінці зустрічі представники Студентського парламенту розіграли низку спеціалізованих медичних книг серед присутніх. Окрім того, у холах адміністративного корпусу наші студенти демонстрували вміння надавати домедичну допомогу, ознайомлювали з професією стоматолога, лікаря і т.д.

Усі бажаючі також мали змогу побувати на екскурсії в музеї анатомії.

Переглянути он-лайн трансляцію можна тут:

https://www.facebook.com/tdmu.official/videos/406668443468364/

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.