У ТДМУ відбувся концерт з нагоди 205-річчя з народження Тараса Шевченка

Щороку в Тернопільському державному медичному університеті вшановують пам’ять Кобзаря. Цьогоріч студенти ТДМУ підготували програму «Шевченкове перо», яка торкнулася серця кожного глядача в залі.

Розпочався вечір з театралізованої постановки учасників студії «Арт-драма». Мар’яна-Іванна Варварук, Іван-Станіслав Духній, Лілія Бабій, Ірина Хом’як, Ірина Мошак, Захар Онищук, Анна Черноус, Валентин Богомолов відтворили персонажів відомих творів українського генія.

Про важливість постаті Тараса Шевченка усім присутнім нагадав голова Тернопільського міського осередку наукового товариства імені Т.Григоровича Шевченка, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри інфекційних хвороб, академік Національної академії медичних наук, професор Михайло Андрейчин.

Вірш «Мені тринадцятий минало» у цікавій інтерпретації декламували слухачі підготовчого відділення ТДМУ (Рамірез Мілу, Осеі-Туту Годфред, Анум Александр, Окіне Соломон, Чудасма Кхушал). Вони не тільки продемонстрували відмінні знання української мови, а й додали драматичного відтінку у свій виступ.

Як зазначили ведучі вечора – Олег Кривий і Валентина Пітухова, Тарас Шевченко був тією людиною, яка особисто відчула гніт українського народу З-під його пера вийшов не один заклик любити один одного, триматися в купі та разом долати силу ворога. Його слова не втрачають актуальності і сьогодні. Про це нагадала всім студентка Маряна Кец, яка декламувала твір «Розрита могила».

Цікавим був виступ слухачів підготовчого відділення з піснею «Тече вода з-під явора» (Рамірез Тоала Мілу, Нванкво Франціска, Осеі-Туту Годфред, Окіне Соломон, Лукас Прешес, Кхаваджа Каінат). За допомогою своїх викладачів Надії Гамуги та Наталії Любачівської вони підготували ще й танцювальний супровід.

Історія українського народу відображена у багатьох творах Тараса Шевченка. Своїм землякам він бажав світлого, багатого, радісного майбутнього. Про це ще раз нагадала Соломія Сумарук під час прочитання твору «Іван Підкова».

Студент Юрій Череватий акапельно виконав пісню на вірш Кобзаря «До Основ’яненка».

Нелегку дівочу долю тарас Шевченко зображав не в одному своєму творі. Сучасне прочитання відомої поеми «Тополя» запропонував глядачам гурт «One by one».

А продовжили цю тему студенти Яна Грунтенко (Мар’яна), Тарас Ворончак (Петрусь), Оля Половчук (мати), Софія Копитчак (баба).

Твори Кобзаря допомагають осмислити минуле та зазирнути в майбутнє, відкрити для себе нове в мудрих рядках його творчості. Доцент ТДМУ Юрій Футуйма виконав пісню, присвячену Тарасу Шевченку.

Про свій життєвий шлях славний син України написав у вірші «Доля», який цього вечора зі сцени зачитав Олександр Жупанин.

З нагоди вшанування пам’яті полум’яного патріота Тараса Шевченка до ТДМУ завітав народний артист України В’ячеслав Хім’як, який прочитав декілька його творів.

Завершив цей вечір хор нашого університету, виконавши відомі пісні на вірші Кобзаря.

За технічне забезпечення концертної програми відповідав Тарас Ярицький.

Он-лайн трансляцію можна переглянути тут:

Вечір, присвячений творчості Тараса Шевченка, у ТДМУ

Опубліковано Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського Вівторок, 5 березня 2019 р.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.