Студенти ТДМУ вшанували пам’ять Лесі Українки

Викладачі та студенти другого курсу медичного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 25 лютого 2019 року в Молодіжному центрі (вул. Й.Сліпого, 3) організували літературну зустріч «Велика донька України», присвячену дню народження Лесі Українки.

Ведучими заходу були майбутні медики Каріна Меліх, Анастасія Марцинюк, Іван Бельма, Олег Ровецький, а також асистент кафедри загальної гігієни та екології Орися Смачило, голова обласної «Просвіти» Святослав Абрам’юк, директор молодіжного центру Юрій Королишин та голова міської «Просвіти» Дарія Чубата.

Як розповіли організатори, в українську літературу Леся Українка принесла безліч світлих тем, ідей, образів, показала нам невідомі естетичні світи, нові способи мислення у мистецтві. Недаремно прозорливий і точний Франко окреслив особистість Лесі Українки як «чи не одинокоro мужчину всю новочасну соборну Україну». Ця формула, вже зрозуміло, зробилася загальником. Ми її часто повторюємо, але чи завжди замислюємося над справжнім сенсом цих слів. Бо явище Лесі Українки виходить за рамки суто естетичноro літературного процесу. Дуже вдало висловився свого часу талановитий український поет Євген Маланюк: «щось від французької Жанни д’Арк було в ній. I чи не роль саме Жанни д’Арк в нашій літературі, а тим самим і в історії нашого народу відіграла ця хоровита і така прекрасна в своїй високій простоті донька княжої Волині».

І сьогодні Леся Українка є нашим доpoговказом, будить наш розум, нашу совість і не дає забути, що ми маємо в серці те, що не вмирає.

У вестибюлі адміністративного корпусу ТДМУ цього дня викладач Орися Смачило організувала тематичний куток, присвячений геніальній дочці України. Всі бажаючі мали можливість ще раз згадати її поезію, прочитати біографію і перейнятися її ідеями.

Більше світлин тут https://www.facebook.com/pg/tdmu.official/photos/?tab=album&album_id=2012245272230926

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.