Меню Закрити

Науковці ТДМУ взяли активну участь у роботі Міжнародної наукової конференції «CardioNephrology 2019»

З 12 по 14 березня 2019 року в Римі (Італія) відбулась Міжнародна наукова конференція «CardioNephrology 2019».

Цей захід акредитований ERA–EDTA і є унікальним форумом для науковців і клініцистів, чиї інтереси спрямовані на розробку проблеми кардіоренальної медицини, коморбідних станів, ниркової замісної терапії та трансплантології. Учасниками заходу було дано теоретичне обґрунтування складних взаємовідносин серцево-судинної, дихальної та сечової системи шляхом маніфестації окисного стресу, запалення, дисліпідемії, синдрому мінеральних і кісткових порушень, артеріальної гіпертензії, водно-електролітних розладів, кардіоренальної анемії. Також запропоновано цілий комплекс лікувально-діагностичних алгоритмів для вирішення проблеми менеджменту гострої та хронічної хвороби нирок, інтервенційної нефрології та кардіології, стратифікації серцево-судинного ризику, редукції кардіоваскулярних ускладнень.

Формат міжнародної конференції включав 31 наукову сесію, 18 міні-лекцій, 4 ланч-симпозіуми, 6 кава-брейків з експертами, 4 освітні курси, постерну презентацію та відвідування виставки. Окремі засідання були представлені експертами італійських національних наукових товариств, зокрема з питань цукрового діабету, метаболічного синдрому та ожиріння, клінічної нутриціології, штучного харчування.

Спікерами були знані фахівці з Італії, США, Канади, Іспанії, Сербії.

Протягом роботи наукового форуму були заслухані 4 пленарні лекції з ключових питань кардіоренальної медицини.

  • The link between chronic inflammation and cardiovascular disease in CKD ( Raggi, Edmonton – Canada);
  • Management of chronic ischemic disease in CKD patients ( Ferraiuolo, Roma – Italy);
  • Cardiorenal Amyloidosis (C. Quarta, Bologna – Italy);
  • New perspectives in the treatment of diabetic nephropathy ( Ponzani, Arenzano – Italy).

У роботі наукової конференції взяли участь науковці ТДМУ: завідувач кафедри внутрішньої медицини № 3, професор Мартинюк Л.П., доцент кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги Сусла О.Б., доцент кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги Мартинюк Л.П., асистент кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги Гурський В.Т.

На постерній сесії заходу фахівцями нашого університету було представлено дві наукові роботи:

  • Martynyuk, M. Chaikovska, S. Butvyn, L. Martynyuk.

The end fibroblast growth factor 23 as early marker of mineral and bone disorders in chronic kidney disease patients;

  • Susla, Z. Litovkina, A. Gozhenko, M. Shved, S. Danyliv.

Hypomagnesemia as important component of atherosclerosis progression in type 2 diabetic patients with end-stage renal disease.

Цей захід є взірцем фундаментального, системного, інтегративного підходу до розв’язання проблеми кардіоренального континууму, синдрому ХХН-МКП, анемії, метаболічних зрушень, покликаний на пошук нових серцево-судинних і ниркових факторів ризику, ранніх біомаркерів, адекватних лікувальних стратегій та розвитку персоналізованої медицини.

Отримана інформація, обмін досвідом під час роботи Міжнародної наукової конференції «CardioNephrology 2019» дають можливість оптимізувати методи ранньої діагностики та лікування кардіоренального синдрому, серцево-судинних ускладнень, впровадити новітні знання в освітній процес медичного університету, а також сприятимуть розвитку трансдисциплінарних досліджень і подальшій інтеграції університету у світовий науковий простір.

На завершення конференції всі учасники отримали сертифікати.

Висловлюємо щиру подяку адміністрації ТДМУ за надану можливість бути учасниками конференції і представляти результати своїх наукових досліджень на міжнародному рівні.