Меню Закрити

Іноземні студенти ТДМУ на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт у галузі «Фармакологія, фармація» отримали диплом за найкращу роботу «The best pharmacokinetic study»

У конференц-залі ректорату Національного медичного університету імені О.Богомольця 4 квітня 2019 року відбувся II тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Фармакологія, фармація» англійською мовою. Свої наукові напрацювання на розгляд журі надіслали студенти вищих навчальних закладів України. У II тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Фармакологія, фармація» англійською мовою були відібрані наукові роботи студентів Харкова, Запоріжжя, Києва та Тернополя.

На підсумковій науково-практичній конференції власні дослідження презентували 10 студентів, серед яких були присутні доповідачі з України, Єгипту, Гани та Нігерії. Це другий студентський англомовний конкурс, під час якого всі доповіді та дискусії відбувалися виключно англійською мовою. Перший конкурс студентських наукових робіт у галузі «Фармакологія, фармація» англійською мовою відбувся минулого року. Тоді студенти, які займаються науковою роботою на кафедрі фармацевтичної хімії ТДМУ, вибороли п’яте місце з тринадцяти учасників.

На цьогорічному конкурсі наш університет представляли два студенти (з Єгипту та Гани) – Elbehiri Mohamed Alialla та Bosompem Ferdinand Asare, які навчаються на четвертому курсі факультету іноземних студентів (спеціальність «Фармація»). Вони презентували спільну дослідницьку роботу «Development and validation of HPLC‐MS/MS method for simultaneous determination of amlodipine, bisoprolol and enalapril in the presence of enalaprilat in human plasma: Application to pharmacokinetic study». Робота виконана на кафедрі фармацевтичної хімії ТДМУ (завідувач кафедри – доцент Ольга Поляк). Науковим керівником студентів є доцент кафедри фармацевтичної хімії Лілія Логойда. Наукову роботу було присвячено науково-теоретичному обґрунтуванню та розробці біоаналітичних методик визначення комбінацій антигіпертензивних АФІ у плазмі крові з застосуванням розроблених методик для вивчення фармакокінетики та еквівалентності лікарських засобів. Розроблено підходи для визначення таких валідаційних параметрів, як «специфічність/селективність», «лінійність/калібрувальна модель», «правильність та прецизійність», «ефект переносу» (carry over), «стабільність при розведенні» (dilution integrity), «ступінь ізолювання» та «ефект матриці» (recovery&matrix effect), стабільність. Запропоновано вивчати валідаційний параметр «лінійність/калібрувальна модель» за умови дослідження фармакокінетики під час розробки методик аналізу антигіпертензивних аналітів та їх активних метаболітів. Розроблені біоаналітичні методики були успішно застосовані для вивчення фармакокінетики на добровольцях з розрахунками фармакокінетичних параметрів, що є актуальним при проведенні біоеквівалентності лікарських засобів in vivo та терапевтичному моніторингу. Дослідження проводилося відповідно до Declaration of Helsinki for biomedical research involving human subjects.

Наші студенти отримали диплом за найкращу роботу «The best pharmacokinetic study». Потрібно зазначити, що це новий досвід участі іноземних студентів Тернопільського державного медичного університету у всеукраїнських наукових конкурсах. Сподіваємося, що їхні наступники матимуть такий же науковий запал і представлятимуть ТДМУ на подібних заходах у наступні роки.

Усі студенти-науковці отримали сертифікати учасників підсумкової науково-практичної конференції.