У ТДМУ розпочато цикл практичних воркшопів і семінарів з актуальних питань анестезіології, акушерства і гінекології та неонатології

Цього тижня, а саме 16 квітня 2019 року, фахівці Тернопільської та Хмельницької областей в галузі анестезіології, акушерства і гінекології та неонатології розпочали переймання практичного досвіду від провідних спеціалістів США, Канади, Великої Британії, Польщі. Нагадаємо, що проект підвищення кваліфікації українських лікарів Тернопільський державний медичний університет реалізовує спільно з управлінням охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації.

Отже, до Тернополя прибули професор акушерської анестезіології Університету Міннесоти (США) Ліза Корбетт, акушерський анестезіолог Олег Туркот (госпіталь Джонса Хопкінса, Балтімор, США), асистент кафедри акушерства та гінекології Медичного університету Саскачевану Гленні Лейн, (Канада), анестезіолог Саузерн Дженерал госпіталю у Глазго (Велика Британія) Віктор Трегубов, консультант з анестезіології та інтенсивної терапії Каріна Якубовська (дитяча лікарня, Університет Варшави, Польща), доцент кафедри сімейної та громадської медицини Шалла Намак (медичний центр Вейк Форест, США), старша медсестра-анестезист Анна-Сесілія Малле-Барлоу (госпіталь Абботт Норзвестерн, США).

Спершу іноземні гості 15 квітня 2019 року зустрілися з ректором ТДМУ, професором Михайлом Кордою. Вони відзначили високий рівень організації проекту з боку університету. Під час розмови вони наголосили на тому, що головна мета візиту – це читання лекцій з актуальних питань анестезіології та інтенсивної терапії в акушерстві і гінекології для фахівців Тернопільської та Хмельницької областей в галузі анестезіології, акушерства і гінекології та неонатології; проведення ворк-шопів та майстер-класів; виїзні майстер-класи з питань анестезіології та інтенсивної терапії в акушерстві і гінекології спільно з фахівцями анестезіології та інтенсивної терапії ТДМУ на базах Чортківської, Кременецької та Заліщицької ЦРЛ.

Також було обговорено напрямки міжнародної співпраці між організацією Kybele та Тернопільським державним медичним університетом.

Уже наступного дня, 16 квітня 2019 року, в актовій залі адміністративного корпусу ТДМУ відбувся практичний семінар від проекту Кайбеле (Kybele).

Від адміністрації університету всіх присутніх зі стартом проекту привітала керівник відділу міжнародних зв’язків ТДМУ Наталія Лісничук. Вона ж представила команду закордонних фахівців.

З вітальним словом також звернулася заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяна Скарлош.

Свою зацікавленість у перейманні досвіду проявили фахівці Тернопільської та Хмельницької областей. Наприклад, до нашого міста прибули представники Хмельницької обласної лікарні і Хмельницького обласного онкологічного диспансера. У семінарі та воркшопах взяли участь іноземні студенти ТДМУ шостого курсу, викладачі кафедри акушерства і гінекології навчально-наукового інституту післядипломної освіти, лікарі-практики ТОКПЦ «Мати і дитина», Тернопільської університетської лікарні, Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні, Тернопільського обласного клінічного протитуберкульозного диспансера, Тернопільського обласного онкологічного диспансера, трьох тернопільських міських комунальних лікарень, а також центральних районних лікарень Козови, Гусятина, Ланівців, Борщова, Підгайців, Збаража, Зборова, Монастириська, Заліщик, Шумська, Бучача, Підволочиська, Бережан, Кременця, Чорткова, Тернополя.

Розпочала практичний семінар професор акушерської анестезіології Університету Міннесоти (США) Ліза Корбетт з ознайомлення з проектом Кайбеле (Kybele).

Про регіональну анестезію під час пологів та кесаревому розтині розповів акушерський анестезіолог Олег Туркот (госпіталь Джонса Хопкінса, США).

Ліза Корбет доповіла на тему «Ускладнення регіональної анестезії та опції лікування (постдуральний головний біль, інфекція, кровотеча)».

Після цієї доповіді присутні в залі українські фахівці дізналися більше про організацію епідурального знечулення під час пологів.

Доцент кафедри сімейної та громадської медицини, медичний центр Вейк Форест (США) Шалла Намак поділилася сучасною інформацією про прееклампсію та її корекцію.

Олег Туркот ознайомив учасників семінару з ефективними методами корекції розладів коагуляції (кровотеча, дисеміноване внутрішньосудинне згортання, тромбоемболія, пульмонарна емболія).

Ліза Корбет поділилася досвідом ведення пологів у породіль з серцево-судинними захворюваннями.

Консультант з анестезіології та інтенсивної терапії Каріна Якубовська виступила з доповіддю «Сучасні підходи до реанімації новонароджених».

Модераторами практичного семінару були завідувач кафедри акушерства та гінекології №2, професор Світлана Геряк, завідувач кафедри педіатрії №2, професор Галина Павлишин, доцент кафедри іноземних мов Тетяна Горпініч.

Синхронний переклад з англійської мови під час практичного семінару забезпечували викладачі і студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, зокрема асистент кафедри медичної біохімії Інна Бірченко, доцент кафедри внутрішньої медицини №2 Андрій Лепявко, асистент кафедри анатомії людини Тарас Стравський, доцент кафедри неврології Любов Мілевська-Вовчук, керівник наукового відділу, доцент Оксана Шевчук, доцент кафедри педіатрії №2 Наталія Галіяш, студенти шостого курсу медичного факультету Наталя Закернична, Юліана Кукуруза, Зоряна Вівчар.

Іноземні фахівці передаватимуть свої знання та досвід включно до 26 квітня 2019 року.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.