Студенти-парамедики ТНМУ отримували практичний досвід у Волинському обласному центрі екстреної медичної допомоги

Нещодавно відбулося ознайомлення першокурсників-парамедиків Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського та їх наставників – завідувача кафедри медицини катастроф і військової медицини, професора Арсена Гудими і асистента цієї кафедри Ольги Прохоренко – з Волинським обласним центром екстреної медичної допомоги.

В.о. головного лікаря Володимир Шмаль детально розповів студентам про особливості роботи служби екстреної допомоги Волині. Молоді люди побували в центральній оперативній диспетчерській з цілодобовим постом лікаря-консультанта, побачили комплектацію санітарних автомобілів та структуру закладу зокрема.

Під час зустрічі було підписано угоду про співпрацю між Волинським обласним центром екстреної медичної допомоги та Тернопільським національним медичним університетом.

Як зазначив Арсен Гудима, ця подія відбулася в рамках підготовки парамедиків, які навчаються у ТНМУ, з дисципліни «Основи практичної діяльності пара медика».

«Хотілося показати один з найкращих в Україні Центрів екстреної медичної допомоги і медицини катастроф. І нам це вдалося! Волинський центр є справді найкращим в Україні. Кожна машина «швидкої» оснащена дефібрилятотром та ЕКГ-апаратом з дистанційною передачею. Усі результати ЕКГ передаються у центр, де професійний кардіолог цілодобово надає консультацію щодо тактики лікування. Кожен працівник – фельдшер чи лікар – уміє користуватися дефібрилятором і без знань з кваліфікованої реанімації на догоспітальному етапі не допускається до самостійної роботи.

Тільки з початку року здійснено 9 успішних реанімацій! Існує єдина на всю область диспетчерська, у кожній кареті навігатор, на виклик прибуває найближча до пацієнта карета, що дало шалену економію пального, а виділені кошти залучені для потреб служби. Усі працівники вчасно отримують заробітню плату, передбачену тарифною сіткою, беруть участь у конкурсах і конференціях як в Україні, так і за кордоном, причому за кошти Центру, залучають українських та іноземних інструкторів для навчань з різних аспектів ЕМД і т.д. Приємно, що до наших майбутніх колег-парамедиків керівництво, зокрема в.о. головного лікаря Володимир Шмаль і головний фельдшер Лариса Данилюк, які були в ролі викладачів та екскурсоводів, та й усі співробітники центру поставилися з особливою повагою, адже ці студенти вибрали непростий життєвий шлях і через два з невеликим роки поповнять ряди служби й будуть у вирі екстрених випадків. Все побачене і почуте: диспетчерська, консультативне відділення, гараж, побутові приміщення, склад медикаментів, серверна, карети різного класу та добрі життєві поради наставників з колосальним досвідом практичної роботи, сподіваємося, вселили в наших студентів впевненість у правильності вибору професії, її престижності і важливості для життя як окремих громадян, так і держави в цілому.», – розповів Арсен Арсенович.

Він також додав, що чимале враження справило відвідування Горохівського відділення ЕМД. Наші стуленти побачили, що і в «перестарілому» УАЗі є повний комплект обладнання, передбачений нормативними документами, на складі – чимало медикаментів та виробів медичного призначення, побутові умови для відпочинку бригад готельного типу, постійний контакт в реальному часі з центром, консультантами і т.п.

За його словами, підписання угоди між Тернопільським національним медичним університетом і Волинським центром екстреної медичної допомоги, зініційованої ректором – професором Михайлом Кордою та проректором з науково-педагогічної і лікувальної роботи – професором Степаном Запорожаном, розширить можливості наших закладів у навчанні майбутніх парамедиків на робочому місці. Водночас працівники центру зможуть вдосконалити свої навички на базі ТНМУ.

Щиру подяку Володимиру Зіновійовичу, Ларисі Степанівні та всім співробітникам центру у Луцьку та Горохові за допомогу в організації заняття зі студентами висловлює адміністрація університету та учасники цієї зустрічі. Особливі слова вдячності також Анатолію Каленюку – завідувачу Ківерцівським відділенням ЕМД, який активно допомагав на всіх етапах організації цього заходу.