Меню Закрити

Студенти ТНМУ пройшли цикл виробничої практики на базі Жешувського медичного університету (Польща)

Цьогоріч студенти четвертого курсу медичного факультету Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського вдруге мали можливість проходити виробничу практику в обласному центрі Підкарпатського воєводства – місті Жешув (Польща). Упродовж чотирьох тижнів Анастасія Кожарко, Вікторія Савчук, Богдан Рокун, Майя Орлик, Зоряна Лукашук вдосконалювали практичні навички в Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej.

Клінічний шпиталь №2 є передовим лікувальним закладом свого регіону, він функціонує з 1989 року і розрахований на 856 ліжок. Тут надають висококваліфіковану медичну допомогу дорослому та дитячому населенню з Південного Сходу Польщі професійні спеціалісти, про що свідчить низка отриманих міжнародних сертифікатів якості. У шпиталі працюють загальні відділення: терапевтичне з центром лікування радіоактивним йодом, хірургічне, акушерсько-гінекологічне, неврологічне, нейрохірургічне, відділення інтенсивної терапії з центром токсикології, кардіохірургічне з центром імплантації штучних кардіостимуляторів, ревматологічне та клініка швидкої допомоги.

Блок педіатричних відділень – це багатопрофільна та спеціалізована команда консервативного та хірургічного лікування. Серед іншого дитяча неврологія, ендокринологія, пульмонологія, хірургія, ортопедія, гастроентерологія, нефрологія, неонатологія з підрозділом інтенсивної терапії новонароджених. Тут функціонує унікальний в своєму роді відділ реабілітації та навчання одночасно під керівництвом фізіотерапевтів, психологів та педагогів.

У шпиталі діє приймальне відділення, два операційних блоки з 12 операційними, відділення лабораторної діагностики, патоморфологічне відділення, відділення ультрасонографії та комп’ютерної томографії, клінічна мікробіологія, лабораторія фармакології та нейрофізіології та центр донорства крові з серологічною лабораторією.

Processed with VSCO with a2 preset

З перших днів проходження практики нас приємно вразила злагоджена робота всіх відділів лікарні, оснащених за останнім словом техніки. Завдяки доброзичливому ставленню персоналу лікарні і бажанню поділитись з нами досвідом ці 4 тижні стали для нас дійсно неймовірними.

У відділі загальної хірургії (Klinika Chirurgii Ogólnej) ми працювали під керівництвом завідувача, dr n.med. Robert Podlasek . Протягом 5 днів ми мали змогу побачити безліч оперативних втручань, виконаних згідно найновіших методик. Також ми працювали в приймальному відділенні, під наглядом лікарів ми проводили обстеження хворих з підозрою на гостру хірургічну патологію, яких доставляла швидка допомога. Щодня ми брали участь в оглядах післяопераційних хворих.

За час перебування у відділі акушерства та гінекології (Klinika Ginekologii I Położnictwa) ми брали участь в оглядах хворих, що готувались до оперативних втручать, бачили всі існуючі техніки проведення лапароскопічної гістеректомії, засвоїли методику виконання гістероскопічної поліпектомії, спостерігали за виконанням багатьох інших операцій, після проведення яких обговорювали з нашими менторами (lek. Dworak Grzegorz, lek. Krzysztof Piekos) їх хід і результати. В пологовому відділенні ми брали участь в обстеженні породілей, мали змогу перебувати на пологах.

Цикл педіатрії ми провели на базі відділу ендокринології да діабетології дітей (Klinika Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej) під керівництвом dr hab. n. med. Mazur Artur. Щодня під час ранкових обходів ми оглядали стаціонарних хворих. Під час перебування у приймальному відділенні ми проводили об’єктивне обстеження пацієнтів з підозрою на гіпофізарний нанізм, гіпотиреоз, MCAAD, цукровий діабет, передчасне статеве дозрівання. У відділенні щодня проводилось встановлення дітям інсулінових помп і навчання користуванню ними.

У відділі внутрішніх хвороб (Klinika Chorób Wewnętrznych) ми засвоїли основи проведення УЗД досліджень, допомагали проводити ниркові біопсії під контролем УЗД, працювали з хворими, які перенесли трансплантацію нирки. В стаціонарі ми брали участь в лікарських обходах, контролювали стан важкохворих пацієнтів, допомагали персоналу проводити різноманітні маніпуляції. За цей тиждень ми були присутні на декількох лекціях, які проводили провідні спеціалісти відділу.

У вільний час ми відвідували визначні місця Жешува а також подорожували, побували у одному з найстаріших міст Польщі з тисячолітньою історією, багатою культурною і архітектурною спадщиною – Кракові. Особливе враження на нас справила краса Татр під час подорожі до Морського ока – гірського озера, розташованого на півдні Польщі.

Виробнича практика дала нам можливість порівняти системи надання медичної допомоги України і Польщі, працювати пліч-о-пліч з провідними польськими колегами і здобути безцінний практичний досвід. Хотілось би щиро подякувати за її організацію адміністрації університету та відділу практики, який супроводжував нас на всіх етапах.

Інформацію подав Богдан Рокун.