Студенти ТНМУ пройшли цикл виробничої практики на базі Жешувського медичного університету (Польща)

Цьогоріч студенти четвертого курсу медичного факультету Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського вдруге мали можливість проходити виробничу практику в обласному центрі Підкарпатського воєводства – місті Жешув (Польща). Упродовж чотирьох тижнів Анастасія Кожарко, Вікторія Савчук, Богдан Рокун, Майя Орлик, Зоряна Лукашук вдосконалювали практичні навички в Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej.

Клінічний шпиталь №2 є передовим лікувальним закладом свого регіону, він функціонує з 1989 року і розрахований на 856 ліжок. Тут надають висококваліфіковану медичну допомогу дорослому та дитячому населенню з Південного Сходу Польщі професійні спеціалісти, про що свідчить низка отриманих міжнародних сертифікатів якості. У шпиталі працюють загальні відділення: терапевтичне з центром лікування радіоактивним йодом, хірургічне, акушерсько-гінекологічне, неврологічне, нейрохірургічне, відділення інтенсивної терапії з центром токсикології, кардіохірургічне з центром імплантації штучних кардіостимуляторів, ревматологічне та клініка швидкої допомоги.

Блок педіатричних відділень – це багатопрофільна та спеціалізована команда консервативного та хірургічного лікування. Серед іншого дитяча неврологія, ендокринологія, пульмонологія, хірургія, ортопедія, гастроентерологія, нефрологія, неонатологія з підрозділом інтенсивної терапії новонароджених. Тут функціонує унікальний в своєму роді відділ реабілітації та навчання одночасно під керівництвом фізіотерапевтів, психологів та педагогів.

У шпиталі діє приймальне відділення, два операційних блоки з 12 операційними, відділення лабораторної діагностики, патоморфологічне відділення, відділення ультрасонографії та комп’ютерної томографії, клінічна мікробіологія, лабораторія фармакології та нейрофізіології та центр донорства крові з серологічною лабораторією.

Processed with VSCO with a2 preset

З перших днів проходження практики нас приємно вразила злагоджена робота всіх відділів лікарні, оснащених за останнім словом техніки. Завдяки доброзичливому ставленню персоналу лікарні і бажанню поділитись з нами досвідом ці 4 тижні стали для нас дійсно неймовірними.

У відділі загальної хірургії (Klinika Chirurgii Ogólnej) ми працювали під керівництвом завідувача, dr n.med. Robert Podlasek . Протягом 5 днів ми мали змогу побачити безліч оперативних втручань, виконаних згідно найновіших методик. Також ми працювали в приймальному відділенні, під наглядом лікарів ми проводили обстеження хворих з підозрою на гостру хірургічну патологію, яких доставляла швидка допомога. Щодня ми брали участь в оглядах післяопераційних хворих.

За час перебування у відділі акушерства та гінекології (Klinika Ginekologii I Położnictwa) ми брали участь в оглядах хворих, що готувались до оперативних втручать, бачили всі існуючі техніки проведення лапароскопічної гістеректомії, засвоїли методику виконання гістероскопічної поліпектомії, спостерігали за виконанням багатьох інших операцій, після проведення яких обговорювали з нашими менторами (lek. Dworak Grzegorz, lek. Krzysztof Piekos) їх хід і результати. В пологовому відділенні ми брали участь в обстеженні породілей, мали змогу перебувати на пологах.

Цикл педіатрії ми провели на базі відділу ендокринології да діабетології дітей (Klinika Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej) під керівництвом dr hab. n. med. Mazur Artur. Щодня під час ранкових обходів ми оглядали стаціонарних хворих. Під час перебування у приймальному відділенні ми проводили об’єктивне обстеження пацієнтів з підозрою на гіпофізарний нанізм, гіпотиреоз, MCAAD, цукровий діабет, передчасне статеве дозрівання. У відділенні щодня проводилось встановлення дітям інсулінових помп і навчання користуванню ними.

У відділі внутрішніх хвороб (Klinika Chorób Wewnętrznych) ми засвоїли основи проведення УЗД досліджень, допомагали проводити ниркові біопсії під контролем УЗД, працювали з хворими, які перенесли трансплантацію нирки. В стаціонарі ми брали участь в лікарських обходах, контролювали стан важкохворих пацієнтів, допомагали персоналу проводити різноманітні маніпуляції. За цей тиждень ми були присутні на декількох лекціях, які проводили провідні спеціалісти відділу.

У вільний час ми відвідували визначні місця Жешува а також подорожували, побували у одному з найстаріших міст Польщі з тисячолітньою історією, багатою культурною і архітектурною спадщиною – Кракові. Особливе враження на нас справила краса Татр під час подорожі до Морського ока – гірського озера, розташованого на півдні Польщі.

Виробнича практика дала нам можливість порівняти системи надання медичної допомоги України і Польщі, працювати пліч-о-пліч з провідними польськими колегами і здобути безцінний практичний досвід. Хотілось би щиро подякувати за її організацію адміністрації університету та відділу практики, який супроводжував нас на всіх етапах.

Інформацію подав Богдан Рокун.