Меню Закрити

Відбувся науково-практичний симпозіум з міжнародною участю «Профілактика і чинники ризику неврологічних, психічних та наркологічних розладів»

3-4 жовтня 2019 року на базі Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського відбувся науково-практичний симпозіум з міжнародною участю «Профілактика і чинники ризику неврологічних, психічних та наркологічних розладів».

Це професійний майданчик для різнопланового фахового діалогу неврологів, психіатрів, наркологів і фахівців суміжних спеціальностей, який охопив широкий спектр питань і тем, розповівши про основні досягнення нейронаук.

У роботі симпозіуму взяли участь майже шість сотень фахівців у галузі психіатрії, неврології та наркології з усіх куточків України та з-за кордону. Учасників симпозіуму вітали представники ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України» та ГО «Асоціація неврологів, психіатрів і наркологів України» (проф. Лінський І.В., проф. Марута Н.О.), голова Тернопільської обласної ради Овчарук В.В., ректор Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського, проф. Корда М.М., директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА Богайчук В.Г., заступник директора департаменту охорони здоров’я Харківської ОДА Куфтеріна Н.С., лідер українсько-польського партнерства Кшиштоф Назімек та інші.

У рамках симпозіуму були проведені 2 пленарних засідання, 10 секційних засідань, 2 «круглих» столи та засідання керівного комітету ESO-EAST, ANGELS, на яких було зроблено 98 доповідей.

Під час роботи симпозіуму його учасники мали можливість ознайомитися з роботою психоневрологічної служби Тернополя, а також відвідати Тернопільську обласну клінічну психоневрологічну лікарню.

Питання, які обговорювалися учасниками симпозіуму, були спрямовані на покращення профілактики нервових, психічних та наркологічних розладів та раннє виявлення чинників ризику цієї патології.

Напрямками роботи конференції були: первинна, вторинна та третинна профілактика неврологічних, психічних та наркологічних розладів в Україні, що заснована на доказових принципах. Ефективні моделі профілактики при основних патології (інсульт, цереброваскулярні розлади, деменція, депресія, шизофренія, ПТСР, біполярний афективний розлад, хімічні та нехімічні залежності та інші). Чинники ризику формування нейропсихіатричних розладів (спадкові, біологічні, зовнішньосередовищні та інші). Профілактика медико-психологічних наслідків збройних конфліктів в Україні. Використання міжнародного досвіду раннього втручання при неврологічних, психічних та наркологічних захворюваннях. Розширення наукових досліджень, що визначають основні напрямки профілактики в нейронауках.

Організаторами симпозіуму стали ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України», ГО «Асоціація неврологів, психіатрів і наркологів України», Тернопільський національний медичний університет імені ІГорбачевського, Харківський національний медичний університет, Харківський національний університет імені В.Каразіна, КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» ТОР. Захід внесений до Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій.

Організатори висловлюють щиру подяку ректору Михайлу Михайловичу Корді та адміністрації Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського за активне сприяння та надійне партнерство в проведенні даного науково-практичного симпозіуму.