Меню Закрити

У ТНМУ вшанували захисників України

З нагоди Дня захисника України в Тернопільському національному медичному університеті імені І.Горбачевського 17 жовтня 2019 року відбулися урочистості.

14 жовтня 2015 року наша держава вперше офіційно відзначала День захисника вітчизни. Цей день збігається з християнським святом Покрови Пресвятої Богородиці. В Українській повстанській армії, яка відстоювала наш суверенітет  в час Другої світової війни на землях України, це був День зброї. Вояки УПА віддавали свої життя під опіку святої Богородиці.

Студентка Уляна Підлужна продекламувала вірш про УПА.

Театралізовану постановку глядачі побачили від театральної студії «Арт-драма». Після цього всі присутні вшанували пам’ять всіх загиблих хвилиною мовчання.

Про біль українського народу знав увесь світ. Скільки пісень, поезій та стрічок цьому присвячені. Зокрема польський гурт «Еней» присвятив пісню «Біля тополі» українським військовим, які загинули за Україну. Цього вечора студенти ТНМУ виконали цю композицію. Також були представлені танець і пісня «Ти мій, а я твоя».

Мар’яна Кец виконала «На місячній доріжці зустрілись дві душі».

Студенти ТНМУ підібрали і прочитали патріотичні вірші відомих українських письменників.

Потрібно зазначити, що наш університет від перших днів Майдану та війни допомагав бійцям та добровольцям. Неодноразово здійснювалися збори коштів, продуктів, засобів гігієни та медикаментів. Студенти, викладачі та випускники працювали у найгарячіших точках бойових дій.

На урочистості завітали представники волонтерського руху, зокрема Марія Шестопалко та воїни АТО. Нагадаємо, що цього року з ініціативи пані Марії було організовано передачу на Схід України понад 40 відер вареників, виготовлених студентами університету, пасхальні набори для наших бійців.

Бойовий прапор та ікону від гостей прийняв ректор ТНМУ, професор Михайло Корда. Очільник вишу запевнив, що університет і надалі підтримуватиме наших захисників та волонтерів.

На завершення заходу у виконанні Олі Половчук прозвучала пісня «Добрий ранок,Україно»  і Юрія Череватого «Україно».

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини Миколи Василечка.