Викладачі ТНМУ взяли участь у І Національному конгресі фізичної та реабілітаційної медицини «Фізична та реабілітаційна медицина в Україні: практичне впровадження мультипрофесійної реабілітації в закладах охорони здоров’я»

12-14 грудня 2019 р. в місті Києві на базі НМАПО відбувся I-й Національний конгрес фізичної та реабілітаційної медицини «Фізична та реабілітаційна медицина в Україні: практичне впровадження мультипрофесійної реабілітації в закладах охорони здоров’я».

У програмі конгресу за головуванням д. мед. н., професора, завідувача кафедри фізичної та реабілітаційної медицини і спортивної медицини НМАПО Олександра Владимирова відбулися пленарні засідання з фундаментальними доповідями від провідних європейських та українських фахівців, які поділилися практичним досвідом розбудови системи мультипрофесійної реабілітації, зокрема фізичної та реабілітаційної медицини (ФРМ), баченням перспективних планів розвитку надання мультипрофесійної реабілітаційної допомоги в закладах охорони здоров’я України на різних стадіях реабілітації та різних рівнях надання медичної допомоги. Були також проведені майстеркласи з різних напрямів ФРМ (нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна реабілітація, загальні аспекти обмежень життєдіяльності) – за участю представників секції та Ради з фізичної та реабілітаційної медицини Європейського союзу медичних спеціалістів, Європейського та Міжнародного товариства ФРМ (Італія, Німеччина, Кіпр, Литва, Латвія), українських лікарів ФРМ, ерготерапевтів, фізичних терапевтів, терапевтів мови та мовлення. У рамках конгресу відбулася виставка засобів реабілітації та реабілітаційного обладнання, фізіотерапевтичної апаратури, допоміжних засобів реабілітації.

Під час конгресу було проведене відкрите засідання правління ГО «Українське товариство фізичної і реабілітаційної медицини» з участю представників Європейських органів ФРМ, який зібрав 72 спікерів з Італії, Німеччини, Литви, Латвії, Словенії та України.

Від ТНМУ на конгресі були присутні професор кафедри фізичної терапії, ерготерапії, фізичного виховання Попович Д.В. та асистент Яворська О.Л. Впродовж двох днів конгресу мали змогу ознайомитися з доповідями провідних фахівців, у яких був представлений реабілітаційний досвід закладів Європи та України.

Конгрес був підтриманий PRM Section & Board of UEMS та Esprm, яка представлена науковцями Mauro Zampolini (Італія) та Klemen Grabljevec (Словенія), Alvydas Joucevicius (VUL Santaros klinikos) та Aivars Vetra (Rīgas Stradiņa universitāte (Riga Stradins University)), Christoph Gutenbrunner (Medizinische Hochschule Hannover/ MHHnova), Joerg Wissel (Vivantes Klinikum Spandau).

На конгресі були проведені майстеркласи представниками PRM-Baltic-NATO project та NATO Support and Procurement Agency – NSPA з різних напрямів ФРМ (нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна реабілітація, загальні аспекти обмежень життєдіяльності). 

Інформацію підготували. д.м.н. професор Попович Д. В., к.м.н. асистент Яворська О.Л.