Меню Закрити

Науковці ТНМУ отримали дипломи за перемогу в регіональному відборі «Ордену Святого Пантелеймона»

Науковці і викладачі Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського цього тижня отримали дипломи за перемогу в регіональному відборі Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Ордену Святого Пантелеймона». Голова регіональної ради Тернопільської області – професор Михайло Корда вручив дипломи професору кафедри акушерства та гінекології Стефану Хмілю (номінація «Новатор охорони здоров‘я»), завідувачу кафедри фармацевтичної хімії, доценту Лілії Логойді («За наукові розробки в медицині»), завідувачу кафедри медицини катастроф і військової медицини, професору Арсену Гудимі («Взірець служіння суспільству»), професору кафедри отоларингології та офтальмології Миколі Турчину («Найкращий лікар»).

Нагадаємо, що Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави в цілому, спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України, виховує толерантне ставлення один до одного та надихає на нові можливості.

Відзнака присуджується у таких 5 номінаціях: «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я», «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я», «Взірець служіння суспільству».

У 2018 році Поважна Рада запровадила можливість відзначати молодь – «Медаль Святого Пантелеймона» – у трьох номінаціях: «За лікарське мистецтво», «За турботу і ласку до хворого», «За наукові розробки в медицині».

У 2019 році ввели нову номінацію для іноземців – «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України». У цій номінацій перемогу минулого року отримав почесний професор ТНМУ і наш багаторічний партнер – професор Войцех Барг. Він є практикуючим лікарем у галузі пульмонології та алергології Вроцлавського медичного університету, організатором Пульмонологічних шкіл на базі Тернопільського національного медичного університету.

Процедура пошуку та висунення кандидатів на отримання відзнаки покладається на регіональні ради (здійснюють відбір та аналіз кандидатів в областях) та Національну експертну комісію (визначає кращих кандидатів та рекомендує їх Поважній раді). Поважна рада, яку представляють моральні авторитети у медичній, культурній, громадській, журналістській, духовній сфері України, визначає лауреатів та присуджує відзнаку.

Бажаємо науковцям і викладачам ТНМУ, які пройшли регіональний відбір, бути гідно оціненими Поважною радою і отримати головну нагороду цієї відзнаки.

Нагадаємо, що урочиста церемонія нагородження щорічно відбувається 9 серпня у День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона.