Участь викладачів та аспірантів фармацевтичного факультету ТНМУ у тренінгу з ЯМР-спектроскопії

Викладачі та аспіранти фармацевтичного факультету ТНМУ 7-9 листопада 2020 року взяли активну участь у тренінгу з ЯМР-спектроскопії, який організували спеціалісти лабораторії ЯМР-спектроскопії Університету Мансури (Єгипет). Практично орієнтоване професійне навчання відбулося в онлайн форматі. Головним лектором тренінгу був професор кафедри фармацевтичної хімії, керівник лабораторії ЯМР-спектроскопії, координатор співпраці ТНМУ і Університету Мансури Хусейн І.Ель-Саббах (Prof. Dr. Hussein I. El-Subbagh, Ph.D., D.Sc.). Співпраця між Тернопільським медуніверситетом і Університетом Мансури триває з 2016 року. У рамках цього співробітництва реалізовується академічна мобільність викладачів обох закладів вищої освіти, організовуються спільні семінари та воркшопи, студенти Університету Мансури неодноразово були учасниками Міжнародних студентських літніх шкіл, які відбувалися в НОК «Червона калина» до пандемії COVID-19. Координатором співпраці від ТНМУ є завідувач кафедри фармацевтичної хімії Лілія Логойда.

Професор Хусейн І.Ель-Саббах є відомим науковцем провідного єгипетського вишу. Сьогодні його індекс Гірша становить 29. Професор Хусейн І.Ель-Саббах неодноразово читав лекції та тренінги для викладачів і студентів ТНМУ.

У тренінгу брали участь науковці з Єгипту, Іраку, України. Україна була представлена науковцями ТНМУ, ЛНМУ, ЗДМУ, НМУ, НФаУ та Рівненького медичного коледжу. Він Тернопільського медичного університету у цьому заході взяли участь представники трьох кафедр фармацевтичного факультету, а саме кафедри фармацевтичної хімії – доцент Лілія Логойда, доцент Дмитро Коробко, асистент Тетяна Кучер, аспіранти і молоді вчені Катерина Пелешок, Наталія Шуляк, Мар‘яна Горин, Ельбехірі Мохамед; кафедри загальної хімії – доцент Григорій Загричук; кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою – асистент Альона Савич, аспіранти Ольга Скринчук, Лілія Костишин.

Учасники тренінгу опановували теоретичні і практичні навички упродовж трьох днів. Цей захід складався з таких частин:

  • Part I. From Scratch…
  • Part II. NMR Problem Set -1
  • Part III. Modern Concepts
  • Part IV. NMR Problem Set -2
  • Part V. 1D of 2D Experiments & Quantitative Nuclear Magnetic Resonance (QNMR)
  • Part VI. Virtual On site NMR Training

Викладачі та аспіранти фармацевтичного факультету ТНМУ щиро вдячні ректору – професору Корді М.М. за підтримку співпраці між ТНМУ та Університетом Мансури, а також професору Хусейну І.Ель-Саббаху за багаторічне співробітництво та можливість удосконалювати теоретичні знання щодо підтвердження будови речовин за допомогою ЯМР-спектрів та практичні навички їх інтерпретації.