Меню Закрити

Студенти ТНМУ здобули 12 перемог на міжнародній онлайн-олімпіаді «Самарканд – 2020»

Міжнародна онлайн-олімпіада для студентів медичних вищих навчальних закладів «Самарканд – 2020» є освітнім заходом, мета якого полягає у популяризуванні знань у різних галузях медицини, а також фундаментальних наук, підвищенні інтересу до освітньої діяльності та науки, створенні для студентів можливості продемонструвати свій науковий та креативний потенціал. Нагадаємо, що Самаркандський державний медичний університет є партнером Тернопільського національного медичного університету упродовж багатьох років.

У 2020 році олімпіада в Самарканді відбулася 11-12 грудня, в якій взяли участь понад 700 студентів з різних країн. Мовами заходу були – узбецька, російська, французька, німецька і англійська.

За результатами міжнародної студентської олімпіади «Самарканд 2020» студентами Тернопільського національного медичного університету здобуто 12 призових місць  (2 – перших, 1 – друге, 3 – третіх, 6 – у номінаціях).

Усі учасники олімпіади повинні були виконувати завдання під час двох етапів. Перший етап складався з тестових питань. Кожен учасник відповідав тією мовою, яку вказав у заявці. Студенти, які отримали найвищу кількість балів і витратили найменшу кількість часу на вирішення тестових задач, були допущені до другого етапу.

Другий етап стосувався фундаментальних дисциплін і проводився методом мозкового штурму – практичні навички та шлях вирішення клінічних ситуацій. Студенти повинні були чітко і конкретно описати клінічну ситуацію або відповісти на запитання на платформі ZOOM.

 

Студенти ТНМУ гідно представили наш університет і здобули багато призових місць. Перше місце з предмету «Педіатрія» отримала Юлія Правак (медичний факультет, п’ятий курс), перше місце з інфекційних хвороб у Юлії Вишневської (медичний факультет, шостий курс), друге місце з патологічної фізіології виборола Аліна Дяденчук (медичний факультет, четвертий курс), а третє місце з цього ж предмету в Тетяни Стахів (медичний факультет, п’ятий курс). Третє місце з хірургії отримав Анатолій Білоусов (медичний факультет, шостий курс), таку ж позицію з анестезіології посіла Вікторія Ковалюк (медичний факультет, п’ятий курс). Студент медичного факультету п’ятого курсу Захар Онищук зі спеціальності «анестезіологія» був кращим у своїй номінації.

Низка студентів також здобули перемогу у номінаціях, зокрема з хірургічної стоматології Ярина Тильчак (стоматологічний факультет, п’ятий курс), терапетичної стоматології – Сніжана Ковенько (стоматологічний факультет, п’ятий курс), ортопедичної стоматології – Богданна Пащук (стоматологічний факультет, п’ятий курс), з анатомії – Дмитро Коваль (медичний факультет, третій курс), фізіології – Анна-Марія Коваль (медичний факультет, третій курс).

Декан стоматологічного факультету Світлана Бойцанюк привітала своїх студентів з заслуженою перемогою. Світлана Іванівна додала, що майбутні стоматологи проявили бажання позмагатися у знаннях і практичних вміннях з представниками інших вишів. Їхня перемога свідчить про високу якість надання освітніх послуг у ТНМУ.

«Виходимо на міжнародний рівень. Третє місце на міжнародній олімпіаді з предмету «Патологічна фізіологія» у Самарканді виборола моя підопічна студентка шостого курсу Таня Стахів, яка 2,5 роки назад мала друге призове місце на всеукраїнській олімпіаді. У Самарканді маємо подвійну радість. Друге місце виборола ще одна моя підопічна – студентка четвертого курсу Аліна Дяденчук. Таким чином майже весь п’єдестал зайняли студенти Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського. Перемоги – це завжди тетанічна праця, віра в себе і відповідальність. Вітаю призерів і Alma mater!», – поділилася радістю за своїх вихованців професор кафедри патологічної фізіології Марія Хара.

Студент третього курсу Дмитро Коваль зазначив, що у секції «Анатомія» було 266 учасників. Йому вдалося здобути перемогу у номінації «Науковий підхід у вирішенні проблеми». «Дякую всьому колективу кафедри нормальної анатомії людини, а зокрема завідувачу кафедри – професору Іллі Євгеновичу Герасимюку, доцентам – Івану Васильовичу Пилипкові та Тарасу Ярославовичу Стравському.

Свої вітання студентам медичного факультету висловив декан Петро Лихацький. Він зазначив, що в ТНМУ студентська молодь завжди була активна, амбітна і вольова. Упродовж багатьох років майбутні медики вигравали чимало призових місць під час всеукраїнських предметних олімпіад. Цього разу вони чималою кількістю учасників від нашого університету ще раз довели, що є одними з найкращих.

Прессекретар ТНМУ Яніна Чайківська.