Студенти ТНМУ розпочали освітній проєкт з ментального здоров’я для школярів України

У Тернопільському національному медичному університеті з ініціативи команди Студентського влогу «Outlook» 6 квітня 2021 року стартував освітньо-виховний волонтерський проєкт, присвячений Міжнародному дню здоров’я, який щорічно світова спільнота відзначає 7 квітня. Майбутні медики вирішили зробити його масштабним і комплексним. Упродовж тижня студенти ТНМУ прочитають понад 30 лекцій школярам Одеської, Київської, Львівської, Тернопільської, Закарпатської (м.Ужгород), Волинської і Рівненської областей. До проекту задіяно 35 лекторів зі студентського активу вишу.

Команда Студентського влогу «Outlook» готувалася до реалізації своєї ідеї упродовж місяця. Спершу протягом трьох тижнів вони підбирали і формували лекційний матеріал і з цього приводу радилися з викладачами кафедри психіатрії, наркології і медичної психології.

Окрім того, ініціатори проєкту організували інформаційну кампанію на офіційних сторінках свого влогу у соціальних мережах, розповсюджували повідомлення про набір лекторів у групах. Упродовж п’яти днів їм вдалося набрати 35 бажаючих. Для всіх, хто вирішив долучитися до поширення знань про ментальне здоров’я, організатори прочитали ознайомчу лекцію.

Цим проєктом передбачено, що студенти-медики поділяться своїми знаннями про ментальне здоров’я з учнями загальноосвітніх шкіл України. Особливо актуально це в умовах пандемії COVID-19. Саме вона спонукала кожного глибоко замислитися про важливість здоров’я, люди почали більше звертати уваги на свій організм і турбуватися про себе. Проте дуже часто забувають про психоемоційний стан, який також опинився під загрозою. Тривалий карантин, зниження соціальної активності, брак спілкування – все це негативно впливає емоційний стан дорослих, а підлітків особливо. Учні старшої школи також стикаються з важкими екзаменами, процес підготовки до яких супроводжується стресом, напругою та тривогою. Вони прагнуть визнання від однолітків та стараються догодити батькам, а соціальні мережі спричиняють комплекси. Усе це негативно впливає на ментальне здоров’я школярів та ускладнює їхній процес дорослішання. Саме тому студенти ТНМУ вирішили звернути увагу старшокласників на їх психоемоційний стан, навчити турбуватися про своє ментальне здоров’я, боротися зі стресом, комплексами та тиском суспільства, отримувати задоволення від життя в складних життєвих обставинах.

6 квітня 2021 року відбулися перші лекції в рамках проєкту. Спікери Марта Савченкова, Оксана Мельничук, Регіна Чванкіна та Діана Кошовська організували три онлайн-бесіди для 67 учнів дев’ятих класів Тернопільскої української гімназії імені І.Франка.

Як зазначили лекторки, спілкування відбулося в дружній атмосфері, школярі зацікавилися проблемами емоційного стану, активно ставили питання і були вдячні за цікаву інформацію.

Попереду у наших студентів ще кілька днів активного спілкування з учнями. Бажаємо їм натхнення і наснаги.

Прессекретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини учасників проєкту.