Науковець ТНМУ представила результати досліджень на Міжнародному конгресі медичних наук у Болгарії

13-16 травня 2021 року відбувся Міжнародний конгрес медичних наук (International Congress of Medical Sciences 2021) на базі Медичного університету Софії (Medical University of Sofia) у Болгарії за підтримки видавничої компанії Elsevier. Конгрес організовується протягом 18 років та щорічно у ньому бере участь понад 600 учасників з усього світу. Конгрес дає можливість амбіційним молодим науковцям з усього світу представити свої наукові роботи у формі стендових та усних доповідей.

Окрім того, протягом чотирьох днів відбулося понад 35 практичних семінарів та чимало лекцій всесвітньо відомих учених. Програма Міжнародного конгресу медичних наук була розподілена на чотири основні секції:

• секція 1: Доклінічні науки (Preclinical sciences), галузі досліджень: фармакологія, анатомія, біологія, біофізика, гістологія, фізіологія, патофізіологія, генетика, мікробіологія та ін.;
  • секція 2: Внутрішня медицина (Internal medicine), галузі досліджень: кардіологія, пульмонологія, гастроентерологія, ендокринологія, офтальмологія, отоларингологія, неврологія, ревматологія та ін.;
  • секція 3: Хірургія (Surgery), галузі досліджень: гастроентерологічна хірургія, серцево-судинна хірургія, торакальна хірургія, ендокринна хірургія, дитяча хірургія, нейрохірургія, трансплантація, екстрена хірургія, щелепно-лицьова хірургія та ін.;
  • секція 4: Громадське здоров’я (Public Health), галузі досліджень: гігієна, екологія та ін.

Програма наукових доповідей міжнародного конгресу медичних наук.

Серед провідних науковців, що читали лекції, були проф. Харві Альтер (Prof. Harvey Alter) (h-index 94), дослідник, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини (2020 р.), член Національної академії наук США; проф. Томас Кріг (Prof. Thomas Krieg) (h-index 34), професор з клінічної фармації та фармакології в Кембриджському університеті (Великобританія).

Провідні науковці, що проводили майстер класи та читали лекції під час міжнародного конгресу медичних наук (Софія, Болгарія).

Можливість взяти участь у Міжнародному конгресі медичних наук (Софія, Болгарія) та представити Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського отримала доцент кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою Альона Савич з усною доповіддю на тему «Phytochemical and pharmacological research of new plant mixtures for treatment and prevention of type 2 diabetes mellitus, establishment of correlation between phytochemical composition and their pharmacodynamics» (секція 1: Preclincal sciences (Pharmacology), голова секції проф. Харві Альтер), яка присвячена фітохімічному та фармакологічному дослідженню антидіабетичних рослинних зборів та вивченню кореляційних зв’язків між біологічно активними речовинами та їх фармакодинамікою. Результати представленого наукового дослідження є частиною докторської дисертації Альони Савич, що виконується під науковим консультуванням завідувача кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою, проф. Марчишин Світлани.

Кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою Савич Альона під час доповіді.

Кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою Савич Альона під час наукової дискусії.