Захід по протидії булінгу провели для студентів ТНМУ

7 жовтня 2021 року кафедра психіатрії, наркології та медичної психології, спільно з центром психологічного консультування та центром виховної роботи і культурного розвитку Тернопільського національного медичного університету організували низку інформаційних бесід зі студентами 1 та 2 курсу на тему протидії булінгу.

Викладачі кафедри та лікарі-інтерни поспілкувалися зі студентами та розповіли про те, що таке булінг та мобінг, які основні види даних процесів, хто є їхніми учасниками і які негативні наслідки для психічного здоров’я завдає цькування тим, хто бере у ньому участь.

У наш час проблема булінгу (цькування) стала доволі розповсюдженим та масовим явищем. Булінг завжди завдає шкоди психічному та фізичному здоров’ю всім учасникам цього процесу. Виявити випадки насильства в закладі освіти достатньо важко. Передусім тому, що насильство відбувається переважно в місцях, де відсутній контроль і нагляд дорослих.

Керівникам закладів освіти, педагогічним працівникам та іншим учасникам освітнього процесу часто доводиться вирішувати конфлікти, розпізнавати прояви булінгу. Під час бесіди викладачі та лікарі-інтерни розглянули практичні аспекти щодо розпізнавання, запобігання та протидії цькувань в освітньому середовищі, описали  чіткі алгоритми дій у таких випадках. І, найголовніше, поговорили про те, як можна припинити булінг та допомогти кожному із його учасників.

Спікери звернули увагу на особливості та типові ознаки булінгу, портрет агресора та жертви й ознайомили з чинним законодавством щодо відповідальності за цькування. Також надали рекомендації учасникам зустрічей щодо поведінки, якщо стали свідком булінгу, жертвою або агресором, що можна зробити, щоб зупинити явище цькування в освітньому середовищі та розповіли телефони довіри, куди можна звертатися у разі виникнення булінгу.

Протягом зустрічей організатори провели анонімне опитування студентів щодо того чи були вони учасниками булінгу. Було встановлено, що близько 15% опитаних хоча б раз у житті ставали жертвами цькування. Стільки ж опитаних стверджували, що виступали ініціаторами булінгу. Проте приємною новино стало те, що переважна більшість опитаних вважає свою університетську групу дружньою і комфортно почувається під час навчання в університеті.

  

Загалом зустріч відбулася у формі діалогів, студенти отримали безліч корисної інформації та погодилися з тим, що необхідно ретельно обдумувати свої вчинки та власне майбутнє. Всі учасники отримали інформаційні листівки, які допоможуть попередити, запобігти та протидіяти такій актуальній соціальній проблемі, як булінг.