Лікарі-інтерни провели лекції для школярів про шкідливість паління електронних сигарет

17 листопада, лікарі-інтерни кафедри психіатрії наркології та медичної психології Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, провели виховні уроки для учнів 7-8 класів ЗОШ №6 м. Тернопіль. Темою стало одне з найактуальніших питань нашого часу – паління електронних сигарет.

Щороку в третій четвер листопада увесь світ відзначає Міжнародний день відмови від куріння, або #NoSmokingDay. Його головна мета – сприяти зменшенню тютюнової залежності та максимально поінформувати суспільство про негативний та згубний вплив тютюну на здоров’я.

Під час уроків молоді лікарі використовували дидактичні матеріали та інтерактиви, запропонували перегляд відеофільму, що стосувався хронічних захворювань, до яких призводить куріння електронних сигарет.

Також було проведено тестове оцінювання учнів на усвідомлення проблемного питання уроку, як перевірка засвоєння набутих знань, умінь та навичок. За результатами опитування близько 50% дітей, до початку заняття вважали, що паління може спричиняти рак легенів, також, 60% дітей вважали, що паління призводить до психологічної залежності.

Після прослуханої лекції, за результатами опитування більше 90% дітей вважають, що електронні сигарети не є безпечнішими за тютюновмісні вироби, а 80% дітей вважають, що дим небезпечний великим вмістом токсинів.

З метою профілактики психологічної залежності від нікотиновмісних виробів, ми закликаємо відповідально ставитися до свого здоров‘я.