Науковці ТНМУ пройшли медичне стажування з «Паліативної допомоги дітям» в рамках міжнародної ініціативи для медичних професіоналів

З 19 по 25 лютого 2023 року завідувачка кафедри педіатрії №2 Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського професор Галина Павлишин та доцент кафедри педіатрії №2 Наталія Лучишин пройшли медичне стажування з «Паліативної допомоги дітям» в рамках міжнародної ініціативи безперервної медичної освіти, організованої Відкритим медичним інститутом (Австрія) спільно з Дитячою лікарнею Філадельфії  (США).

31 учасник з 23 різних країн зібралися, щоб почути 20 дидактичних лекцій, які охоплювали різні питання паліативної допомоги дітям.

Досвідом надання паліативної  допомоги дітям ділились члени Групи педіатричної медичної допомоги (PACT) з Дитячої лікарні Філадельфії – керівник курсу д-р Шефалі Парікх (медичний директор педіатричної групи передового лікування в дитячій лікарні Філадельфії), д-р Вікторія Джонсон (лікар-практик), Келлі Менніон (медсестра-координатор) та Елізабет Спеллман (соціальний працівник).

Серед розглянутих питань паліативної допомоги були особливого інтересу набули питання усунення болю, корекція порушень дихальної та травної систем у дітей зі складними захворюваннями, психологічна підтримка та навчання дітей різного віку, хворих на невиліковні захворювання  та їхніх сімей.

Тренінг з розвитку комунікативних навичок при наданні паліативної допомоги дозволив попрактикувались у методиці спілкування із родичами хворої дитини.

Серед розглянутих тем піднімалось питання формування команди паліативної допомоги дітям та розвитку стійкості медичного персоналу при наданні паліативної допомоги важко хворим дітям.

За умовами участі у семінарі усі представники країн презентували клінічні випадки за темою стажування. Викладачі кафедри педіатрії №2 представили свої доповіді.

Медичне стажування було наповнене активними дискусіями про сучасний стан паліативної допомоги дітям в різних країнах світу. Представники Словенії та Чеської республіки відзначили високий рівень надання такої допомоги дітям у своїх країнах. Проте, більшість учасників зауважили необхідність підвищення потужностей впровадження паліативної допомоги дітям, чому сприяла надана спеціалістами у цій галузі знань інформація.

За результатами стажування і враховуючи вимоги сьогодення, наші науковці вирішили за необхідне впровадити у навчальний процес елективний курс «Паліативна допомога дітям» для студентів старших курсів медичного факультету.

Учасники медичного семінару від України вдячні Американо-Австрійській фундації (ААF), Відкритому медичному інституту (ОМІ) та Prof. Dr. Wolfgang Aulitzky за надану можливість науково-практичного медичного стажування.