Виховний захід національно-патріотичного спрямування «Вишиванка – генетичний код української нації»

Щорічно у третій четвер травня Україна, а зараз вже увесь світ, відзначають Всесвітній день вишиванки. Кафедра управління та економіки фармації з технології ліків ТНМУ 18 травня 2023 року також долучилася до святкування цього дня з використанням сучасних онлайн-технологій.

У заході взяли участь понад 80 осіб – це викладачі кафедри і студенти кураторських груп: ФФ-101 (куратор – доц. Лілія Будняк), ФФ-201 (куратор – доц. Анастасія Дуб), ФФ-203 (куратор – доц. Мар’яна Васенда), ФФ-302 (куратор – доц. Ігор Бедей), ФФ-303 (куратор – доц. Наталя Белей), ФФ-305 (куратор – доц. Олена Покотило), ФФ-402 (куратор – доц. Мар’яна Демчук), ФФ-405 (куратор – доц. Павлюк Богдана), ФФ-503 (куратор – доц. Галина Козир).

Виховний захід розпочався з історичного відео-екскурсу виникнення Дня вишиванки, про який у відео розповіла українська письменниця, громадська діячка, засновниця Всесвітнього дня вишиванки Леся Воронюк.

Організатор події – відповідальна за виховну роботу кафедри УЕФ з ТЛ, доц. Олена Покотило. Модератор – студентка ФФ-101-ї групи Дар’я Мартищенко. Родзинка заходу стала Марта Дуб (донька асистента Анастастасії Дуб), яка продекламувала вірш.

Український пісенний хіт, а саме музичну композицію «Два кольори» на слова Дмитра Павличка душевно виконала студентка ФЗ-506-ї групи Ольга Свіргоцька.

Студентка 203-ї групи Діана Музика (куратор доц. – Мар’яна Васенда) підготувала презентацію з цікавими фактами про історію виникнення одного з видів народного декоративного мистецтва українців – вишивки та вишиванки.

З унікальністю і різноманіттям вишиванок кожного регіону України та значенням символів «коду української нації» ознайомила присутніх студентка ФФ-101-ї групи Соломія Млинар (куратор – доц. Лілія Будняк).

Наступним етапом нашого виховного заходу була інтерактивна частина – квест, у якому всі кураторські групи були поділені на дві команди: «Файні українці» (капітан команди – Соломія Млинар, ФФ-101) та «Бандерівці» (капітан команди – Ангеліна Мельник, ФФ-303). Квест передбачав проходження студентами п’ятьох станцій, в результаті правильних відповідей на питання кожна команда отримувала певну кількість балів.

За результатами інтерактивного конкурсу перемогла ДРУЖБА, а всі учасники квесту отримали солодкі подарунки.

На завершення заходу відбулася дискусія на тему «Вишиванка – модний тренд чи частина єства кожного гідного українця?», перед якою учасники переглянули інтерв’ю з відомою сучасною українською філологинею, д. філол. наук, проф. Іриною Фаріон.

Захід завершила Марта Дуб рядками чудового вірша, який невимовно виразно описує силу віри нашого народу, надзвичайний потенціал нашої культури і традицій у майбутній беззаперечній Перемозі!

Інформацію і світлини підготувала доцент кафедри УЕФ з ТЛ Олена Покотило.