Меню Закрити

Триває реалізація Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”

25 травня 2023 року на платформі Zoom відбулася зустріч з питань реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я (Ти як? (howareu.com)) за ініціативи Олени Зеленської. Захід організували Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького спільно з Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України. 

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «ТИ ЯК?» зумовлена потребою у психосоціальній підтримці щонайменше у 15 мільйонів громадян, які, за даними МОЗ, відчуватимуть погіршення психоемоційного стану різного ступеня важкості.

Мета програми:

  • навчити українців піклуватися про ментальне благополуччя і «бути у себе на часі»;
  • створити дієву державну систему психосоціальної підтримки та супроводження для громадян, які потребують фахової допомоги.

У зустрічі взяли участь начальник Управління медичних кадрів, освіти і науки МОЗ Сергій Убогов, радник Прем’єр-міністра України Ірина Микичак, керівник Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Оксана Збітнєва,  аналітик Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Вікторія Колоколова та представники Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького – проректор з післядипломної освіти Орест Січкоріз, декан ФПДО, доцент Лідія Мінько, завідувач кафедри психіатрії і психотерапії ФПДО, професор Олександр Фільц, завідувач кафедри сімейної медицини ФПДО, професор Тетяна Соломенчук, завідувач кафедри терапії №1, медичної діагностики та гематології і трансфузіології ФПДО, професор Євген Скляров, співробітники кафедри психіатрії і психотерапії ФПДО – доцент Анжела Кігічак-Борщевська та асистент Наталія Чемерис та інші.

Учасники зустрічі обговорили питання інтеграції охорони психічного здоров’я у структуру медичної допомоги в Україні; пропозиції до реалізації Плану дій на 2023-2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року; пропозиції щодо розроблення професійних стандартів за професіями «Лікар-психіатр», «Лікар-психіатр дитячий», «Лікар-нарколог»; напрацювання змін до програми інтернатури за спеціальністю «Загальна практика – сімейна медицина» у межах реалізації пріоритетного проєкту МОЗ тощо.

Довідково:

Супроводження розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?» забезпечує Координаційний центр психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України.

Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).