Арттерапія

Арт-терапія

Терапію мистецтвом в онкології іноді називають зцілюючою творчістю. Хоча арттерапію не можна назвати лікуванням, але стосовно онкології її можна віднести до компліментарних засобів, безпосередньо пов`язаних з поліпшенням психо-емоційного і душевного стану пацієнтів.

Діти з онкопатологією у гематологічному відділенні перебувають на лікуванні тривалий термін. Хіміотерапія, сльози, біль, розпач батьків… За допомогою арт-терапії зможемо висушити не одну дитячу сльозу. Під час захопливих занять малеча на деякий час зможе забути про недугу та перенесеться в цікавий художній світ…

Терапія мистецтвом є відносно новим методом психотерапії. Вперше цей термін був використаний Адріаном Хіллом в 1938 р. при описі його роботи з хворими туберкульозом і незабаром набув широкого поширення. В даний час їм позначають всі види занять мистецтвом, які проводяться в лікарнях і центрах здоров. Малювання, живопис фарбами або ліплення є безпечними способами розрядки напруги, а також прискорюють прогрес в терапії. Підсвідомі конфлікти і внутрішні переживання легше виражаються за допомогою зорових образів, ніж у розмові під час вербальної психотерапії.