Професор ТНМУ провів науково-практичне зібрання з лікарським колективом Тернопільської лікарні швидкої допомоги
6 жовтня 2022 року професор кафедри патологічної анатомії з секційним курсом та судовою медициною доктор медичних наук Валентин Франчук провів науково-практичне зібрання з лікарями КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги», яке було присвячене особливостям правильного складання первинної медичної документації у випадках різноманітних травм.
Захід відбувся за головування генерального директора КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги» Ярослава Чайківського та за участі медичного директора з лікувальної роботи Світлани Вус, медичного директора з питань експертизи та організаційної роботи Наталії Жеворонко, завідувача відділення екстреної медичної допомоги Павла Бідзіллі, завідувача хірургічної відділення Дмитра Осадчука, лікарів-хірургів, лікарів приймального, травматологічного, анестезіологічного, інфекційного відділень, лікарів-комбустіологів, представників інших підрозділів і відділень лікарні. Всього у науково-практичному зібранні прийняло участь понад 100 медичних працівників.
Під час своєї доповіді «Ушкодження м’яких тканин в практичній діяльності лікаря: правове значення, діагностика, описання в медичній документації», проф. В. Франчук висвітив значимість коректності лікарських записів у історії хвороби для правової захищеності лікарів у випадках судових позовів з приводу скарг на дефекти медичної допомоги, звернув увагу на необхідність докладного опису практичними лікарями об’єктивного статусу пацієнта. Особливу увагу було приділено порядку і послідовності описання ушкоджень м’яких тканин – саден, синців, гематом, ран від дії різноманітних травмуючих чинників з точки зору їх належної клінічної діагностики. На конкретних прикладах з судово-медичної експертної практики лікарям було акцентовано увагу на важливість опису клінічно-морфологічних ознак ушкоджень, таких як їх видова приналежність, форма, величина, особливості країв і кінців тощо для запитів правоохоронних органів і подальшої судово-медичної експертної оцінки проявів травми і її наслідків для потерпілої особи. Лікарям було презентовано схему дослідження і опису ушкоджень, продемонстровано на багатому ілюстративному матеріалі різноманітні види ушкоджень м’яких тканин, які найбільш часто мають місце у клінічній практиці, наведено приклади правильного опису кожного виду таких ушкоджень.
Доповідь проф. Валентина Франчука викликала велику зацікавленість аудиторії, що підкреслило затребуваність тісної співпраці науково-педагогічних працівників університету з практичними закладами охорони здоров’я, її важливість і необхідність як для підвищення професійного рівня медичних працівників, так і для покращення якості медичної допомоги громадянам.