Перейти до вмісту

Навчаючись далеко від батьківщини, іноземні студенти не забувають про головні свята, зокрема дні незалежності своїх країн. Ось наприклад, молодь зі Сьєрра-Леоне, яка здобуває вищу освіту в Тернопільському національному медичному університеті імені І.Горбачевського, організовує для своїх земляків святкування. Іноземні студенти представляють свої національні танці, організовують маскарадні шоу.

[columns_row width=”half”]

Sierra1

Sierra2

[/columns_row]

[columns_row width=”half”]

Sierra3

Sierra4

[/columns_row]

Добре організовано дозвілля іноземних студентів в університеті. Незважаючи на високі вимоги і важкість навчального матеріалу, студенти-іноземці живуть повнокровним цікавим життям. Вони із задоволенням займаються спортом, організовують футбольні турніри, турніри з крикету, бадмінтону, переможці яких нагороджуються кубками та іншими призами. Під час канікул, на вихідні дні студенти-іноземці із задоволенням подорожують мальовничими куточками України.
Наприклад, наприкінці весняного семестру 2014/2015 навчального року, вісім студентів ТДМУ відвідали Вінницю та Умань. У спілкуванні із місцевими жителями та у перекладі під час екскурсій їм допомагають викладачі університету.
Найбільше студентам припав до душі Софіївський парк. Нашим мандрівникам пощастило з погодою – і вони змогли сповна насолодитися краєвидами та монументальними пам’ятками.

Uman

Заняття спортом також допомагає студентам-іноземцям знімати стрес від навчання:

Команда з крикету студентів з Індії

Переможці футбольного турніру – команда з Сирії

В ТДМУ навчається понад 300 студентів з Нігерії

Іноземні студенти також активно організовують вечори художньої самодіяльності. Так, 28 березня 2009 року в найбільшому концертному залі Тернополя – палаці культури «Березіль» відбувся благодійний фестиваль під назвою «Вечір міжнародного культурного обміну 2009». Цей благодійний концерт став унікальною подією такого типу і в Тернополі відбувся вперше. Він був зініційований і проводився іноземними студентами ТДМУ. На фестиваль прибули мер Тернополя, Надзвичайний і Повноважний Посол Малайзії в Україні, директор центру міжнародної освіти МОН України та інші офіційні особи. Всі кошти зібрані при підготовці і проведенні фестивалю були перераховані на обласний спеціалізований будинок дитини «Малятко».

«Вечір міжнародного культурного обміну 2009»
Під час фестивалю «Вечір міжнародного культурного обміну 2009»

В квітні 2010 р. іноземні студенти провели благодійний фестиваль «Вечір міжнародного культурного обміну 2010 – Кольори Світу». Це було справжнє свято емоцій і кольорів, феєрверк пісень і танців, звичаїв і культур народів світу. Свої номери представили студенти з Малайзії, Індії, Пакистану, Іраку, Сирії, Судану, Нігерії, Гани, Замбії, Польщі, України та інших країн. На фестиваль прибули представники обласної і міської адміністрації, директор Центру міжнародних програм МОЗ України, перші секретарі посольств іноземних держав та інші офіційні особи.
У фестивалі крім тернопільських студентів-медиків також взяли участь студенти-іноземці Луганського державного медичного університету та Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця. Всі кошти зібрані при підготовці і проведенні фестивалю були перераховані на Бережанську школу-інтернат.

Арабський народний танець виконують студенти з Сирії
Студентки з Індії і Малайзії
Студентки з Індії і Малайзії – активні учасники художньої самодіяльності