Перейти до вмісту

 

Перші іноземці були прийняті на навчання до нашого університету (тоді ще академію) у вересні 1997 року. У радянські часи у вузі навчалися студенти і підвищували професійну кваліфікацію лікарі з інших республік. Початок навчання іноземних громадян в інституті за часів незалежності поклав ректор, професор Леонід Якимович Ковальчук, його випускник. Перших іноземних громадян, які навчалися у нашій альма матер було п’ятеро, з них четверо – з арабських країн і один – із Казахстану. У жовтні 1998 року ввели посаду заступника декана медичного факультету з навчання іноземних студентів, на яку було призначено канд. мед. наук, доцента кафедри онкології Ігор Йосипович Галайчук. Ігор Йосипович відзначився високою активністю, неординарним підходом до роботи, встановленням низки нових контактів академії щодо набору на навчання іноземних громадян. Його міжнародний досвід та добре знання англійської стали добрим підґрунтям для роботи на такій складній ділянці.

Одним із ключових напрямків роботи ректора та всього колективу навчального закладу стало створення навчальної бази із сучасними педагогічними технологіями та матеріально-технічним забезпеченням навчального процесу. Адже лише на цій основі можна було проводити якісну підготовку фахівців на рівні світових стандартів. Кредо ректора “Ми мусимо стати вузом високого євро­пейського рівня” стрімко втілювалось у життя.

Почали здійснювати системну перебу­дову всіх напрямків діяльності академії. Переобладнано і введено в дію нові навчальні приміщення, лабораторії, бібліотеку. Відкрито потужне видавництво “Укрмедкнига”, студію запису компакт-дисків. Уперше в країні створено кафедру медичної інфор­матики. Практично розв’язано проблему комп’ю­теризації та інформатизації навчального процесу.

Враховуючи тенденції щодо інтернаціоналізації медичної освіти, чисельні запити іноземних громадян щодо англомовного навчання, в академії з червня 1998 року було організовано курси з удосконалення вивчення англійської мови. Курси проводилися на кафедрі української та іноземних мов. Понад 90 викладачів академії розпочали тоді поглиблене вивчення англійськоюї.

Активізація рекрутингової роботи була б неможлива без розширення  міжнародних зв’язків закладу. Уже в 1998 році академію було представлено на міжнародних освітянських виставках у м. Києві (лютий 1998 року) і м. Сан-Паоло (Бразилія, березень 1998 року). Важливим етапом було і налагодження зв’язків з медичними факультетами університетів Словаччини у м. Братислава і м. Мартін. Виготовлену низку реклемних інформаційних матеріалів про академію та надіслано в більш як 40 країн світу.

Така посилена комплексна робота дала свої позитивні результати. Своїм історичним рішенням від 10 лютого 1998 року Державна акредитаційна комісія при Міністерстві освіти України надала Терно­пільській державній медичній акаде­мії ліцензію на право про­ведення довузівської, а рішенням від 7 квітня 1998 року – вузівської підго­товки іноземних грома­дян. У закладі було орга­нізовано також підготовче відді­лення для іноземних громадян, які бажали здійснювати навчання російською чи українською мовами.2

Навчання іноземних громадян на підготовчому відділенні

 Дуже багато іновацій з’яви­лося в роботі кафедр. Зокрема, було створено  нові мето­дичні розробки для про­ве­дення занять з інозем­ними студентами, в тому числі й російською мо­вою, виділено досвідчених ви­кладачів. З початку 1998-1999 навчального року створено відпо­відну структуру деканату для роботи з іноземними громадянами зі шта­том, примі­щенням і облад­нанням. За­ступ­­­ником декана з роботи з іно­зем­­ни­ми студен­тами став висококваліфікований та енергій­ний фа­хівець – канд. мед. наук, доцент кафед­ри шпи­тальної хі­рур­гії Віталій Васильович Мальо­ваний, а інспектором – еру­дована і тактовна Людмила Андріївна Посполітак. Перші місяці перебування в м. Тернополі виявились для іноземних громадян складними: незнайомі місто, люди, колектив, природа, клімат, відірваність від домівки, рідних, мовні проблеми, проблеми спілкування, людських стосунків тощо. Тому завданням працівників деканату було у першу чергу налагодження роботи із входженням іноземців у нове для них соціо-культурне оточення, комунікацій з іншими студентами та викладачами, ознайомленням із структурою університету та міста. Деканат для молодих людей з різних країн став другою домівкою.

У 1998-1999 на­вчальному році в ака­демії вже навча­лися 53 іноземних громадян з 9 країн, найбільше з Палестини (21) і Йорданії (14). З них на підготов­чому відді­лен­ні – 2 (обидва – громадяни Йорданії), на І курсі – 9 (громадяни Польщі, Словаччини і Росії), на ІІ – 1 (грома­дянин Сирії), на ІІІ – 5 (громадяни Сирії, Палестини, Ка­захстану), на ІV – 9 (громадяни Палестини, Йорданії, Сирії), на V – 7 (громадяни Йорданії, Палестини, Лівану, Марокко), на VІ – 20 (громадяни Палестини, Йорданії, Сирії). Вони прибули на навчання  вони після закінчення підготовчих відділеннях або відпо­відних курсів вузів міст Одеси, Кіровограда, Харкова, Чернівців, Кишинева та ін.11

Ознайомлення іноземних студентів із навчально-методичними матеріалами видавництва Укрмедкнига

 Picture1

За горнятком кави в холі студентського гуртожитку

Піднесеність і академічний дух традицій витали над пер­шими випускниками-іноземцями. 29 червня 1999 року на урочистому та, без перебільшення, історичному засіданні Вченої ради 15 іноземцям було вручено дипломи Тернопільської державної медичної академії. Палестина отримала 13 лікарів, Йорданія і Сирія – по одному. Думки та почуття випускників-іноземців перед сотнями присутніх у залі висловив палестинець Діб Мухамед Рашід: “Ми довго йшли до цієї мети. Для цього залишили свою бать­ківщину, яка знаходиться за тисячі кілометрів звідси. Тернопіль став нашою другою батьківщиною. Однак нам доведеться залишити його. І невідомо, чи зустрінемося ми коли-небудь. Тому хочу висловити щиру подяку ви­кладачам і сказати: “Якщо ми вас чимось засмутили, то це було без злого наміру. Повертаючись додому, збере­жемо пам’ять про Україну. Україна, Тернопіль, академія залишаться з нами назавжди”.

121

Передекзаменаційну консультацію проводить проф. М.М. Корда

Після значної комплексної, багатопланової роботи з рекламування освітніх послуг університету у 1999-2000 навчальному році контингент іноземців в академії зріс більше ніж у 2 рази. У вузі вже навчалося 117 іноземних громадян із 16 країн світу, зокрема на підготовчому відділенні – 1, на медичному факультеті – 96 із 13 країн, медсестринському – 2 і в клінічній ординатурі – 18 осіб із 6 країн світу.

Іноземці мали змогу дедалі ширше задовольняти і свої духовні запити. Зокрема, в гуртожитку № 2 студенти і клінічні ординатори (араби) відкрили свою мечеть. У жовтні 1999 року іноземні студенти І курсу разом із доц. А.М. Пришляк відвідали концерт старовинної музики в Палаці культури виробничого об’єднання “Ватра”, а з ініціативи доц. М.В. Траф’яка – Тернопільський художній музей. Студент Саддам Джасем Аль-Різеж виступив на вечорі, присвяченому боротьбі з наркоманією. Влітку 1999 року частина іноземних студентів відпочивала в академічному оздоровчому таборі “Берізка”.

Дуже важливий етап розвитку навчання іноземних громадян у нашому університеті пов’язаний з професором Сергієм Івановичем Климнюком, завідувачем кафедри мікробіології, вірусології та імунології, який, перебуваючи на посаді проректора з міжнародних зав’язків упродовж 2003-2004 рр., розширив співпрацю щодо набору на навчання іноземців із низки країн, провів багато заходів із покращення якості навчання, культурного розвитку іноземних студентів та виховної роботи. Проводилася активна співпраця щодо набору на навчання студентів з Індії та Малайзії. У 2003-2004 навчальному році в університеті навчалося вже 117 громадян Індії та 30 студентів з Малайзії.

Після розпорядження Кабінету Міністрів України № 831-р від 17 листопада 2004 року про реорганізацію академії в університет на якісно новий рівень піднялася і робота щодо надання освітніх послуг іноземним громадянам.

У грудні 2004 року сформовано окремий деканат з роботи з іноземними студентами, який очолив асистент кафедри патологічної анатомії Петро Романович Сель­ський, що вже мав досвід роботи з іноземними студен­тами, працюючи на посаді голови ради молодих учених і беручи участь у міжнародних медичних конгре­сах студентів та молодих учених на теренах нашого вузу.

З 2005 року на посаду старшого інспектора було прийнято Наталію Іванівну Саніцьку, з якою пов’язано дуже багато важливих етапів структурної реорганізації та оптимізації роботи деканату. Зокрема, деканат спрямував свої зусилля на вдосконалення навчального процесу іноземних студентів, а також на сприяння якнайшвидшому їх пристосуванню до нових умов життя. Збільшилось число країн, громадяни яких навчаються в нашому університеті: з Індії – 135 студентів, Сирії – 59, Малайзії – 44, Пакистану – 30, Судану – 30, Польщі – 11, Саудівської Аравії – 10, В’єтнаму – 7, Болгарії – 5, Ізраїлю – 5, Бангладешу – 4, Палестини – 4, Лівану – 3, Азербайджану – 2, Єгипту – 2, Кувейту – 2, США – 2, Еритреї – 2, Ємену, Сомалі та Словаччини – по 1.

До 2006 р. не було окремого факультету іноземних студентів, а всі іноземці належали до медичного факультету, в деканаті якого була виділена окрема посада заступника з роботи з іноземними студентами. У зв’язку із значним збільшенням числа іноземних студентів за наказом ректора у 2006 р. було створено факультет іноземних студентів.

У 2006-2007 навчальному році виникли значні труднощі щодо набору іноземних громадян із країн Азії. Індія почала направляти на навчання своїх громадян лише у ті навчальні заклади, які мали таке право ще за радянських часів. Особливо неприємним було те, що до українських вишів з цього року перестали вступити громадяни Малайзії. Однією із формальних причин було незадоволення очільників освітньої галузі Малайзії результатами перевірки якості навчання у Кримському медуніверситеті, проте мали місце й інші підстави. Малайзійські студенти показали себе з доброї сторони. Вони прибували на навчання із ґрунтовними знаннями. На жаль, подальшій перспективі співпраці із установими цієї країни щодо навчання малазійців тоді не судилося збутися.

Дякуючи значній популярності нашого університету серед іноземців, особливо, що стосувалося якісного англомовного навчання, у 2006-2007 навчальному році на різні курси з інших навчальних закладів перевелося близько сотні іноземних студентів. Таким чином, враховуючи також іноземців, які здобували післядипломну освіту, вдалося втримати чисельність іноземних громадян на тому ж рівні. Проте, зважаючи на недобір студентів з Малайзії та Індії, дуже мало іноземців вступило на перший курс.

Тому потрібно було терміново шукати нові країни щодо набору на навчання слухачів та студентів. Перспективними видавалися Нігерія та Гана, водночас були побоювання стосовно загрози нелегальної міграції. Деканатом проводилась активна робота щодо рекламування освітніх послуг університету для громадян цих країн. Дуже важливу частку у цій роботі внесла компанія “Weltek International”, яку очолив випускник університету Шахзад Наджам. Перші запрошення на навчання іноземних громадян із країн Західної Африки було видано наприкінці 2006-2007 навчального року.

Активно продовжував розвивати цей напрямок професор Олійник Олександр Валентинович. За короткий період роботи у 2007 році, виконуючи обов’язки декана факультету іноземних студентів, Олександр Валентинович проводив активну організаційну роботу щодо набору на навчання африканців, було видано десятки запрошень.

Нова віха розвитку факультету пов’язана з ім’ям професора Корди Михайла Михайловича, який працював на посаді декана з 2007 по 2015 рік. Михайло Михайлович на той час вже був знаний науковець із значним міжнародним досвідом, який використав для розвитку факультету. У 1995 році професор Корда М.М. працював в Інституті біохімії  м. Грац (Австрія), 2003-2004 рр. – науково-дослідна робота в Університеті Огайо (США). Не можна не відзначити його заслуг у розширенні студентського контингенту. Так, з більше півтисячі іноземних громадян у 2007 році їх кількість зросла майже у три рази і вже у 2014 році становила півтори тисячі осіб. Розширилася географія країн (54), з яких прибували на навчання іноземці. Було збільшено кількість рекрутингових компаній, які співпрацюють з університетом. Важлива роль у запрошенні нових студентів та залученні до співпраці партнерів належить людським якостям декана, зокрема: розуміння та індивідуальний підхід до кожного у будь-якій ситуації. Задля популяризації навчального закладу Михайло Михайлович здійснив чимало закордонних відряджень. За активної роботи та сприяння професора Корди М.М. на новий рівень сягнуло англомовне навчання, розвивалася дистанційна освіта для іноземних громадян. Було розроблено англомовну web-сторінку деканату факультету іноземних студентів.

 

Untitled

Випуск студентів-іноземців (2008 р.)

історія

 Надзвичайний і Повноважний Посол Малайзії в Україні Абдул Сані Омар з дружиною та проф. І.Р. Мисулою під час візиту до ТДМУ

 В останні роки університет неодноразово відвідували офіційні особи посольств і консульств ряду країн. Зокрема, 28 березня 2009 року гостями ТДМУ були Надзвичайний і Повноважний Посол Малайзії в Україні Абдул Сані Омар з дружиною та перший секретар посольства Малайзії. Вони зустрілися з керівництвом університету, ознайомилися з умовами навчання і проживання іноземних студентів. Поважні гості оглянули ряд університетських корпусів та побували в гуртожитку, де зустрілись з малай­зійськими студентами. У ході розмови гості отримали вичерпну інформацію про сучасні європейські методики навчання та інформаційні технології, впроваджені в нашому ВНЗ, співпрацю ТДМУ з провідними закордонними вищими медичними навчальними закладами, інші важливі аспекти університетської діяльності. Посол висловив задоволення почутим і запевнив, що в Малайзії щиро зацікавлені в співпраці з провідними ВНЗ України, зокрема з ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Гор­бачевського».

3

Благодійний фестиваль “Вечір міжнародного культурного обміну 2009” (ПК “Березіль”, 28.03.2009 р.)

Іноземні студенти також активно організовували вечори художньої самодіяльності. Так, 28 березня 2009 року в найбільшому концертному залі Тернополя – палаці культури “Березіль” відбувся благодійний фестиваль під назвою “Вечір міжнародного культурного обміну 2009”. Цей благодійний концерт став унікальною подією такого типу і в Тернополі відбувся вперше. Він був зініційований і проведений іноземними студентами ТДМУ. На фестиваль прибули мер Тернополя, Надзвичайний і Повноважний Посол Малайзії в Україні, директор центру міжнародної освіти МОН України та інші офіційні особи. Вечір відкрив ректор університету член-кореспондент НАМН України проф. Л. Я. Ковальчук. Під час фестивалю відбулися концерт (народні танці та пісні у виконанні представників різних країн), показ мод країн-учасниць під гаслом “Вчора і Сьогодні”, виставка-продаж сувенірів. Всі кошти зібрані при підготовці і проведенні фестивалю були перераховані на обласний спеціалізований будинок дитини “Малятко”.

11 вересня 2009 року наш заклад відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Нігерії в Україні Ібрагім Пада Касаі. Відбулися пере­мовини посла з ректором університету чл.-кор. НАМН України, проф. Л. Я. Ковальчуком. Під час зустрічі проф. Л. Я. Ковальчук розповів пос­лу про університет, зокрема зазначив, що він зацікавлений у розширенні контингенту ніге­рійських студентів. Ректор висловив сподівання, що дана зустріч сприятиме більш тісному співробітництву в галузі освіти між двома країнами. Пан посол відмітив, що він приємно вражений умовами, створеними в університеті для іноземних студентів, і буде рекомендувати нігерійським громадянам навчатися саме в нашому закладі. Після закінчення перемовин посол зустрівся з нігерійськими студентами і відвідав ряд кафедр університету.

Наприкінці березня  2010 р. іноземні студенти ТДМУ знову провели великий благодійний фестиваль у ПК “Березіль”. Цього року фестиваль мав назву “Вечір міжнародного культурного обміну 2010 – Кольори Світу”. Це було справжнє свято емоцій і кольорів, феєрверк пісень і танців, звичаїв і культур народів світу. Свої номери представили студенти з Малайзії, Індії, Пакистану, Іраку, Сирії, Судану, Нігерії, Гани, Замбії, Польщі, України та інших країн. Всі кошти, зібрані при підготовці і проведенні фестивалю, були перераховані на Бережанську школу-інтернат.

Деканат факультету іноземних студентів спрямовував свої зусилля на вдосконалення навчального процесу іноземних студентів, а також на сприяння якнайшвидшій їх адаптації в університеті й країні. Для поліпшення організаційної і навчальної роботи серед іноземних студентів з 1 вересня 2009 року за наказом ректора було створено 4 нові кафедри (хірургії № 2, терапії № 2, акушерства та гінекології № 2, педіатрії № 2), на яких навчаються виключно іноземні студенти. Новостворені кафедри очолили доктори наук, а штати всіх кафедр повністю укомплекто­ва­ні англомовними викладачами з високим рівнем володіння англійською.

5

Випуск 2010 року. Проф. М.М. Корда вручає дипломи випускникам

У 2008–2009 навчальному році навчально-науковий інститут медсестринства вперше в Україні впровадив нову форму навчання – дистанційне навчання за спеціальністю «Сестринська справа» освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр». Дистанційне навчання відразу ж стало популярним серед іноземних медсестер, особливо американських, які мають змогу отримати ступінь бакалавра без відриву від роботи.

6

Перший випуск американських медсестер-бакалаврів на дистанційній формі навчання (2011 р.)

10 липня 2011 року відбувся перший випуск студентів дистанційної форми навчання. Проректор і декан університету в Нью-Йорку в приміщенні компанії «International Career Consulting, Inc.» вручили дипломи 22 медсестрам-бакалаврам, які протягом двох років навчалися в Навчально-науковому інституті медсестринства ТДМУ. Представники студентів також виступили після отримання дипломів. Зокрема, вони сказа­ли: «Ми, медсестри, які живуть в Америці та які отримали американську ліцензію, про­йшли нелегкий шлях і зараз тяжко працюємо. Ступінь бакалавра зміцнить стабільність нашої посади і допоможе в кар’єрному рості. Ми дуже задоволені на­вчанням у Тернопільському ме­дич­ному університеті. За два роки ми настільки звикли бути частиною університету, що багато з нас не має наміру зупинятися і буде продовжувати навчання за магістерською програмою». На сьогодні дипломи бакалаврів практично всіх випускників дистанційної програми ви­знані евалюаційними агенствами США, які входять в National Association of Credential Evaluation Services, а також лікарнями, де вони працюють.

З 2015 року факультет іноземних студентів очолює д. мед. н., професор Сельський П.Р..  У деканаті на даний час працює 6 заступників:  доц. Фурдела. М.Я., доц. Лебідь О.І., доц. Гантімуров А.В., доц. Боднар Р.Я., Токарський О.С., Наліжита Л.В.. Склад інспекторату деканату такий: Саніцька Н.І., Кіндрат І.М., Козубська І.Я., Заремба І.Б., Андрейчук Я.О., Хащевська  Н.М., Лісовенко О.П., Мукосій Н.В., Репак Л.О., Загородна М. Р., Гнатів О. В., Грибінська Л.І..

До факультету іноземних студентів належать підготовче відділення, навчально-науковий інститут медсестринства та 5 кафедр: внутрішньої медицини № 2, хірургії № 2, педіатрії № 2, акушерства та гінекології № 2 та клінічної імунології, алергології та загального догляду за хворими. На кафедрах факультету іноземних студентів працюють висококваліфіковані і досвідчені викладачі, що мають високі рівні володіння англійською мовою та проходять періодичні стажування за кордоном. Це покращило якість підготовки іноземних громадян. Так, у 2019 році році англомовні студенти-медики 3 курсу та 6 курсу показали найкращі результати (найменша частка незадовільних оцінок) щодо складання іспиту Крок у порівнянні з іншими вищими медичними навчальними закладами країни. У 2020 році середній показник кількості англомовних іноземних студентів, які не склали іспит KROK 2, по країні становив 13,3%. У ТНМУ не склало 5 англомовних студентів (4,8 %, 6 місце). Російськомовні студенти склали всі (1-а позиція). Крок 1 не склали 23,9 % студентів (5 позиція).

Число іноземних студентів, які навчаються в Тернопільському національному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського, зростає з року в рік. Протягом 2019-2020 навчального року на факультеті іноземних студентів навчалося 2418 студентів з 55 країн (з них англійською мовою за основними спеціальностями – 99 %). 

За останній рік відзначається суттєве зростання чисельності студентів за основними спеціальностями. Продовжує розвиватися і дистанційна форма навчання медсестер-бакалаврів. Нині на цій формі навчається 278 іноземних студентів. Необхідно зазначити, що наші випускники дистанційної форми навчання успішно проходять евалуацію дипломів у відповідних агентствах в США, після чого дипломи визнають госпіталі.

Найбільший контингент студентів (38 %) до нас надходить з африканських країн, з американських – 10 %, європейських – 10 %, країн Азії – 42 %. На першій позиції за чисельністю цього року  – студенти з Індії (908 осіб). В університеті навчається більше 1011 студентів з Азії. Другий за величиною контингент – це студенти з Нігерії (506 осіб), третій – студенти з Гани – 224 особи. Багато навчається студентів зі США (211 особи) та Польщі (197 особи).

ТНМУ увійшов у ТОР 10 ЗВО, які іноземці обрали для свого основного навчання (5 позиція), 10 найпопулярніших університетів (7 позиція за заг. кількістю іноземців), а також у число 10 кращих університетів за кількістю іноземців, які навчаються на заочній і очній формах.

Ось які враження висловлюють іноземні громадяни щодо навчання у нашому університеті. Стефан Сулейман Таманува, випускник, спеціальність “Лікувальна справа” (Нігерія): “Мій час, проведений у Тернопільському державному медичному університеті, був оособливим. ТДМУ є місцем, де студенти здобувають ґрунтовні знання. Академічний навчальний план можна порівняти з стандартним навчальним планом будь-якого медичного університету. Тернопіль є містом доброзичливим до студентів: фінансово, соціально і релігійно. Я радий був бути тут!” Квєцєнь Катажина, студентка, спеціальність “Лікувальна справа” (Польща): “ТДМУ є визначним університетом з дивовижною атмосферою серед студентів. Вражає високий рівень кваліфікованих викладачів. Я відчуваю себе дуже комфортно і безпечно в Тернополі. Люди навколо приємні і доброзичливі. Ми не відчуваємо тут себе іноземцями!”

Іноземні студенти активно займаються науковою роботою. Вони є активними учасниками програм та заходів Студентського наукового товариства університету. Студенти-іноземці створили і власні товариства, зокрема, Тернопільську філію Європейської асоціації студентів-медиків (EMSA), членами якої є більше 50 осіб різних національностей, та Асоціацію студентів-медиків. Метою зазначених товариств є проведення науково-практичних досліджень на різних кафедрах під керівництвом викладачів університету. Багато студентів є членами Міжнародної християнської асоціації медиків (ICMA). Вони приймають участь у щорічних конференціях, де майстер-класи проводять відомі фахівці з різних галузей медицини із США, Нідерландів, Великобританії, Нігерії, Гани.

EMSA

Акція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з  ВІЛ/СНІД

 

9 

Акція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 

????????????????????????????????????

Акція з нагоди Всесвітнього дня здоров’я

Студенти факультету активно долучаються до просвітницької діяльності, яка проводиться в ТДМУ. Було проведено низку заходів, щоб популяризувати знання про інфекційні хвороби та їх профілактику, ведення здорового способу життя серед студентів та місцевого населення, зокрема, з нагоди Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІД, Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, Всесвітнього дня здоров’я.

13

Участь в акції Фіолетовий день

Іноземні студенти беруть активну участь у різноманітних благодійних проектах. Вони допомагали зібрати кошти на придбання електроенцефалографу для безкоштовного обстеження дітей, хворих на епілепсію Тернопільської області. Наші студенти активно долучилися до щорічної міжнародної акції Фіолетовий день, завдання якої – розвіяти міфи про епілепсію і допомогти людям , які живуть з цим діагнозом, і зібрали чималу суму коштів, які передали до Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні.

Від початку бойових дій в Україні наші студенти активно долучаються до допомоги тим, хто захищає східні кордони. Так, вони відгукнулися на заклик волонтерів міста допомогти у ліпці вареників, які будуть відправлені на передову. Студенти-іноземці беруть участь у роботі Тернопільського благодійного фонду “Карітас”, зокрема, здійснюють медичні обстеження та надають допомогу соціально-незахищеним групам населення.

14

Участь у роботі Тернопільського благодійного фонду “Карітас”

15Концертна програма до Дня студента International students’ night

Студенти факультету іноземних студентів – талановиті особистості. Стане традицією від Дня студента (2015 р.) проводити “International students’ night”, адже концерт пройшов з надзвичайним успіхом і студенти всіх національностей продемонстрували свої вміння і традиції. Особливістю культурного життя наших студентів є створення хорів. Один із них цього річ був учасником шостого Міжнародного фестивалю духовної пісні «Я там, де є благословення».

16

Літературно-музичний вечір “Шевченкові думи” (10.0316 р.)

17

Участь у змаганні з мініфутболу Ліга чемпіонів” (2016 р.)

 Студенти-іноземці інтегруються в культурне життя ТДМУ, Тернополя. Разом із викладачами і студентами інших факультетів вони приймають участь у культурно-масових заходах, зокрема у літературно-музичних вечорах, присвячених видатним постатям нашої країни (Тарасу Шевченко, Лесі Українки). Іноземці беруть активну участь і у різноманітних спортивних заходах.

Деканатом та працівниками факультету іноземних студентів проводиться активна робота щодо підвищення якості навчання іноземних громадян, вдосконалення студентського самоврядування, збільшення частки англомовної літератури в університетській бібліотеці, посилення участі іноземців у житті закладу, міста, області, України в цілому і багато інших справ. Попереду – подальша робота щодо збільшення контингенту іноземних громадян, які навчатимуться в нашому університеті: посилення співпраці з фірмами, які займаються набором на дистанційну форму навчання, підписання нових контрактів з фірмами, що рекрутують студентів, залучення випускників-іноземців для рекламування університету після їх повернення на батьківщину, здійснення поїздок в країни Африки, Азії та Європи для проведення семінарів, зустрічей з абітурієнтами. Важливим є і розміщування інформації щодо університету в рекламних виданнях та інтернет-ресурсах, виготовлення нових рекламних матеріалів, буклетів, а також подальший розвиток Веб-сторінки факультету.

18

Колектив деканату факультету іноземних студентів (2016 р.)

Важливим моментом розвитку діяльності факультету є наукова робота. Необхідно підвищити ефективність наукових досліджень науковцями факультету шляхом впровадження інноваційних пропозицій, сприяти розвитку перспективних науково-дослідницьких проектів. Під час виконання планових наукових робіт для забезпечення більш ґрунтовних наукових досліджень варто поєднувати зусилля декількох наукових колективів, кооперуватися з іншими науковими і вищими медичними навчальними закладами, а також закордонними вченими. Необхідно сприяти публікації результатів наукових досліджень працівників факультету у наукових виданнях, які індексуються у міжнародних наукометричних базах, закордонних виданнях, створювати умови для поїздок науковців факультету на міжнародні наукові конференції, активізувати пошук міжнародних грантів на проведення наукових досліджень, брати участь у державних наукових програмах.

Наша альма матер активно продовжуватиме співпрацю у міжна­родному освітньому просторі, а збільшення кількості іноземних студентів є важливим маркером подальшого розвитку в цьому напрямку. Факультет іноземних студентів спрямовуватиме подальші зусилля на створення належних умов для навчання і проживання студентів-іноземців, підготовки висококваліфікованих фахівців відповідно до вимог часу.