Перейти до вмісту

26 квітня 2026 року минає 40 років від дня однієї з наймасштабніших техногенних катастроф в історії людства — аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Ця подія стала болючою раною для України та всього світу, назавжди змінивши долі мільйонів людей і змусивши людство переосмислити питання безпеки та відповідальності.

У ніч на 26 квітня 1986 року вибух на четвертому енергоблоці ЧАЕС призвів до викиду радіоактивних речовин у навколишнє середовище. Значні території України, Білорусі та інших країн зазнали радіаційного забруднення. Сотні тисяч людей були евакуйовані зі своїх домівок, тисячі ліквідаторів стали на боротьбу з наслідками катастрофи, ризикуючи власним життям і здоров’ям.

Чорнобиль — це не лише трагедія, а й символ мужності, самопожертви та героїзму. Ми з глибокою вдячністю згадуємо ліквідаторів, пожежників, медиків, військових і всіх, хто долучився до подолання наслідків аварії. Їхній подвиг назавжди залишиться у нашій пам’яті.

Сьогодні Чорнобильська зона стала місцем наукових досліджень і нагадуванням про те, до яких наслідків може призвести нехтування правилами безпеки. Вона також є важливим уроком для сучасного світу щодо відповідального використання енергії та захисту довкілля.

До 40-ї річниці Чорнобильської катастрофи бібліотека ТНМУ запрошує користувачів ознайомитися з тематичною виставкою книг, документальних матеріалів та спогадів очевидців, яку розгорнуто на абонементі наукової літератури. Подивитись виставку онлайн можна у відеопрезентації «Чорнобиль не має минулого часу» на ютуб-каналі Бібліотека ТНМУ.

Запрошуємо разом вшанувати пам’ять жертв трагедії та віддати шану тим, хто врятував світ від ще більшої біди.

Пам’ятаємо. Єднаємося. Бережемо майбутнє.