Skip to content

       Навчально-науковий інститут медико-біологічних проблем створений за наказом ректора університету №201 від 8 червня 2005 року та функціонує з 15 липня 2005 року з метою підготовки сучасних спеціалістів, які повинні достатньою мірою володіти медичними знаннями і навичками, а також для проведення комплексних наукових досліджень за профілем інституту.

       Навчально-науковий інститут є структурним підрозділом Тернопільського національного медичного університету імені І.Я.Горбачевського МОЗ України, розташований у корпусі університету по вул. Словацького,2, охоплює 4 кафедри з їх навчальними приміщеннями, обладнаними відповідно до вимог навчання і проведення наукових досліджень. У приміщеннях кафедр інституту розта­шовуються також кабінети професорсько-викладацького складу та допоміж­ного персоналу, навчально-біологічний музей, лекційна зала, лабораторія мікробіологічних досліджень, комп’ютерний клас, де студенти можуть оволодівати знаннями з предмету, використовуючи віртуальні навчальні та контролюючі комп’ютерні програми, відеофільми, навчальні матеріали, представлені на WEB-порталі університету в системі Intranet та в Internet тощо.

       Керівництво інституту здійснює директор. Із перших днів створення і до червня 2012 року інститут очолював професор Степан Несторович Вадзюк. З червня 2012 року – професор Сергій Іванович Климнюк. З вересня року 2013 по 2015 рік інститут очолювала професор Лариса Ярославівна Федонюк. У 2015-2016 р. р. інститут очолював професор Олександр Макарович Голяченко. З 2016 року – доцент Наталія Іллівна Ткачук.

       В iнститутi створена вчена рада, що є його керiвним органом. До складу ради входять викладачi, що мають науковi ступенi та вченi звання. Робота вченої ради відбувається відповідно до плану, який розробляється та затверджується щорічно. У плані роботи вченої ради висвітлюються основні напрямки діяльності інституту у навчально-методичній, науково-дослідницькій, виховній роботі, а також розглядаються питання щодо навчально-методичного забезпечення та оснащенні матеріально-технічної бази. На підставі ухвал вченої ради директор інституту видає розпорядження, обов’язкові для виконання викладачами, співробітниками інституту та студентами.

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ІНСТИТУТУ

       Колектив інституту медико-біологічних проблем продовжуватиме подальшу модернізацію навчального процесу на засадах наукової та інноваційної діяльності.

       Щодо удосконалення навчального процесу планується:

  1. Збільшити резерв викладачів, які володіють англійською мовою на рівнях В2 і С1 .
  2. Колективам кафедр активно продовжувати видавничу діяльність шляхом підготовки англомовних підручників і навчальних посібників з дисциплін, що викладаються в інституті, а також навчальної літератури державною мовою, якої недостатньо в бібліотечному фонді університету.
  3. Брати участь у міжнародних дослідницьких колективах, міжнародних стажуваннях у закордонних наукових центрах.
  4. Постійно підвищувати професійний рівень науково-педагогічних працівників (курси підвищення кваліфікації, участь у семінарах, конференціях, майстер-класах, тренінгах, тощо).
  5. Активно друкуватись у провідних періодичних виданнях, що входять до науково-метричних баз Scopus та Web of Sciense та підвищувати рівень цитування статей науковців ННІ у фахових закордонних виданнях.
  6. Брати активну участь у конкурсах щодо виконання державних та міжнародних наукових програм для отримання грантів, що забезпечуються цільовим фінансуванням.
  7. Проводити поточні ремонти приміщень інституту, дообладнювати тематичні навчальні кімнати необхідним обладнанням для забезпечення навчального процесу на сучасному рівні.

       У перспективі розвитку науки в ННІ медико-біологічних проблем передбачається підвищити рівень наукових досліджень до вищих світових стандартів, їх планування та здійснення відповідно до вимог сучасності та запитів майбутнього. Планується плідна співпраця з вченими Тернопільського національного технічного університету імені І.Пулюя, Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова щодо проведення наукових досліджень; співпраця з ННІ фармакології, гігієни та медичної біохімії імені М.П.Скакуна в організації та проведенні науково-практичних конференцій.

       Використання високотехнологічних методів інформатизації та комп’ютерних технологій у навчальному процесі та підвищення рівня наукових досліджень інституту сприятиме гармонійному розвитку фахових, моральних та фізичних якостей як викладача, так і студента – майбутнього фахівця в медицині.