Меню Закрити

Українські і іноземні студенти ТДМУ вимірювали тиск і рівень цукру тернополянам

Потрібно зазначити, що тернополяни з нетерпінням очікують проведення акцій, під час яких вони мають змогу виміряти артеріальний тиск чи рівень цукру в крові. Жителі і гості міста не просто проходять обстеження, а й отримують консультації. Цього року 27 травня понад 20 українських і іноземних студентів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського взяли участь в акції «Життя без тютюну», яка відбулася поблизу пам’ятника Івану Франку на вулиці Сагайдачного. Усім охочим тернополянам молодь безкоштовно вимірювала тиск та визначала рівень цукру у крові.

IMG_8170

Організували цей захід працівники «Центру здоров’я», обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, обласного Товариства «Червоний Хрест». Під час акції не тільки робили обстеження, а й інформували щодо шкідливого впливу тютюнопаління на організм; надавали консультації з питань здорового способу життя; проводили бліц-опитування «Що ви знаєте про вплив тютюну на організм людини?», а також розповсюджували інформаційні листівки серед молоді «Кинь палити!».

IMG_8189

Родзинкою дійства став тематичний конкурс «Здорові легені!» для всіх бажаючих та самих курців, яким опікувався лікар-методист «Центру здоров’я» Андрій Зарусінський.

До речі, студенти ТДМУ, які займаються в гуртку з пульмонології при кафедрі внутрішньої медицини №1, обраховували індекс тютюнопаління.

IMG_8176

«Сьогодні пропонуємо визначити курцям їхній індекс паління. Питаємо у них про кількість сигарет, викурених за день, множимо на стаж паління у роках і ділимо на 20. Якщо індекс паління становить вище 10 пунктів, то це свідчить про високий фактор ризику розвитку хронічного обструктивного захворювання легень. Цю анкету ми розробили під час занять у гуртку, а отримані результати використаємо для наукових досліджень», – розповіла студентка п’ятого курсу Оксана Боб.

IMG_8186

Ще одним нововведенням від ТДМУ під час акції було те, що кафедра медичної інформатики випробовувала свій новий тискомір, який має розширені можливості. Можна сказати, що медичний університет зі свого боку зробив науковий внесок у захід. В цьому викладачам кафедри допомагали іноземні студенти. До речі, вони вперше приєдналися до української молоді у соціальній роботі на благо суспільства. Потрібно відзначити, що тернополяни сприймали студентів-іноземців позитивно і радо консультувалися в них.

11049468_446732598828540_2663103028792737870_n

«Нещодавно ми створили асоціацію іноземних студентів, яка займатиметься медичною тематикою. Сьогодні в цій асоціації є лише десять членів, але ми будемо розширювати кількість учасників. Під час акції ми більше уваги приділяли профілактиці захворювань. Нам подобається  працювати в цьому напрямку», – зазначив студент Акарія Соломон.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.