Меню Закрити

Освітньо-наукові електронні ресурси #StandWithUkraine

Освітньо-наукові електронні ресурси #StandWithUkraine

Elsevier Health

ClinicalKey — це всебічний ресурс клінічних знань який підтримує медичних працівників та студентів, надаючи легкодоступну інформацію, засновану на доказах, для різних спеціальностей, що дозволяє їм нарощувати фундаментальні знання та покращувати клінічну практику. Вміст включає провідні повнотекстові довідники та журнали, синоптичний вміст, інформацію про ліки, відео, практичні рекомендації, клінічні калькулятори тощо.

Запит на доступ до ClinicalKey -

Complete Anatomy — це найдосконаліша в світі платформа 3D анатомії. Вона трансформує розуміння студентами анатомії, надає викладачам унікальні засоби навчання та співпраці, а також використовується клініцистами по всьому світу для навчання своїх пацієнтів і для оновлення їхнього власного розуміння складних анатомічних структур.

Щоб увімкнути доступ, виконайте наведені нижче дії.

 1. Завантажте (download) Complete Anatomy для свого пристрою тут: https://3d4medical.com/download
 2. Ви вже маєте обліковий запис Complete Anatomy? Відкрийте програму та увійдіть. Не маєте облікового запису Complete Anatomy? Завершіть процес реєстрації в програмі.
 3. Після входу перейдіть до Налаштування > Мій обліковий запис > введіть код активації: VCMSWO4SP1CH
 4. Ваша ліцензія на Complete Anatomy буде автоматично активована на період кризи

З будь-яких проблем зв’яжіться зі службою підтримки клієнтів

Osmosis — це освітня платформа для здоров’я, яка надає мільйонам сучасних і майбутніх лікарів і осіб які доглядають за пацієнтами найкращий досвід навчання. Будучи першовідкривачем технологій освіти в галузі охорони здоров’я, Osmosis виходить за рамки підручників і лекцій, пропонуючи освітній відеоконтент, який є простим, захоплюючим та інформативним. Osmosis має бібліотеку з понад 2000 відео, що охоплюють патологію, фізіологію, фармакологію та клінічну практику, з відповідними запитаннями, картками та примітками.

Зауважте, що безкоштовний доступ буде додано після входу через веб-браузер, а не через мобільний додаток. Після створення облікового запису учні можуть використовувати Osmosis як для платформи веб-сайту, так і для мобільного додатка.

Новий користувач - створити обліковий запис для доступу

 1. Натисніть тут,, щоб зареєструвати новий обліковий запис. Натисніть безкоштовну пробну версію та введіть свою інформацію.
 2. Після входу ви побачите підтвердження безкоштовного доступу до вашого облікового запису, яке ви також можете перевірити у своєму профілі.
 3. Щоб отримати докладніші інструкції, натисніть тут. Якщо у вас виникли проблеми зі створенням облікового запису, зверніться до служби підтримки за адресою support@osmosis.org.

Ви вже користуєтеся Osmosis?

 1. Натисніть тут, щоб увійти у свій існуючий обліковий запис.
 2. Після входу ви побачите підтвердження того, що ваш безкоштовний доступ додано до вашого облікового запису, який ви також можете перевірити у своєму профілі.
 3. Щоб отримати докладніші інструкції, натисніть тут. Якщо у вас виникли проблеми під час входу або якщо ви хочете скинути пароль, зв’яжіться зі службою підтримки за адресою

Ресурси

 • Osmosis 101: тут
 • Osmosis Починаючи з основ: тут
 • Які інструменти та ресурси входять до складу Osmosis Prime: тут
 • Потрібна допомога? Будь ласка, зв’яжіться зі службою підтримки Osmosis за адресою support@osmosis.org або натисніть синій значок чату в нижньому правому куті програми.

Elsevier Health Hub надає безкоштовний доступ до навчальних матеріалів для пацієнтів українською мовою. Цей хаб створено для українських біженців та тих, хто перебуває в Україні, щоб отримати доступ до матеріалів, орієнтованих на пацієнтів, щоб зрозуміти їхні потреби в охороні здоров’я, незалежно від того, де вони знаходяться. Деякі тематики: контроль рівня глюкози у дорослих та дітей, загрудинний біль, бронхіальна астма, алергія, приступ стенокардії та інші. Матеріали доступні у вигляді pdf-файлів українською мовою за посиланням ТУТ.

Запит на доступ до ScienceDirect, Scopus and Researcher Discovery, SciVal, and Funding Institutional можна надіслати за цим посиланням:
https://www.elsevier.com/promo/ukraine-academic-support

Видавництво Elsevier відкрило повний доступ до більш ніж 80 журналів медичного спрямування
За посиланням - список-таблиця медичних журналів від видавництва Elsevier, якими можно користуватись безкоштовно.
Для цього треба відкрити таблицю, знайти журнал, що цікавить, клікнути на його назві, що автоматично перенаправить вас на сайт журналу.
Далі треба знайти необхідний том/статтю/ сторінку.

AMBOSS

Необхідно створити акаунт та вказати, що ви з України. Це надасть змогу отримати доступ до наступних тек:

Progress Platform

PROGRESS - це платформа для розвитку, де зібрана корисна інформація, яка мотивує сучасного медика до саморозвитку та пізнання нового, поглиблення своїх професійних знань.
Головна мета - створення зручного ресурсу, в якому можна знайти чинні у світі та Україні медичні протоколи, гайдлайни та рекомендації, інформацію про поширені фармпрепарати, останні новинки зі світу медицини.

Медична платформа Прогрес — є офіційним зареєстрованим Провайдером БПР. Заходи Прогрес, усі учасники Заходів та їхні сертифікати реєструються у системі БПР. Це означає, що за відповідні освітні проекти учасники отримують бали БПР, які враховуються до їхнього портфоліо.
З переліком Провайдерів та Заходів можна ознайомитись на сайті: https://www.testcentr.org.ua/uk/bpr

Кому це цікаво?

Студентам-медикам, інтернам, практикуючим лікарям. Також ми пропонуємо Вашій увазі цікаві лекції з людьми, які досягли успіху в медицині і готові поділитись своїм досвідом з молоддю. Вам будуть доступні різноманітні воркшопи, школи та багато іншого.

Якщо Ви прагнете бути кращими, бажаєте удосконалити свій професіоналізм - Ви рухаєтесь у правильному напрямку, а наша платформа дасть ключ до вдосконалення кожному.

https://www.youtube.com/c/ProgressPlatform

British Medical Journal

Для підтримки українських лікарів компанія  BMJ Publishing Group Ltd надає вільний доступ до онлайн-видання British Medical Journal,  а саме до двох онлайн-ресурсів – BMJ Best Practice та BMJ Learning.

Доступ надається по всій території України, без привязки до IP адреси установи.

Щоб скористатися ресурсами, перейдіть за відповідним посиланням:

Доступ до BMJ Best Practice

Доступ до BMJ Learning

British Medical Journal – один з найстаріших рецензованих медичних  журналів в світі,  глобальний постачальник освітніх послуг у сфері медицини для різноманітної читацької аудиторії.

BMJ Best Practice – онлайн-інструмент з підтримки клінічних рішень, призначений для допомоги в діагностиці, профілактиці та лікуванні хвороб пацієнтів.

BMJ Learning – освітній онлайн-ресурс для лікарів та інших фахівців у сфері охорони здоров’я, на якому розміщені понад 100 акредитованих рецензованих навчальних модулів у різних форматах. Частина метеріалів доступна українською мовою.

EBSCO

Nursing Reference Center Plus – надає доказову клінічну інформацію медичним сестрам

DynaMed – надає найактуальнішу та точну, доказову інформацію клініцистам

Rehabilitation Reference Center – надає доказову інформацію для фізіотерапевтів

У цей важкий для країни час міжнародні компанії хочуть підтримати  українські лікарні та медичні заклади, надаючи безкоштовний доступ до своїх інформаційних ресурсів.

На сьогодні відкрито доступ до платформи EBSCO (DynaMed, Nursing Reference Center Plus, Rehabilitation Reference Center) та онлайн-видання British Medical Journal (BMJ Best Practice та BMJ Learning).

Для отримання детальної інформації про кожний ресурс перейдіть за посиланням:

 1. Безкоштовний доступ до медичних ресурсів компанії EBSCO
 2. Безкоштовний доступ до BMJ для лікарів, медсестер, парамедиків

Міжнародна компанія EBSCO для підтримки українських медичних закладів відкриває безкоштовний доступ до ресурсів клінічної інформації на платформі EBSCO. Українські  лікарі та інші фахівці у сфері охорони здоров’я можуть попрацювати з такимим ресурсами:

 • DynaMed – надає найактуальнішу та точну, доказову інформацію клініцистам;
 • Nursing Reference Center Plus – надає доказову клінічну інформацію медичним сестрам;
 • Rehabilitation Reference Center – надає доказову інформацію для фізіотерапевтів.

Коротка інструкція з авторизації на платформі EBSCO:

1) Перейдіть за посиланням: https://search.ebscohost.com/ 

2) Введіть облікові дані для входу:

 1. У полі User ID (ідентифікатор користувача) напишіть слово ukrzdorovya
 2. Password (пароль): ukr!22
 3. Натисніть на Sign in

4. Оберіть необхідний ресурс, перейшовши за посиланням

When you care for patients, the stakes are high and every decision counts. You need the best evidence and clinical guidance at your fingertips to answer even the most complex questions with confidence.

https://www.wolterskluwer.com/en/solutions/uptodate

Our teams in Health are providing ongoing customer access to UpToDate for healthcare providers in Ukraine and the region in need and participating in Research4Life, part of the WHO Hinari Programme, to provide access to journal content for Ukraine medical institutions. Legal & Regulatory is making legal research resources available to lawyers to help Ukrainian refugees.

https://www.uptodate.com/contents/society-guideline-links-health-concerns-following-a-disaster?fbclid=IwAR104iWv9FnzXCyaqS3g8gfJLmTKq3r9MYhqggKGX8N0AT4HKHBZAfU2RMc

Ресурси для саморозвитку

У цьому розділі ми зібрали перелік стажувань та стипендіальних програм з частковою можливістю працевлаштування у вищих навчальних закладах різних країн світу, які у важкий для України час надали українським дослідникам, викладачам та студентам таку можливість і відкрили двері своїх закладів для українців спростивши або відмінивши погоджувальні процедури.

Ви можете ознайомитися з доступними освітніми онлайн-платформами, мобільними застосунками, курсами та ресурсами для особистого розвитку.

Lecturio містить величезний банк відео-матеріалів з теоретичних та клінічних дисциплін, бази запитань USMLE Step1 та USMLE Step2, та базу даних присвячених COVID-19. Матеріали представлені англійською мовою, однак для тих, хто не володіє мовою, додані субтитри українською. Після кожного навчального матеріалу є можливість дати відповіді на запитання для оцінки засвоєння пройденого матеріалу.

Місія Lecturio – надавати студентам, які вивчають медицину, та викладачам найкращі і найвищої якості засоби навчання, підкріплені доказово наукою. Lecturio створив доступний, адаптивний та персоналізований високоякісний цифровий медичний освітній ресурс. Платформа розроблена з урахуванням потреб студентів та викладачів у поєднанні з найновішими технологіями навчання та комплексними функціями моніторингу і оцінювання.

Заходьте на платформу за посиланням https://tnmu.lecturio.com

Видавництво McGraw-Hill надає медичним університетам в Україні безкоштовний доступ до трьох медичних платформ до кінця цього року:

AccessMedicine

AccessSurgery

AccessEmergencyMedicine.

Безкоштовний доступ до цих платформ активний з 1 липня, і ви зможете отримати доступ до платформ, використовуючи наступні облікові дані (унікальні для нашого університету):

Username: tnmu

Password: Medicine2022

Компанія Henry Stuart Talks надала безоплатний доступ на академічний навчальний рік 2022-2023 (до 1 липня 2023 року) до своїх навчальних англомовних мультимедіаресурсів.

Це мультимедійні лекції від провідних експертів світу The Biomedical & Life Sciences Collection https://hstalks.com/biosci/

Тематика включає базові предмети-основи наук про життя та до останніх розробок у терапевтичних втручаннях, від рівня однієї молекули до цілих популяцій.

Також HSTalks надає повний доступ до журналу Advances in Online Education: A Peer-Reviewed Journal.

Ознайомитися зі змістом журналу можна авторизувавшись з університетським імейлом @tdmu.edu.ua (аналогічно до доступу до мультимедійних лекцій від провідних експертів світу The Biomedical & Life Sciences Collection https://hstalks.com/biosci/ )

Створіть свій безкоштовний акаунт та здобувайте знання

Вміст упорядкований за категоріями та терапевтичними областями та включає лекції як для просунутого, так і для початкового рівня.

Categories: Cell biology, Genetics and epigenetics, Biochemistry, Cancer, Pharmaceutical Science, Microbiology, Agriculture and ecology, Clinical medicine, Methods, Omics and systemic biology, Disorders and Treatments, Metabolism and Nutrition, Neuroscience, Immunology, Reproduction.

Therapeutic areas: Oral health, Infectious diseases, Heamatology, Dermatology, Neurology, Cardiology, Dermatology, Vaccines, Oncology, Obstetrics, Oncology, Ophthalmology, Respiratory Diseases, Inflammation.

Матеріали призначені для викладачів, дослідників, аспірантів та студентів як для навчання (дистанційного асинхронного) так і для більш глибшого розуміння тематики та проблеми при проведенні наукових досліджень.

Coursera надає безкоштовний доступ до понад 5200 курсів і 2200 проектів

від провідних університетів і партнерів Coursera на платформі Coursera for

Campus для всіх українських закладів освіти та здобувачів освіти. Наш університет зараєстровано.https://www.coursera.org/programs/tiernopils-kii-natsional-nii-miedichnii-univiersitiet-imieni-i-ia-gorbachievs?currentTab=CATALOG

  Безкоштовний доступ до анімованих ресурсів LabSims. 

Переосмисліть свій досвід лабораторного навчання за допомогою онлайн-інтерактивних лабораторних симуляцій для студентів.

Покращуйте навички студентів і прискорюйте навчання за допомогою кращих можливостей для практики, розширеної підтримки та персоналізованого зворотного зв’язку із використанням анімованих навчальних ресурсів.

->  детальна інструкція з реєстрації

Bentham Science – видавець рецензованої наукової літератури з фармакології, медицини, технічних та суспільних наук. Наразі Bentham Science видає понад 130 наукових рецензованих журналів, переважна більшість яких індексуються провідними бібліографічними базами даних. Безкоштовний тестовий доступ до електронних ресурсів видавництва Bentham Science надано закладам вищої освіти та науковим установам України з 15 вересня 2021 року до 31 грудня 2022 року.

CAPSULE - це навчальний ресурс на основі спеціальних тестових завдань, призначений для студентів-медиків для застосуванні медичних знань у клінічних умовах. Ресурс містить понад 680 клінічних випадків з понад 3500 запитаннями з 39 дисциплін. Клінічні випадки охоплюють усі клінічні спеціальності, які вивчають на 4 та 5 курсах, включаючи медицину, хірургію, педіатрію, психіатрію, терапію, акушерство та гінекологію, загальну практику та професійні дослідження. Запитання щодо клінічних випадків базуються на MCQ, а випадки містять понад 450 зображень, включаючи рентгенологічні, ЕКГ та клінічні фотографії.

Цей ресурс є результатом співпраці між медичною школою Брайтона та Сассекса (BSMS) і Ocasta, компанією, що займається навчальними технологіями. Вміст був розроблений клініцистами медичної школи Брайтона та Сассекса. CAPSULE регулярно переглядається та оновлюється редакційною колегією, має мобільні додатки для телефонів Apple і Android, а також планшетів.

Пошуковий індекс OERSI для відкритих освітніх ресурсів:

 • більше ніж 55 000 відкритих освітніх ресурсів;
 •  індекс пошуку національних і міжнародних джерел OER у вищій освіті;
 •  міжмовний інтерфейс користувача (також українською);
 • міжмовний пошук заголовків, ключових слів і резюме;
 • відкрите програмне забезпечення, можливість конфігурування, неодноразове використання.

Заходьте на платформу за посиланням     https://oersi.org       

 FutureLearn – це веб-сайт, який пропонує широкий вибір онлайн-курсів, створених відомими та визнаними університетами і спеціалізованими організаціями.

- Більшість курсів проводяться англійською мовою

- Більшість курсів тривають від двох до шести тижнів.

- Курси проходять повністю онлайн через веб-сайт

- Ви можете отримати цифровий сертифікат по завершенню курсу.

Основні напрямки:

 • Business & Management
 • Creative Arts & Media
 • Healthcare & Medicine
 • History
 • IT & Computer Science
 • Language
 • Law
 • Literature
 • Nature & Environment
 • Politics & Society
 • Psychology & Mental Health
 • Science, Engineering & Maths
 • Study Skills
 • Teaching

Для ТНМУ створено окрему сторінку за посиланням

https://www.futurelearn.com/campus/ternopil-national-medical-university

Детальна інформація з роз’ясненнями – за посиланням https://futurelearn.zendesk.com/hc/en-us/articles/10565875080978-Campus-for-Ukraine.

CASUS - система мультимедійного навчання та авторства на основі кейсів для студентів, аспірантів та безперервної освіти

Програмне забезпечення CASUS дозволяє швидко й ефективно створювати високоякісні, інтерактивні та автентичні навчальні випадки/віртуальних пацієнтів.

CASUS можна використовувати та підключати до всіх поширених систем управління навчанням, таких як Moodle.

Посилання для доступу до платформи   https://player.casus.net/

Реєструватися потрібно зі своєї університетської скриньки @tdmu.edu.ua. Платформа доступна для викладачів та студентів.

Навчальні матеріали Американського товариства гематології (American Society of Hematology) містять:

 • останнє видання підручника (ASH-SAP), комплексного освітнього ресурсу, який містить тематичні дослідження, клінічні кейси

 https://academy.hematology.org/page/simulation,

 • питання та відповіді для самоперевірки

 https://academy.hematology.org/course/view.php?id=1997&pageid=44720

Студенти, аспіранти і викладачі ТНМУ мають безкоштовний доступ до навчальних матеріалів Американського товариства гематології  до кінця 2023 року.

Щоб отримати доступ на ASH homepage (www.hematology.org) використовуйте Usernameioi@hematology.org Password: ASHblood2023