У ТДМУ розпочато роботу над спільним україно-польським проектом «Дослідження епідеміології, патогенезу, клініки та профілактики бореліозу»

Співпраця відбувається в рамках науково-дослідницьких проектів Європейського Союзу між науковцями Державної Вищої школи імені Папи Іоанна Павла ІІ в Білій Підлясці (Польща) та Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Одним з основних напрямків співробітництва в рамках цього проекту є проведення клінічних та лабораторних досліджень на наявність збудника хвороби Лайма у лісників і мисливців Тернопільської області.

DSC_0194

Після перемовин, які відбулися влітку 2015 року, керівництво ТДМУ отримало згоду від адміністрації Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства на сприяння як в плані організації оглядів лісників і мисливців, так і фінансової підтримки.

Працівниками кафедри інфекційних хвороб з курсом епідеміології, шкірних та венеричних хвороб Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського разом з колегами з Польщі розроблено уніфіковану анкету-опитування для вивчення епідеміології, клінічних проявів бореліозу та знання засобів профілактики цього інфекційного захворювання лісниками та мисливцями  Тернопільської області та Люблінського воєводства Польщі.

У період з жовтня по листопад цього року було проведено анкетування 329 лісників Бережанського лісомисливського господарства, Бучацького, Кременецького,  Тернопільського та Чортківського лісових господарств.

DSC_0170

Анкетування серед працівників Кременецького лісового господарства проводить доцент кафедри інфекційних хвороб з курсом епідеміології, шкірних та венеричних хвороб Шкільна Марія Іванівна

Активними учасниками проекту стали майбутні дерматологи, які проходять інтернатуру на базі Тернопільського обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру, зокрема Ірина Пришляк, Ольга Пришляк, Ірина Заборна, Вікторія Накутна, Катерина Яворська.

DSC_0196

Паралельно з анкетуванням проведено забір крові для лабораторних досліджень на наявність збудника бореліозу у лісників  Тернопільської області.

DSC_0177

Отримані результати анкетувань та лабораторних досліджень на наявність збудника хвороби Лайма у лісників нашого краю після опрацювання співробітниками кафедри будуть відправлені науковцям Вищої школи імені Папи Іоанна Павла ІІ в Білій Підлясці для наступного етапу реалізації проекту.