Меню Закрити

ТДМУ – учасник Проекту сприяння доброчесності в Україні

Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського один з десяти українських вищих навчальних закладів, які беруть участь в Проекті сприяння доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project – SAIUP). Цей проект реалізовується Американськими радами з міжнародної освіти у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та за підтримки Посольства США. Його актуальність пов’язана з тим, що новий закон «Про вищу освіту» заклав основи для університетської автономії, а відповідні підзаконні акти дали змогу університетам впроваджувати академічну, фінансову та кадрову  автономію. Цей час є найкращим для того, щоб поєднати впровадження університетської автономії з розвитком академічної доброчесності в українських ВНЗ.

????????????????????????????????????

У проекті також беруть участь такі виші: Луцький національний технічний університет, Донецький національний університет, Тернопільський національний економічний університет, Ізмаїльський державний гуманітарний університет, Сумський державний університет, Харківський національний університет імені В.Каразіна, Запорізький державний університет, Інститут міжнародних відносин КНУ імені Т.Шевченка, Одеський національний університет імені І.Мечникова.

DSC_6457 DSC_6570 DSC_6587

Координатор Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) Тарас Тимочко, радник з питань культури Посольства США в Україні Конрад Тьорнер, асистент проекту Яна Чапайло, спеціаліст проекту Юлія Солодько перебували 23 березня цього року з робочим візитом у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського, під час якого зустрілися з ректором ТДМУ, професором Михайлом Кордою, проректором з науково-педагогічної роботи, професором Аркадієм Шульгаєм, проректором з наукової роботи, професором Іваном Кліщем, а також викладачами і студентами вишу.

Гостей ознайомили з тим, що вже зроблено в ТДМУ у напрямку сприяння академічній доброчесності, зокрема запровадження системи перевірки дисертаційних робіт на плагіат, успішна діяльність Центру незалежного тестування студентів та інше.

DSC_6488 DSC_6515 DSC_6518 DSC_6522

«Нам випала честь вперше працювати з вищим медичним навчальним закладом. В Міністерстві освіти і науки України порекомендували саме ваш університет, як один з провідних вузів у галузі медичної освіти. Хочу зазначити, що в нашої організації «Американські ради в Україні» є вже чималий досвід успішної реалізації низки важливих проектів для освітянської галузі, зокрема це стосується програми «Flex», «Відкритий світ» та впровадження і адміністрування зовнішнього тестування в Україні. Також маємо чималі напрацювання щодо технічної підтримки освітньої реформи. Зазначу, що вся Україна спостерігатиме за тим, як ми будемо в 10 університетах вибудовувати модель доброчесності. Дотримання принципів академічної доброчесності дасть можливість студентам у майбутньому будувати успішну кар’єру, гідно конкурувати на міжнародному ринку праці, а для університетів це буде пов’язано з підвищенням рейтингу та іміджу. Невдовзі в законодавстві будуть прописані відповідні норми і засоби покарання за недотримання доброчесності. Ми спершу хочемо донести максимум інформації до всієї молоді», – зазначив Тарас Тимочко.

Зі свого боку Конрад Тьорнер звернув увагу на те, що питання академічної доброчесності упродовж останніх років стало доволі актуальним. Він наголосив на тому, що для української нації, яка має високий інтелектуальний рівень, ця проблема може бути вирішена дуже якісно, але для цього потрібно час. За його словами, проект спрямований на те, що студенти будуть подавати свої пропозиції і зможуть втілити в реальність сформовану у своїх університетських середовищах стратегію академічної доброчесності.

DSC_6648

DSC_6624 DSC_6639 DSC_6640 DSC_6653 DSC_6654

Під час лекції для студентів, яка відбулася в актовій залі адміністративного корпусу ТДМУ цього дня, організатори проекту неодноразово наголошували на важливості дотримань правил академічної доброчесності для майбутнього розвитку країни.

«Сьогодні в світі спостерігається таке явище, як інфляція дипломів. Тобто роботодавець все менше уваги звертає на диплом про вищу освіту, а більше на досвід роботи і знання. Вам варто під час навчання максимально вдосконалюватися, здобувати знання і практичні навички, аби потім знайти гідну роботу і успішно будувати свою кар’єру. Кожна ваша хвилина навчання є надзвичайно цінна, а кожен самостійно складений іспит з дотриманням академічної доброчесності наближає вас до професійного успіху», – звернувся до студентів Тарас Тимочко.

DSC_6684

Він також зазначив, що в багатьох країнах також постає проблема з академічної чесністю. Проте у більшості цих держав є чіткі механізму її захисту, а в деяких такі правила відсутні. На жаль, до останніх належить Україна. Проте сьогодні є шанс спільними зусиллями керівництва університетів, викладачів і студентів сформувати систему академічної доброчесності, випрацювати правила її дотримання.

DSC_6602 DSC_6603

Під час лекції студенти заповнили анкети, за допомогою яких координатори проекту зроблять аналіз ситуації щодо дотримання доброчесності з боку студентської молоді.

DSC_6671 DSC_6689

Загалом в гостей залишилися позитивні враження від ТДМУ і Тернополя. Вони висловили бажання ще раз приїхати сюди. «Місто має академічну атмосферу, адже тут діє багато вузів і є багато студентів. Я вірю в те, що нам вдасться досягти поставлених цілей», – підсумував Конрад Тьорнер.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.