Студентська команда ТДМУ стала кращою у VI Всеукраїнському чемпіонаті бригад екстреної медичної допомоги

Команда студентів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського під час VI Всеукраїнського чемпіонату бригад екстреної медичної допомоги «Слобожанські медичні ралі», який відбувся поблизу Харкова 25-27 травня цього року, стала кращою в Україні. У загальному підсумку майбутні медики з Тернополя вибороли перше місце.

rzgIKpN8D_8

Честь університету і міста відстоювали студентка четвертого курсу медичного факультету Богдана Перевізник (лікар), студент третього курсу медичного факультету Денис Кошарський (фельдшер), студентка другого курсу медичного факультету – Анастасія Гудима (фельдшер), студент третього курсу медичного факультету – Ігор Бигар (водій).

«Змагання розпочалися зі вступної конференції щодо надання екстреної медичної допомоги в умовах надзвичайних та конфліктних ситуацій, під час якої виступали провідні фахівці і експерти у цій галузі. Ми мали можливість взяти участь у практичних майстер-класах, зокрема «Огляд стандартів серцево-легеневої реанімації», «Зупинка критичної кровотечі, тампонування і бандажування ран», «Медичне сортування». Останній майстер-клас провів завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини, професор Арсен Гудима. Його поради і настанови були корисними для всіх учасників, адже згодом ми всі проходили конкурсне завдання, де було багато потерпілих», – розповіла Богдана Перевізник.

4DMymRqfygM

Загалом в чемпіонаті взяла участь 31 команда, серед яких були фахівці з Литви та дві студентські бригади – ТДМУ і збірна студентів-медиків Харкова.

Усі змагання і конкурси мали практично-орієнтований характер, тому потрібно було здобуті знання швидко застосовувати під час надання допомоги. «Наприклад, у нас була ситуація, коли викликали бригаду «швидкої» до чотирирічної дитини. Після проведення первинного і вторинного обстеження та спілкування з батьками нам вдалося діагностувати черепно-мозкову травму. Також потрібно було вміти надати допомогу хворим зі значними травмами, переломами. Окрім того, рятували потерпілих у ДТП, здійснювали серцево-легеневу реанімацію, маніпуляції. В рамках змагань відбувся конкурс на виконання  практичних навичок, в якому потрібно було інтубувати дитину до одного року, підключити систему, визначити площу опіків і об’єм інфузійної терапії при цих ураженнях. Також ми виконували тестові завдання, які були окремо розроблені для лікаря, фельдшера і водія. Були завдання з нічними виїздами», – додала Богдана.

4y2oFaMMFpg EsjLUGV9oE4 EW5I2mofuYA

Дуже важливим та відповідальним був конкурс з масовим ураженням і великою кількістю постраждалих. Він є обов’язковим під час таких змагань, адже бригади швидкої допомоги повинні вміти чітко диференціювати потерпілих, визначати пріоритети, кому насамперед потрібно надавати допомогу, а хто може зачекати. Серед трьох бригад екстреної допомоги, які прибували на місце ДТП, потрібно було визначити координатора. Під час участі нашої команди у цьому етапі змагань координатором обрали Богдану Перевізник. Водії трьох бригад спостерігали за людьми в «зеленій» зоні, тобто за тими, хто найменші постраждав, а також займалися паркуванням машин. Кожна бригада визначила відповідального за сортування потерпілих. Решта займалися наданням допомоги. Загалом кожна команда пройшла 8 конкурсних завдань.

ixmP3E228nA

 U5eDuuIPUSY

«Чесно кажучи, ми не думали, що переможемо. Оскільки було 29 професійних команд. Ми просто ретельно готувалися, підтягнули ті напрямки, в яких були менш підготовлені, адже не всі з нас уже вивчали педіатрію та інше. До речі, ми закупили дитячі манжетки для вимірювання артеріального тиску, кафедра медицини катастроф і військової медицини придбала дитячу дошку», – зазначила Богдана Перевізник.

SMklbhMJkuU

Цього року судді визначали переможців у загальному підсумку, серед професіоналів і студентів. Наша команда здобула перше місце серед студентських команд, а також в загальному заліку посіла першу сходинку, випередивши професійну команду екстреної допомоги з Тернополя на 3 бали. Серед професіоналів перемогу отримала бригада екстреної допомоги Тернополя. У чемпіонаті команда ТДМУ виступала під номером 12 (подаємо таблицю з результатами змагань нижче).

7SbCR-p9h-4

13256327_1165920090095680_4734387046579648259_n

Зазначимо також, що обидві тернопільські команди прийшли на парад бригад екстреної допомоги у вишиванках.

0x_tuOnanWo

HWfu4oIuW48

Студенти висловлюють щиру подяку ректору ТДМУ, професору Михайлу Корді за всебічну підтримку і сприяння у підготовці та участі в змаганнях.

Також вони вдячні начальнику територіального медичного об’єднання УМВС України в Тернопільській області Михайлу Василишину, який посприяв нам у наданні карети швидкої допомоги. Начальник лікарсько-експертної комісії ДСНС в Тернопільській області Богдан Ягельський також допоміг у підготовці нашої команди. Команда вдячна водію карети швидкої допомоги Олегу Олексію.

QEpSW9sinR0

Асистент кафедри анестезіології, реаніматології Юрій Сорока, судинний хірург Тернопільської університетської лікарні Юрій Свідерський, асистент кафедри медицини катастроф і військової медицини Віктор Шацький, доцент кафедри акушерства і гінекології Наталія Петренко допомагали студентам опанувати важливі практичні навички. Практичний досвід наша команда перейняла і від лікаря-кардіолога Заліщицької центральної районної лікарні Галини Цимбалюк, яка є чемпіоном України і Європи з швидкої допомоги.

DvPtNLGPgHk

«Також хочу подякувати голові Студради ТДМУ Тарасу Морозу, який нас підтримував. Хочу сказати, що ця перемога не тільки наша, а й величезної команди людей, які допомагали нам у підготовці, всіляко сприяли нашій участі у чемпіонаті. Щиро дякую всім ще раз», – наголосила Богдана Перевізник.

Завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини, професор Арсен Гудима зазначив, що команда ТДМУ тренувалася дуже відповідально і з чималим ентузіазмом. Перемога студентів, за його словами, стала можливою і завдяки постійному відпрацюванню практичних навичок на базі міжкафедрального центру, в якому сконцентровані манекени і муляжі.

«Хотів би відзначити і те, що в команді кожен мав свій сектор роботи, яку виконував бездоганно. Окрім того, майбутні медики підстраховували один одного, що і дало такий високий результат. Також вдячний голові суддівської колегії та голові Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги Віталію Крилюку за забезпечення неупередженого та об’єктивного суддівства. Дуже приємно, що університет максимально долучився до підготовки та матеріальної підтримки студентської команди», – підсумував Арсен Гудима.

GXrrI07EDtc

Вітаємо нашу команду з перемогою і бажаємо надалі вдосконалювати свою майстерність, здобувати нові досягнення! Адміністрація ж університету надалі буде підтримувати талановиту молодь у її професійному зростанні та участі у подібних чемпіонатах.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.