Меню Закрити

Представники ТДМУ взяли участь в тренінгах в рамках Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні

З 28 травня по 1 червня в Києві відбулась зустріч та тренінги партнерів Проекту Сприяння академічній доброчесності в Україні, що його розпочали Американські ради з освіти за участі Міністерства освіти і науки України з січня 2016 року та за підтримки Посольства Сполучених Штатів. Проект охопив 10 українських університетів – з різних регіонів і з різними характеристиками. Єдиним медичним університетом, що є залученим до даного Проекту, став Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського.

Проект сприяння академічній доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project – SAIUP) взяв на себе амбітне завдання ознайомити громадськість з проблемою, яка стосується не лише якості освіти: вона має безпосередній вплив на формування громадянського суспільства, яке мусить свідомо брати на себе відповідальність за власні вчинки та жодним чином не толерувати обман, непорядність та нехтування принципами доброчесності. Академічна доброчесність означає, що в процесі навчання та дослідницької роботи студенти, викладачі та науковці керуються, передусім, принципами чесної праці та навчання, що стане невід’ємною складовою  нової академічної культури в українських ВНЗ та передумовою для успішного розвитку суспільства (з прес-релізу Проекту).

Координаторами проекту від викладацького складу ТДМУ стала доцент кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги Оксана Сидоренко , від студентів – студентка 3 курсу медичного факультету Ірина Підгайна  та студент 3 курсу стоматологічного факультету Андрій Михнюк .

30 травня відбулась урочиста зустріч партнерів сприяння академічній доброчесності, на якій з вітальним словом виступила перший заступник Міністра освіти та науки України п. Інна Совсун. Опісля представники Університету Ферфілд  (штат Коннектикут, США) Кетрін Нантц та Девід Шмідт презентували концепцію академічної доброчесності: «Впровадження академічної доброчесності в Україні».

В попередні (28-29 травня) та наступні 2 дні (31 травня-1 червня) відбулись тренінги відповідно для студентських координаторів Проекту та координаторів-викладачів. Під час тренінгів в рамках Проекту університети-учасники отримали певні практичні знання та навики впровадження основних принципів академічної доброчесності , а також план дій щодо популяризації цих принципів в своєму ВНЗ.

Проект SAIUP повинен зіграти одну з визначальних ролей у трансформації українського суспільства – змінюючи систему вищої освіти, він одночасно змінюватиме суспільні цінності, носіями яких стануть студенти і випускники університетів.  Результатом роботи Проекту повинні стати своєрідні «історії успіху»: як подолати нечесність в університеті , підвищити якість освіти, знайти інструменти впливу на свідомість здобувачів освіти.

1

Представники Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського Сидоренко Оксана, Підгайна Ірина та Михнюк Андрій  із Конрадом Тернером, Радником з питань преси освіти та культури Посольства США в Україні.

2

Представники ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського та ТНЕУ із представником Університету Ферфілд  Професором  Кетрін Нантц.

3

Під час тренінгу із студентськими координаторами.

4

Представник Університету Ферфілд  професор  Кетрін Нантц під час тренінгу.

5

Представник Університету Ферфілд  професор  Девід Шмідт під час тренінгу.

6

Представники університетів-партнерів Проекту Сприяння академічній доброчесності в Україні.