Студент ТДМУ ознайомився з канадським досвідом організації студентського самоврядування

Нещодавно представник студентського активу Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Тарас Мороз отримав можливість детально ознайомитися з організацією студентського самоврядування в Університеті імені Грента МакЮена (Едмонтон, Канада). З канадським вишем ТДМУ успішно співпрацює упродовж трьох років. У рамках партнерства реалізовано соціально важливі проекти (https://www.tdmu.edu.ua/2016/05/17/delegatsiya-universytetu-imeni-grenta-makyuena-m-edmonton-kanada-vidvidala-tdmu/).

16809554_1356485827764904_1200683590_n

«Ми отримали можливість більше дізнатися про студентське самоврядування в Університеті імені Грента МакЮена завдяки запрошенню його президента, доктора Девіда Аткінсона. Окрім мене, стажування пройшли ще двоє студентів з України – Заріна Халімон (студентка Національного університету «Києво-Могилянська академія») і Михайло Шалемба (студент Українського католицького університету). Зазначу, що ці університети і ТДМУ є партнерами канадського вишу.

16788089_1356485724431581_1762487638_n

Насамперед варто сказати, що всі, хто працює в сегменті студентського самоврядування, є фахівцями високого рівня. Студенти для того, щоб реалізувати себе в цьому, йдуть на рік в академвідпустку. Вони працюють там, як на роботі. Це професійна структура з великим бюджетом, штатом працівників. В Україні студентське самоврядування здебільшого є волонтерською діяльністю», – розповів Тарас Мороз.

Він додав, що подібні візити є дуже корисними для розширення горизонтів, для запозичення досвіду. Тарас Мороз зазначив, що здебільшого проекти студентського самоврядування реалізовують фахівці, які офіційно працюють в штаті.

16809184_1356485797764907_1836350519_n

«Студенти лише придумують їх, подають ідеї, координують. Насправді у нас дуже різні проблеми, які потрібно вирішувати. Цікавим є досвід співпраці студентських організацій з органами влади. Ми мали можливість поспілкуватися з Міністром освіти провінції Альберта, з депутатом міської ради. У Канаді цінують і поважають думку студентів. Відповідно молодь має реальну можливість лобіювати свої інтереси. На основі цього приймаються закони. Наприклад, сьогодні студенти лобіюють оплачуване стажування. Вони довели, що воно більш ефективне, ніж безкоштовне. До речі, SAMU (Student’s Association Macewan University) – дуже впливова організація на рівні міста, не говорячи про університет», – поділився враженнями Тарас Мороз.

Він зазначив, що для нас цікавим було би втілення декількох проектів, які є в Канаді, зокрема «Mental health». Це проект психологічної допомоги студентам, в реалізації якого задіяні студенти-волонтери і професійні психологи. Вони допомагають тим студентам, в кого є психологічні проблеми. За словами Тараса Мороза, у Канаді доброму психічному самопочутті приділяється велика увага.

Він запевнив, що надалі допомагатиме в усьому Студентському парламенту. Нагадаємо, що минулого року цей юнак очолював Студентську раду ТДМУ.

Тарас висловив подяку ректору ТДМУ, професору Михайлу Корді, президенту Університету імені Грента МакЮена Девіду Аткінсону, проектному менеджеру Центру українських ресурсів та розвитку Університету імені Грента МакЮена Юрію Конкіну, інспектору секретаріату Інні Бірченко, SAMU (Student’s Association Macewan University) за надану можливість здобути міжнародний досвід і за підтримку.

Стажування молоді відбулося за рахунок Університету імені Грента МакЮена та української діаспори.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.