У ТДМУ відбувся день фармацевтичного факультету

З нагоди 60-річчя Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 15 лютого 2017 року відбувся день фармацевтичного факультету. Викладачі, студенти і випускники прийшли згадати славетні сторінки історії ТДМУ. Нагадаємо, що фармацевтичний факультет розпочав свою діяльність 1 вересня 2000 року. Перший набір студентів спеціальності «Фармація» становив 69 осіб. Вже у 2001 році студентами першого курсу спеціальностей «Фармація» та «Клінічна фармація» стало 149 абітурієнтів з різних куточків західного регіону України.

MED_9354 MED_9370 MED_9382 MED_9390

MED_9362

Про перші роки становлення та розвитку фармацевтичного факультету присутнім розповіла перший декан фармацевтичного факультету, професор Світлана Марчишин, яка сьогодні є завідувачем кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою.

«У січні цього року минуло 17 років, як я розпочала свою роботу в медичному університеті. Саме тоді попередній ректор Леонід Ковальчук запросив мене на роботу для того, щоб розвивати фармацевтичну освіту і науку. У той час разом зі мною розпочали свою діяльність професори Людмила Фіра, Ольга Денефіль, Іван Кліщ. Ми спільними зусиллями почали створювати факультет. Сьогодні в нас уже багато докторів і кандидатів наук, відмінна матеріально-технічна база. Тоді ще не було факультету, а працювали ми як підрозділ медичного факультету. Минув час – і сьогодні ми маємо один з найкращих в Україні фармацевтичний факультет», – зазначила Світлана Марчишин.

MED_9401 MED_9405 MED_9412 MED_9423

Перший випуск на фармацевтичному факультеті відбувся у червні 2005 року – дипломи тоді ще Тернопільської державної медичної академії імені І.Горбачевського отримали 64 провізора (із них, 7 – «з відзнакою»).

MED_9421

Про подальший розвиток факультету розповів професор Тарас Грошовий, який очолював цей підрозділ з 2002 по 2006 роки. Сьогодні він обіймає посаду завідувача кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків. У своїй промові Тарас Грошовий згадав усіх відомих перших випускників, які досягли значних успіхів і якими пишається факультет.

MED_9453 MED_9460

У виконанні студентки першого курсу Ірини Роговської прозвучала пісня «Як у нас на Україні», а студенти третього курсу Василь Мастенко та Лілія Латацька подарували танець.

MED_9477

Доцент Наталя Белей в числі перших прийшла на факультет та багато років працювала з деканом, завідувачем кафедри і просто чарівною жінкою Людмилою Соколовою. Вона поділилися своїми спогадами та побажала викладачам і студентам фармацевтичного факультету успіхів, нових досягнень і миру.

MED_9487 MED_9494

Музичну композицію на саксофоні виконав студент третього курсу Владислав Довгалюк, а студент другого курсу Олександр Кравчук подарував пісню.

Базою фармацевтичного факультету сьогодні є навчальний корпус, який розташований на вулиці Руській, 36. Тепер тут здобувають освіту 838 студентів, з яких 781 українських та 57 іноземних. У корпусі зроблено капітальний ремонт, оновлено обладнання.

MED_9521

«Мені дуже хвилююче стояти зараз перед вами, оскільки вже багато відбулося в історії університету, а попереду, сподіваюся, десятки років успішної діяльності. З 2000 року невід’ємною часткою закладу став наш факультет. Сьогодні ми вперше зібралися у такій великій і дружній родині, щоб згадати наші здобутки і намітити плани на майбутнє», – звернувся декан фармацевтичного факультету Дмитро Коробко.

MED_9562

Музичний подарунок прозвучав від Тетяни Лемішки.

MED_9566

Серед випускаючих кафедр, яка розташована на базі третьої міської лікарні, є кафедра клінічної фармації. Про історію, становлення та здобутки цього підрозділу розповіла доцент кафедри Валентина Тюріна.

MED_9578

MED_9597 MED_9602 MED_9610 MED_9623 MED_9632

На свято завітала і студентка першого курсу медичного факультету Софія Микулич, яка подарувала пісню у своєму виконанні. Цього вечора творчими номерами потішили студенти фармацевтичного факультету. Вони підготували кілька кумедних сценок з життєвих ситуацій, які можуть трапитися в аптеці. Також цікаво обіграли моменти студентського життя.

MED_9656

Непросто було викладачам налагоджувати навчальний процес: робочі програми, лекції, методичні вказівки, матеріали підготовки до 200 сторінок, тести трьома мовами. Але ще вдвічі важче, коли за сумісництвом ти викладач і студент НФАУ. Проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ розповів про свій досвід поєднання цих двох ролей, згадав цікаві моменти навчання і складання сесій.

MED_9662 MED_9663 MED_9668

Він побажав не зупинятися на досягнутому, надалі бути такою дружною фармацевтичною родиною, тримати високий рівень підготовки майбутніх кадрів для фармацевтичної галузі.

MED_9676

Особливо цікавим цього вечора був виступ студента четвертого курсу Андрія Гуцуляка, який підготував оригінальну авторську пісню. Інші студенти порадували цікавими мемами (картинками з гумористичним змістом). Колекцію мемів підготував студент четвертого курсу Андрій Романюк.

Яке дійство обходиться без українських пісень. Надзвичайно приємно, що до їх виконання долучились студенти-іноземці.

На завершення заходу декан фармацевтичного факультету Дмитро Коробко звернувся до всіх присутніх: «Давайте дамо одне одному слово – кожної третьої неділі вересня у день фармацевтичного працівника  організовувати цікаві програми, спілкуватися один з одним, збиратися разом, щоб це стало нашою традицією».

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горабчевського.