Меню Закрити

Викладач ТДМУ пройшла стажування у Вроцлавському медичному університеті

Завдяки тісній багаторічній співпраці між Тернопільським державним медичним університетом імені І.Горбачевського та Вроцлавським медичним університетом викладачі ТДМУ мають змогу стажуватися на наукових і клінічних базах польського вишу. Нещодавно доцент кафедри ортопедичної стоматології стоматологічного факультету Світлана Росоловська пройшла місячне стажування у Вроцлавському медичному університеті. Головна мета проекту академічних обмінів – обмін досвідом і співпраця між українськими та польськими медичними освітніми закладами з подальшим використанням отриманих знань для навчання студентів та в практичній діяльності. Стажування відбулося на базі кафедри ортопедичної стоматології та кафедрі пар одонтології медичного університету у Вроцлаві з можливістю відвідати інші кафедри стоматологічного факультету. Зважаючи на це, викладач ТДМУ мала можливість ознайомитися з роботою кафедри консервативної стоматології з дитячою стоматологією, а саме відділення ендодонтії, і кафедри стоматологічної хірургії та щелепно-лицевої хірургії.

 IMG_20170301_111136 IMG_20170301_121656 (1) IMG_20170301_121708

Університет медичний (вигляд ззовні) деканат та  кафедри стоматологічного факультету.

Кафедра ортопедичної стоматології, керівником якої є prof., dr hab. Włodzimierz Więckiewicz розташована на першому поверсі університетської поліклініки. Окремо діє підрозділ матеріалознавства, де завідувачем є dr hab. n. med. Danuta Nowakowska.

IMG_20170317_103943

prof. dr hab Włodzimierz Więckiewicz.

Фантомний клас для студентів другого курсу обладнаний сучасними фантомами, наявні необхідні матеріали. Клінічні зали, де проводять прийом пацієнтів студенти п’ятого курсу під наглядом викладача, оснащені всім необхідним обладнанням та розхідними матеріалами.

 IMG_20170310_090807 1 IMG_20170310_095845 1
Фантомний клас  та клінічний зал кафедри ортопедичної стоматології.

У іншому крилі кафедри розташована зуботехнічна лабораторія, де проводяться всі необхідні маніпуляції зубними техніками для виготовлення різноманітних видів як знімних, так і незнімних конструкцій протезів.

Наукові інтереси кафедри: виготовлення знімних протезів на замкових кріпленнях, ортопедична реабілітація жувальної системи, оцінка нових матеріалів, які використовуються в зубних протезах, лікування хворих після резекції нижньої щелепи, застосування фізіотерапії у хворих з функціональними розладами жувальної системи, ортопедичне лікування дітей і підлітків, дослідження кровотоку в судинах пластинчастих протезів, дослідження в галузі нових технологій, що використовуються в зубних протезах (CAD/CAM технології), використання скловолокна у відновленні зубів, дослідження адгезивних матеріалів, які використовуються для поліпшення утримування зубних протезів, лікування хворих з функціональними розладами жувальної системи. Протягом відведеного часу на цій кафедрі мала можливість брати участь у консультативному прийомі разом з професором кафедри щодо заходів, спрямованих на оптимізацію етапів безпосереднього та відтермінованого пострезекційного протезування.

Кафедра щелепно-лицевої хірургії розташована в клінічному центрі медичного університету. Цей комплекс займає досить велику площу та постійно розширюється, доповнюючись новими підрозділами. На базі кафедри провідними хірургами, кожен з яких має відповідну спеціалізацію, проводяться надзвичайно складні оперативні втручання, пацієнти для яких направляються навіть з інших країн. Незамінною частиною клінічного центру також є лабораторний діагностичний центр, який співпрацює не тільки з відділеннями, а й з іншими клінічними базами і приватними клініками та кабінетами. Сучасне обладнання, широкий спектр методів лабораторної діагностики дає можливість фахівцям вчасно і коректно поставити діагноз, що є особливо важливим для ранньої діагностики новоутворів та й інших захворювань.

Тривалий час було проведено на кафедрі періодонтології, яка поділяється на два підрозділи – періодонтології та захворювань слизової оболонки порожнини рота. Тут проводиться діагностика, лікування (в тому числі й оперативні втручання) різноманітних захворювань тканин пародонта і слизової оболонки ротової порожнини. Кафедра розміщена на базі стоматологічної поліклініки, де знаходяться і кафедри інших стоматологічних дисциплін, а також деканат стоматологічного факультету. На першому поверсі працює реєстратура. У приміщенні поліклініки, окрім клінічних залів для прийому пацієнтів, є лекційні аудиторії з проекторами, операційні, а кожен поверх оснащений стерилізаційною кімнатою для обробки інструментів. Керує кафедрою доктор медичних наук, професор Марек Зентек, що обіймає цю посаду одночасно з посадою ректора університету.

Наукові інтереси кафедри спрямовані на поглиблене вивчення епідеміології, етіології та патогенезі основних стоматологічних захворювань з поглибленим вивченням статусу здоров’я при перебігу основних стоматологічних захворювань, вивченням біохімії слини, використання біоматеріалів в стоматолог. Під керівництвом професора Томаша Конопки відбувається консультативний прийом, діагностика та лікування захворювань слизової оболонки ротової порожнини. Діагностуються складні випадки проявів автоімунних порушень та неврологічних розладів, авітамінозів, передракових захворювань, червоного плоского лишаю, лейкоплакії та кандидозу. Під час обстеження дуже часто відбувається забір матеріалу на гістологічне чи цитологічне дослідження. Цікаві випадки, які потім можна використати для демонстрації та обговорення зі студентами фотодокументуються – для цього на кафедрі є спеціальне професійне фотообладнання. Пацієнтів на консультації скеровують зі всієї області, тому прийомні дні є досить насиченими, що є великою перевагою для студентів, адже, зазвичай, вивчення цієї дисципліни супроводжується значними труднощами саме через відсутність тематичних пацієнтів. Під час проходження стажування Росоловська С.О. неодноразово брала участь у заборі матеріалу та інтерпретації лабораторних результатів після процедури.

IMG_20170314_081127

Ректор університету, професор Марек Зентек.

Під час перебування на кафедрі консервативної стоматології у відділенні ендодонтії Росоловська С.О. мала можливість спостерігати практику студентів 3-5 курсів та клінічний прийом лікарів університетської клініки. Фантомний клас для студентів другого курсу обладнаний сучасними фантомами та наконечниками для роботи, наявні необхідні матеріали та операційний мікроскоп. Знімними частинами фантомів студент забезпечує себе сам. Зала розрахована на 12 студентів, кожен з яких може тут вдосконалювати практичні навички. Студенти старших курсів під наглядом викладача ведуть прийом пацієнтів в клінічних залах, кожна з яких оснащена 3-4 стоматологічними установками. Тут студенти працюють позмінно в парах «лікар-асистент». Також ознайомилася з роботою кафедри і дитячої стоматології.

IMG_20170310_0957041
Практичне заняття на кафедрі дитячої стоматології.

Стажування у Вроцлавському медичному університеті дало можливість підвищити кваліфікацію в галузі ортопедичної стоматології та пародонтології та посприяло обміну досвідом щодо діагностики та сучасних протоколів ортопедичного лікування захворювань тканин пародонту з подальшою можливістю їх удосконалення та впровадження в клінічну практику.

Стажування ще раз довело те, що подальша співпраця між медичними університетами Тернополя та Вроцлава є надзвичайно важливою та перспективною.