У ТДМУ відбулася Всеукраїнська студентська олімпіада з онкології

На базі Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру на кафедрі онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 4-5 травня 2017 року проведено II-й (заключний) етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Онкологія».

Kaf-onkologii-Olimpiada-17054064

Колективом кафедри здійснено відповідну організаційну роботу: складено банк тестових завдань і ситуаційних задач, підготовлено клінічні ілюстрації, розроблено методику «олімпійського іспиту», затверджено склад журі та апеляційної комісії. Учасники складали іспитові завдання в навчальних кімнатах кафедри та в конференцзалі обласного онкодиспансеру.

Kaf-onkologii-Olimpiada-17053837

У інтелектуальній боротьбі змагалися 23 учасники з різних медичних університетів України – з Києва, Харкова, Сум, Запоріжжя, Полтави, Одеси, Дніпра, Вінниці, Івано-Франківська, Чернівців і Тернополя. Студентам 5-6 курсів потрібно було проявити свої знання у розв’язанні ситуаційних клінічних задач, пройти тестовий контроль, відповісти на теоретичні запитання щодо клініки, діагностики та лікування злоякісних пухлин та правильно інтерпретувати декілька клінічних ілюстрацій (КТ, МРТ, ПЕТ, сканограми ін.) тощо. Члени журі – проф. Галайчук І.Й. (голова), проф. Крижанівська А.Є., проф. Жулкевич І.В., доцент Домбрович М.І., к.м.н. Муковоз О.Є. об’єктивно і скрупульозно оцінювали кожного учасника на усіх етапах «олімпійського іспиту».

Kaf-onkologii-Olimpiada-17053852

Kaf-onkologii-Olimpiada-17053882 Kaf-onkologii-Olimpiada-17053928

У програмі олімпіади також відбулися лекції. Проф. Галайчук І.Й., завідувач кафедри онкології ТДМУ, прочитав лекцію «Мастопатії і рак молочної залози», проф. Жулкевич І.В. – «Ураження кісткової тканини в онкогематологічних хворих».

Kaf-onkologii-Olimpiada-17053788

Згодом відбулося підведення підсумків олімпіади. Нагороджував переможців проректор з лікувальної роботи ТДМУ, проф. С.Й. Запорожан. У напруженому змаганні І-е місце виборола студентка 5-го курсу ТДМУ Олена Туманова, ІІ-е місце у Єгора Гушви (Івано-Франківськ) та Оксани Михайлюк (Київ), на ІІІ-й сходинці – студенти Станіслав Іванов (Суми) та Павло Гичак (Полтава). Також грамотами були нагороджені студенти за IV-VI місця – Ірина Карапутна (Івано-Франківськ), Вероніка Бошкова (Одеса), Інесса Тіунова (Київ).

Kaf-onkologii-Olimpiada-17054036

Усім студентам було вручено сертифікати учасника олімпіади, інформаційні буклети про діагностику і лікування мастопатії (від «Біоноріки»), туристичний фотоальбом «Тернопіль». Як подарунок, на пам’ять від ректора ТДМУ, професора Михайла Корди кожен учасник отримав навчальний атлас «Доброякісні і злоякісні пухлини щелепо-лицевої ділянки» (автор – доц. Скакун Л.М.), який щойно вийшов друком в університетському видавництві «Укрмедкнига».

Після напруженого дня змагань, студентів чекала захоплива піша екскурсія Тернополем. Студенти ознайомились із адміністративним та морфологічним корпусами університету, побачили пам’ятники академіку Івану Горбачевському, Соломії Крушельницькій, Тарасові Шевченкові, Івану Франку. Нікого не залишила байдужим перлина міста Тернополя – озеро. Студенти пройшлись набережною Тернопільського ставу. Завершилась екскурсія на старовинній вулиці Валовій.

Другий день олімпіади видався не менш багатим на враження. Учасники разом з працівниками кафедри відвідали Збаразький замок – комплекс споруд нащадків Дмитра Корибута, князів Збаразьких і Вишневецьких. На території замкового двору розташований двоповерховий ренесансний палац, всередині якого розміщені музейні експонати Національного історико-архітектурного заповідника «Замки Тернопілля» (колекція стародавніх ікон, хрестів, монет та ін.). В парку на Замковій горі студенти побували біля пам’ятника Адамові Міцкевичу.

Уперше в історії кафедри онкології та онкодиспансеру колектив підрозділу став організатором Всеукраїнської студентської олімпіади з онкології і цим самим долучився до процесу виховання майбутніх онкологів України.

Інформацію подав зав. кафедри онкології, проф. Галайчук І.Й.