Студенти ТДМУ показали високий результат у Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Інфекційні хвороби»

Нещодавно на базі Одеського національного медичного університету відбулася Всеукраїнська студентська олімпіада з інфекційних хвороб. Команда Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського була представлена трьома студентами п’ятого курсу медичного факультету – переможцями першого туру олімпіади. Честь вишу захищали Альона Лук’янчук, Тарас Колесник, Олег Плювак. Загалом було 43 представники з 15 вищих медичних навчальних закладів України.

Foto 1

Команда ТДМУ з інфекційних хвороб: Плювак Олег, Альона Лук’янчук, Тарас Колесник (зліва направо).

Олімпіада відбулася в три тури на кафедрі інфекційних хвороб ОНМУ. Під час першого туру необхідно було дати відповіді на 40 тестів по типу «Крок 2». Другий етап був описовим, складався з п’яти задач підвищеної складності з такими питаннями: встановити діагноз захворювання, описати методи його діагностики, визначити основні принципи лікування та специфічної профілактики. Третій етап олімпіади був присвячений практичній роботі студентів з хворими, які перебували на стаціонарному лікуванні в Одеській міській інфекційній лікарні (збір анамнезів, проведення об’єктивного обстеження, призначення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень з подальшим їх трактуванням, оформлення медичної документації – формулювання клінічного діагнозу, виписування медичних препаратів у рецептах). Цей етап був надзвичайно цікавим, оскільки довелося діагностувати рідкісні для нашої території захворювання.

Foto 2

Володарка диплому за ІІ місце у Всеукраїнській олімпіаді з дисципліни «Інфекційні хвороби» Альона Лук’янчук.

Наша команда продемонструвала чудові результати. Підтвердженням цього стало здобуття почесного другого місця в індивідуальній першості Альоною Лук’янчук. Дипломом за найкраще клінічне обстеження був нагороджений Тарас Колесник. Диплом за використання інноваційних технологій отримав Олег Плювак.

Відповідальна за підготовку студентів до олімпіади – доцент Наталя Ничик.

Foto 3

Foto 4

Під час екскурсії по місту.

Варто відзначити хорошу організацію проведення олімпіади: привітне ставлення, подарунки (кожен учасник отримав кафедральний посібник з інфекційних хвороб), захоплюючі екскурсії містом та до музею криміналістики.

Підводячи підсумки участі в олімпіаді, потрібно сказати, що набутий навчально-науковий досвід буде надійним теоретичним і практичним підґрунтям на етапах подальшого становлення майбутніх лікарів та науковців.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.