Меню Закрити

Науковець ТДМУ взяла участь в навчальному семінарі Європейської академії алергології та клінічної імунології

Асистент кафедри педіатрії №2 Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського Вікторія Слива взяла участь в навчальному семінарі Європейської академії алергології та клінічної імунології (European Academy of Allergy and Clinical Immunology) «Prevention and Treatment of Food Allergy», який відбувся 14-16 вересня в м. Манчестер (Великобританія).

The University of Manchester.

На семінар прибуло 112 делегатів з 33 країн світу. На жаль, пострадянські країни були представлені тільки двома учасниками.

У роботі взяли участь відомі європейські професори, фахівці у своїй галузі: Сlare Mills (University of Manchester, UK), Alexandra Santos (London Royal College, UK), Kate Grinshaw (IG Allied Health & Primary Care Chair, UK), Philippe Eigenmann (Switzerland), Antonella Muraro (Italy), Maria Montserrat Fernandez-Rivas (Spain), Ronald Van Ree (The Netherlands), Kirsten Beyer (Germany), Rodrigo Rodrigues Alves (Portugal) та багато інших.

Програма семінару була насиченою та різноплановою, присвяченою багатьом актуальним питанням алергології та клінічної імунології – епідеміології харчових алергій, їх профілактиці та лікуванню з позицій новітніх даних щодо складних молекулярних, імунних, генетичних механізмів розвитку алергічних реакцій. Робота відбувалася в режимі пленарних, секційних засідань, майстер-класів та дебатів.

Лекції провідних алергологів та імунологів висвітлювали особливості перебігу алергій на сучасному етапі,  роль раннього введення алергенів в раціон для профілактики розвитку харчових алергій в старшому віці, оптимального вибору суміші для штучного вигодовування у дітей з групи ризику, піднімались питання щодо необхідності і важливості приготування їжі в домашніх умовах. Вражали своєю науковою глибиною доповіді щодо молекулярних механізмів, модифікації алергенів, імуномодуляції та розвитку толерантності в ранньому віці, ролі про- та пребіотиків у лікуванні цієї патології. Оскільки даний навчальний курс був спрямований на завершення розробки клінічних протоколів з імунотерапії харчових алергій найближчим часом, то провідне місце займали питання вибору оптимального шляху введення алергену, дотримання ступеневої терапії та можливі небажані явища такого виду лікування. Цікавим було те, що лекції проходили у вигляді постійного контакту з аудиторією, кожен із учасників висловлював власне бачення з позицій регіональних особливостей культури харчування, дискусії породжували обговорення все більш ширших питань тематики.

Цілий день був присвячений майстер-класам, що дозволило лікарям та дослідникам з різних куточків світу покращити свої навички в зборі анамнезу, проведенні та інтерпретації додаткових досліджень, постановці правильного діагнозу та підборі оптимальної тактики лікування. Вражає, що професіонали найвищого рівня, професори зі світовим ім’ям демонстрували методики проведення прик-тестів, провокаційних проб на собі.

Приємним є те, що наша робота була розглянута та обрана науковим комітетом серед сотні публікацій в число 10 постерних презентацій. Досить цікаво, що питання використання пробіотиків при бронхообструкціях у дітей викликало надзвичайний інтерес у присутніх, адже на відміну від України, де пробіотики використовуються чи не при кожній патології, в Європі їх механізми дії ще досліджуються.

Презентація постерної доповіді ас. Сливою В.В. 

Потрібно відмітити організацію дозвілля для учасників, котра в EAACI завжди на найвищому рівні. Для слухачів було проведено екскурсію містом, в елегантність, монументальність та архаїчність якого не можливо не закохатися; організовано  дві вечері, які, що взагалі вражає мою українську уяву, проходили в Музеї науки та промисловості та Центральній бібліотеці Манчестера.

Museum of Science and Industry

Welcome dinner, Museum of Science and Industry

The University of Manchester Library

Не дарма Манчестер вважається освітньою столицею Великобританії. Тут кожна історична споруда у вікторіанському стилі, кожен перехожий англієць з притаманною  їм аристократичністю, ба навіть британська туманна холодна осінь, надихають на навчання, отримання нових знань, удосконалення себе…

Висловлю щиру подяку адміністрації університету, завідувачу кафедри педіатрії № 2, д-р наук мед.наук, проф. Г. А. Павлишин за надану можливість участі у навчальному семінарі.