Волонтери «Misericordia» та учасники клубу української мови та культури відвідали Центр соціально-психологічної реабілітації дітей

20 грудня в рамках культурологічних студій клубу української мови та культури відбувся Вечір Святого Миколая.

Гість клубу о. Віталій Метельський, редемпторист, ієромонах Храму Успення Пресвятої Богородиці у м. Тернополі розпочав захід молитвою, а далі провів зі студентами бесіду на тему «Уроки милосердя від Святого Миколая».

«Сьогодні Святий Миколай приходить до нас в образі люблячої мами чи тата, інших небайдужих людей, які мають чуйне серце, – зазначив о. Віталій. – І нинішній секуляризований світ дуже потребує милосердя, нашої з вами готовності допомогти знедоленим, бідним, сиротам, немічним. Пам’ятаймо, що архієпископ Мир Ликійських Миколай робив добро щиро і безкорисно. Тому, як говорив мій вчитель, Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав, коли наша одна рука дає – друга нехай не забирає. Бо милосердя не чекає чогось взамін».

Учасники зустрічі мали змогу послухати притчу про блудного сина, якому батько прощає усі попередні життєві помилки і цим своїм милосердям дає шанс молодій людині бути пробаченою, прийнятою і любленою. Також о. Віталій наголосив, що студенти як майбутні лікарі мають унікальну нагоду проявляти своє милосердя до пацієнтів, які потребують не лише якісної медичної допомоги, а й духовної підтримки, розуміння, доброго слова і щирого сердечного тепла.

Про «практичні навички милосердя» розповіли гості клубу – учасники волонтерського руху «Misericordia», студенти медичного факультету Христина Дарморост, Любов Слобода, Назарій Ткачук, Юрій Дячина, та фармацевтичного – Богдан-Данило Данилюк та Юрій Дубовий. Власне, з ініціативи Христини Дарморост, авторки книги-казки, волонтери провели благодійну акцію під гаслом «Допоможи сиротам – отримай книгу в подарунок». Акція відбулася 13-15 грудня у приміщенні ТРЦ «Подоляни». За зібрані кошти волонтери разом із директором Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Володимиром Завішею придбали необхідну для закладу морозильну камеру, а також іграшки та фрукти.

«Це вже наша маленька добра традиція – підтримувати вихованців цього притулку, – зауважила Христина Дарморост. – І дуже приємно, що напередодні цьогорічного свята Миколая учасниками благодійної акції стали чимало милосердних тернополян, а серед них і наші небайдужі студенти. Зокрема, щиро дякуємо студентам з Польщі Мацею Сіферту і Вікторії Оштрайхер, які активно підтримали доброчинне дійство».

За словами координатора волонтерського руху «Misericordia», доцента кафедри філософії та суспільних дисциплін Тараса Кадобного, студенти зробили справді велику справу і показали, що добре серце здатне запалити своїм милосердям багато-багато інших людських сердець.

Гостем клубу також був директор Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Володимир Завіша. Він подякував волонтерам медичного університету за чуйність, зусилля в організації та проведенні благодійної акції та, звичайно, за цінні подарунки.

Практичним уроком милосердя від Святого Миколая став похід у дитячий притулок на вул. Стрімкій, де студенти мали можливість допомогти малечі розпакувати подарунки, поспілкуватися і просто поділитися своїм душевним теплом.

Інформацію подав колектив культурологічних студій клубу української мови та культури.

Фото прес-служби ТДМУ та Любові Слободи.