Меню Закрити

Науковець ТДМУ пройшов стажування в Національному інституті раку Словаччини

Упродовж 2 тижнів у травні 2018 року асистент кафедри хірургії №1 з урологією та малоінвазивною хірургією імені проф. Л.Ковальчука ТДМУ Степан Гриценко пройшов стажування в Національному інституті раку Словаччини у місті Братислава завдяки грантовій підтримці програми «ESDO trainee fellowship» від асоціації European Society of Abdomen Oncology.

Національний інститут раку в Братиславі – провідна онкологічна клініка Словаччини, яка має тісну співпрацю з багатьма онкоцентрами Європи та США. Лікарі цього закладу беруть участь у декількох загальноєвропейських онкологічних дослідженнях. Окрім загальноприйнятих лікувальних відділень, в інституті діють генетична лабораторія, аналітичний відділ, власна лабораторія з виробництва хіміопрепаратів тощо.

Метою стажування було вдосконалити та набути новий практичний та теоретичний досвід у хірургічному та комплексному лікуванні раку шлунка та підшлункової залози. Потрібно зауважити, що Словаччина є першою країною в Європі за поширенням раку підшлункової залози та друга за поширенням раку шлунка.

Ментором мого стажування був головний онколог Словаччини професор Томас Шалек (на фото зліва), надзвичайно проста та відкрита людина, незважаючи на низку вагомих досягнень в онкології. Він завжди знаходив час відповісти на мої питання та ділився власним досвідом лікування онкозахворювань.

Першочерговою моєю ціллю була операційна, де інтенсивну програму забезпечував молодий та надзвичайно талановитий завідувач відділення Даніель Піндяк, за спиною якого багато закордонних стажувань та визнання як одного з кращих онкохірургів цієї країни. Власне завдяки йому в мене була можливість розширити свої знання в галузі сучасних стандартів онкологічних розширених лімфодисекцій при раку шлунка та підшлункової залози. Складність оперативних втручань, які він виконує, говорить сама за себе: панкреатодуоденальні резекції, RAMS, гастректомії з D2 лімфодисекцією та розширеною лімфодисекцією, дистальні та тотальні резекції стравоходу, судинні реконструкції при місцево-розповсюджених процесах, резекції печінки, широкі заочеревинні лімфаденектомії та багато інших.

Деякі з таких оперативних втручань виконуються і в нашому хірургічному відділенні Тернопільської університетської лікарні. Проте кожне нове стажування і асистування під час подібних операцій  за кордоном додають нового досвіду і суттєво покращують навички.

 

Дуже важливим моментом у роботі відділення є мультидисциплінарний підхід до лікування онкозахворювань.

Висловлюю щиру подяку асоціації European Society of Abdomen Oncology, ментору мого стажування – професору Томасу Шалеку, медичному директору Пехану, завідувачу відділення доктору Даніелю Піндяку, які шедро ділились своїм досвідом та сприяли моєму стажуванні в інституті раку Словаччини.

Наприкінці перебування у Словаччині було отримано чудову новину, що наукова праця, опублікована у журналі «International Journal of Surgery and Мedicine» (входить в Web of Science), «The evaluation of risk factors of anastomotic leakage in patients with colorectal cancer complicated by ileus» отримала перше місце у категорії «оригінальних статтей» за 2017 р. згідно з незалежним голосуванням рецензентів і редакторів («Prof. Alexander Stanischeff Prize» for the best articles published in the IJSM for 2017).

https://journalmedica.com/component/content/article/2-uncategorised/426-prof-alexander-stanischeff-prize-winners-2017

Посилання на сайти європейських асоціації, де можна подаватись на різноманітні навчальні програми:

UNITED EUROPEAN GASTROENTEROLOGY https://www.ueg.eu/

EUROPEAN SOCIETY FOR MEDICAL ONCOLOGY http://www.esmo.org/

EUROPEAN DIGESTIVE SURGERY http://www.edsurgery.org/

EUROPEAN SOCIETY OF DIGESTIVE ONCOLOGY http://www.esdo.eu/

EUROPEAN SOCIETY OF SURGICAL ONCOLOGY http://www.essoweb.org/