ТДМУ розпочинає співпрацю з Медичним коледжем Цанджоу у Китайській Народній Республіці

Делегація Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського на чолі з ректором, професором Михайлом Кордою і у складі керівника відділу міжнародних зв’язків Наталії Лісничук, заступника директора навчально-наукового інституту медсестринства Світлани Даньчак 1-6 липня 2018 року перебувала у Китайській Народній Республіці з метою налагодження співпраці в освітянському та науковому напрямках.

Під час візиту відбулася зустріч з керівництвом Медичного коледжу Цанджоу, під час якої обговорили можливості навчання китайських студентів в ННІ медсестринства Тернопільського медуніверситету. У цьому напрямку уже розпочато розбробку двох програм здобуття вищої освіти. Одна з них передбачає підготовку бакалаврів медсестринства для тих, хто уже закінчив навчання в коледжі Цанджоу за спеціальністю «Медсестринство». Ці молоді люди здобуватимуть освітній рівень бакалавра в Тернопільському медичному університеті на денній формі навчання упродовж двох років. Уже з вересня цього року китайська сторона розпочне формування груп студентів для посиленого вивчення англійської мови, оскільки їх навчання у ТДМУ здійснюватиметься англійською мовою.

Також здобувати вищу освіту з медсестринства зможуть громадяни КНР після закінчення школи за чотирирічною програмою на стаціонарній формі навчання. У цьому випадку вони два роки навчатимуться в Медичному коледжі Цанджоу і впродовж двох наступних років продовжуватимуть навчання в ТДМУ. Після успішного завершення університету вони отримають дипломи бакалавра.

З метою закріпити наміри про співпрацю була підписана угода, яка передбачає реалізацію цього напрямку включно до 2026 року.

Окрім того, було обговорено можливості наукової співпраці між ТДМУ і Медичним коледжем Цанджоу.

Ректор ТДМУ Михайло Корда детально ознайомив представників коледжу з усіма науковими проектами, які реалізуються у нашому виші. Він звернув увагу на спільні дослідження, які здійснюються з іноземними партнерами. Сьогодні триває процес формування пропозицій обома сторонами з метою подальшого започаткування наукової співпраці.

Світлана Даньчак зробила презентацію навчально-наукового інституту медсестринства з детальним аналізом можливостей, які він надає студентам.  Вона присвятила увагу і дистанційному навчанню медсестер, яке упродовж тривалого часу успішно діє в ТДМУ.

Під час засідання робочої групи було проаналізовано робочі програми навчально-наукового інституту медсестринства нашого університету та Медичного коледжу Цанджоу. Цього дня відбулося погодження усіх моментів щодо умов і стандартів навчання, щоб співпраця у напрямку здобування вищої освіти в ТДМУ китайськими громадянами була успішно реалізована.

Делегація ТДМУ мала можливість ознайомитися з діяльністю клініки «Peoples Hospital» (народна лікарня), афілійованої з коледжем. Медичний заклад має 17 поверхів, перших сім з яких відведено під службу амбулаторного прийому, а наступні 10 поверхів – це стаціонарні відділення. Для населення доступні всі види надання медичних послуг, включаючи китайську традиційну медицину – мануальну терапію, фуміготерапію, лікарські рослини і т.д. У Китаї остання є одним з законних методів лікування поряд з ультрасучасними методами. Лікарня має лінійні прискорювачі, декілька МРТ, КТ, лабораторії оснащені найновішим обладнанням. У Китаї поєднується традиційний для західного світу підхід до лікування та суто давня китайська медицина. Також цікавою є система страхової медицини, де 1/3 вартості оплачує держава, 1/3 – роботодавець і 1/3 – пацієнт. Медичне обслуговування є доступним для кожного громадянина КНР.

У коледжі Цанджоу діє великий сучасний симуляційний центр і значна увага приділяється симуляційному навчанню. Усі манекени у ньому китайського виробництва, які відповідають найвищим світовим стандартам. Умови відпрацювання практичних навичок у центрі максимально наближені до реальних умов роботи лікарів.

Зазначимо, що Медичний коледж Цанджоу став 73 закордонним партнером ТДМУ.

У Тернопільському державному медичному університеті очікують зі зворотнім візитом китайських колег, аби вони мали можливість детальніше ознайомитися з навчальною, науковою та матеріально-технічною базою медичного вишу у Тернополі.

Усі витрати, пов’язані з візитом делегації ТДМУ до КНР, взяла на себе китайська сторона.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.